Eesti alistas Leedu ja teenis Balti turniiril kolmanda koha

Vladimir Voskoboinikov (nr. 8) Eesti koondise särgis.
Vladimir Voskoboinikov (nr. 8) Eesti koondise särgis. Foto: Sille Annuk

Eesti jalgpallikoondis läks Balti turniiri kolmanda koha kohtumises täna vastamisi Leeduga ning tänu 1:0 võidule kindlustatigi nelja riigi konkurentsis endale kolmas koht.

Kohtumise ainsa värava lõi täna Vladimir Voskoboinikov, kes oli täpne matši 18. minutil.

Eesti lõpetas tänase kohtumise arvulises ülekaalus, kuna 82. minutil teenis teise kollase kaardi Tadas Kijanskas.

Esikoha teenis Balti turniiril Läti, kes alistas tänases finaalis Soome. Finaalmängu normaalaeg lõppes 1:1 ning penaltiseerias oli 6:5 parem Läti.

Eesti koondise koosseis tänases kohtumises: Pavel Londak, Gert Kams, Alo Bärengrub, Igor Morozov, Tihhon Šišov, Ats Purje (74. Kaimar Saag), Sergei Mošnikov (85. Siim Luts), Martin Vunk, Oliver Konsa (62. Sander Puri), Tarmo Neemelo (68. Jarmo Ahjupera), Vladimir Voskoboinikov (80. Henrik Ojamaa).

Mängu käik:

Meeskonnad on väljakule sammunud

Rahvushümnid on kuulatud

Meeskondade käesurumistseremoonial osalevad Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak ja Tartu Ülikooli professor Peeter Torop

Ka Leedut on tulnud toetama paarkümmend häälekat fänni

Mäng on alanud!

1 min

Esimene olukord Eesti värava all, kuid kõlab kohtuniku vile

2 min

Karistuslöök paarikümnelt meetrilt Eestile

2 min

Hea tsenderduse järel saadakse ka mõnelt meetrilt peaga löögile, kuid pall lendab üle värava

Eesti koondise kapten on tänases mängus Alo Bärengrub

4 min

Leedu teenib mängu esimese nurgalöögi

4 min

Tsenderdus lendab kõrgelt üle ja mööda

6 min

Leedu teenib paremalt äärelt vabalöögi

8 min

Ohtlik tsenderdus ja pealöök, kuid Londak teeb suurepärase tõrje!

9 min

Neemelo lükkab palli peaga Voskoboinikovile, kuid too on napilt suluseisus

10 min

Neemelo võidab palli ja pääseb ka löögile, kuid lööb üle

15 min

Neemelo võitleb taas palli endale ja talle tehakse viga, karistuslöök paarikümnelt meetrilt

17 min

Eesti teeb Leedu kaitsjatele head kõrget survet ega lase neil mängu algatada

18 min

1:0 Eesti asub juhtima!

18 min

Voskoboinikov võtab palli omaks, pöörab ja lööb postipõrkest avavärava

19 min

Leedulased saavad karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab kõrgelt üle

21 min

Neemelo võidab jälle palli ja mängib selle Voskoboinikovile jooksu peale, kuid ründajal napib kiirust ja lõpuks teeb ta kaitsjale vea

22 min

Leedu teenib taas nurgalöögi

22 min

Kauglöök on aga jällegi ebatäpne

23 min

Samas olukorras on väravalööja Voskoboinikov viga saanud

25 min

Jälle viga Neemelo vastu ja karistuslöök keskjoonelt

26 min

Kamsi tsenderdus aga omasid ei leia

27 min

Leedu mängib karistuslöögi kiirelt lahti, kuid Londak tuleb hästi väravast välja

28 min

Karistuslöök 25 meetrilt Leedule

28 min

Löök on parem kui eelmised, ent lendab meetri jagu üle

29 min

Kamsi vabalöögi püüab Klevinskas

31 min

Konsa tsenderdus ebaõnnestub täielikult

33 min

Leedulaste rünnaku mööda otsajoont peatab Morozov

34 min

Osa publikust nõuab juba väljakule pingil istuvat Henrik Ojamaad

35 min

Mošnikovi karistuslöögi suunab Neemelo värava ette, kust kaitsja selle üle otsajoone lükkab

37 min

Nurgalöögi järgses olukorras proovib umbes 40 meetrilt õnne Šišov, kuid löök ebaõnnestub

38 min

Leedu saab pikalt ümber Eesti karistusala keerutada, kuid olukord lõpeb väravalöögiga

40 min

Viies nurgalöök Leedule

41 min

Eesti kaitsjad löövad kindlalt palli puhtaks

43 min

Purje hea eeltöö järel saab viielt meetrilt löögile Voskoboinikov, kuid ei taba korralikult palli ja Klevinskas püüab selle

45 min

Neemelo vastu tehakse taas viga ja Hannes Kaasik näitab mängu esimest kollast kaarti

45 min

Selle teenib Algis Jankauskas

45 min

Leedu teenib poolaja viimasel minutil veel ühe karistuslöögi

45 min

Londak püüab selle aga kindlalt

Avapoolaeg läbi!

Teine poolaeg on alanud!

47 min

Neemelo võidab jälle õhuduelli, kuid Voskoboinikov ei saa palli omaks

48 min

Kuklys saab peaga löögile, kuid lööb Londakule sülle

49 min

Leedulaste pika audiviske järel jääb pall ohtlikult karistusalasse, ent lüüakse puhtaks

49 min

Panka nõrga löögi püüab Londak

51 min

Viga Purje vastu ja karistuslöök

52 min

Enne löögi sooritamist teenib kollase kaardi Tadas Kijanskas

53 min

Lahti mängitud karistuslöök ebaõnnestub aga täielikult

54 min

Velicka teeb Eesti värava all õhuvõitluses Bärengrubile vea

56 min

Matulevicius on suluseisus

57 min

Mošnikovi hea tsenderdus lendab napilt üle Neemelo pea ning ründaja kukub õhuvõitluse järel väga valusalt

58 min

Neemelo tagasi platsil

59 min

Eesti koondis on tegemas esimest vahetust

60 min

Eestil on järjest kaks kuldset võimalust, kui esmalt lööb Konsa posti ja seejärel Neemelo napilt mööda

62 min

Eesti teeb esimese vahetuse - lahkub Oliver Konsa ja mängu tuleb Sander Puri

63 min

Mošnikovi pealelöök läheb üle jala ja lendab küljeauti

64 min

Puri teenib nurgalöögi

65 min

Puri löök blokeeritakse

66 min

Eesti valmistab ette teist vahetust

68 min

Platsilt lahkub Tarmo Neemelo ja mängu tuleb Jarmo Ahjupera

69 min

Velicka sõidab Morozovile sisse ja saab kollase kaardi

69 min

Samas olukorras saab vaidlemise eest kaardi ka Panka

71 min

Karistuslöök Eesti kasuks, millega leedulased jälle sugugi rahul ei ole

73 min

Eesti teeb oma kolmanda ja Leedu esimese vahetuse

73 min

Lahkub Deividas Matulevicius ja mängu tuleb Kestutis Ivaškevicius

73 min

Eesti poolel annab Kaimar Saag puhkust Ats Purjele

78 min

Leedu saab nurgalöögi

78 min

Sergei Mošnikov teenib eelneva olukorra eest kollase kaardi

79 min

Ohtlik tsenderdus Eesti värava alla, kuid kaitsjad löövd palli nurgalöögiks

80 min

Platsilt lahkub väravalööja Vladimir Voskoboinikov ja tema asemele tuleb Henrik Ojamaa

81 min

Londak tuleb hästi läbisöödule vastu ja lööb palli puhtaks

82 min

Punane kaart leedulasele!

82 min

Tadas Kijanskas sõidab sisse Mošnikovile ja saab teise kollase kaardi

85 min

Mošnikov läheb ka puhkama ja viimaseks viieks minutiks tuleb tema asemele Siim Luts

86 min

Leedulased on hakanud frustratsiooni vigade tegemisega välja elama - taas karistuslöök Eestile, mis mängitakse aga kiirustatult lahti

87 min

Sander Puri löök lendab napilt tagumisest postist mööda ja Ahjupera eest läbi

89 min

Leedu ründab viimastel minutitel ohtlikult, Londak on väravas kindel ja hoiab oma seljataguse puhtana

89 min

Tänasele mängul on tribüünile tulnud 1094 inimest

89 min

Radavicius teenib kollase kaardi

90 min

Kohtunik lisab mängule neli lisaminutit

90 min

Eesti teenib veel nurgalöögi

90 min

Ahjupera saab löögile, kuid palli ta korralikult suunata ei saa

90 min

Ojamaa tuleb paremalt äärelt teravalt kasti ja söödab palli Purile. Head lööki sealt siiski ei tule

90 min

Kohtunik vilistab kohtumise lõppenuks. Eesti alistas Leedu 1:0 ja teenis Balti turniiril kolmanda koha.

Eesti algkoosseis:

Pavel Londak, Gert Kams, Alo Bärengrub, Igor Morozov, Tihhon Šišov, Ats Purje, Sergei Mošnikov, Martin Vunk, Oliver Konsa, Tarmo Neemelo, Vladimir Voskoboinikov.

Vahetusmehed: Artur Kotenko, Siim Luts, Karl Palatu, Sander Puri, Jarmo Ahjupera, Henrik Ojamaa, Kaimar Saag, Tarmo Kink.

Leedu algkoosseis:

Saulius Klevinskas, Ramunas Radavicius, Tadas Kijanskas, Algis Jankauskas, Mindaugas Panka, Egidijus Vaitkunas, Deividas Matulevicius, Linas Pilibaitis, Andrius Velicka, Mantas Kuklys, Georgas Freidgeimas.

Vahetusmehed: Ernestas Šetkus, Tomas Mikuckis, Gediminas Vicius, Kestutis Ivaškevicius, Marius Papšys, Valdemar Borovskij, Vytautas Andruškevicius, Tadas Eliošius.

Reedel toimunud poolfinaalides jäi Eesti 1:2 alla Soomele ning Leedu jäi kindlalt 0:5 alla Läti koondisele. Seega selgitas Balti turniiri võitja Läti ja Soome omavaheline kohtumine, kus 1:1 lõppenud normaalaja järel jäid penaltiseerias peale lätlased.

Eesti koondise jaoks on tänane matš lühikese aja jooksul juba neljandaks ning lisaks Soome käest saadud kaotusele jäädi 1:3 alla Horvaatiale ja 0:4 Ukrainale.

Kuna 5. juunil seisab eestlastel veel ees võõrsil matš EM-finaalturniiriks valmistuva Prantsusmaaga, siis tänases kohtumises on lubanud peatreener Tarmo Rüütli anda nendele meestele puhkust, keda ta kavatseb teisipäeval Le Mansis toimuvas kohtumises kasutada.

Postimees.ee toob kell 16.30 algava kohtumise käigu lugejateni.