Taani alistas Hollandi ja pani MM-hõbeda raskesse seisu

Taani mängijad väravat tähistamas.
Taani mängijad väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel tehti täna algust mängudega surmagrupiks ristitud B-alagrupis ja juba esimene mäng näitas, et edasipääsejaid on selles grupis ennustada väga raske.

Harkivis peetud kohtumises alistas Taani 1:0 2010. aasta MMil hõbemedalid võitnud Hollandi ning seega pandi ühed suurfavoriidid juba raskesse seisu. Kohtumise ainsa värava lõi Michael Krohn-Dehli.

B-alagrupi tänases teises kohtumises lähevad vastamisi Saksamaa ja Portugal.

Mängu käik:

-

Hollandi algkoosseis: Stekelenburg, van der Wiel, Heitinga, Vlaar, Willems, van Bommel, de Jong, Sneijder, Robben, van Persie, Afellay.

-

Taani algkoosseis: Andersen, Kjaer, Agger, Poulsen, Jacobsen, Kvist, Eriksen, Zimling, Krohn-Dehli, Rommedahlt, Bendtner.

-

Holland paneb palli mängu!

2 min

Poulsen annab karistuslöögist palli karistusalasse, kust saab pea vahele Agger. Stekelenburg püüab kindlalt.

3 min

Holland ründab ning saadakse ka löögile. Pall lendab üle värava.

5 min

Afellay löök läheb üle värava.

7 min

van Persie löök läheb napilt mööda.

8 min

Taani teenib ohtlikust kohast karistuslöögi.

9 min

Erikseni karistuslöök lendab vastu müüri.

12 min

Holland teenib karistusala lähistelt karistuslöögi.

13 min

van Persie löök läheb müüri.

13 min

Holland teenib esimese nurgalöögi.

20 min

Holland on seni olnud kindlalt ründavamaks pooleks.

24 min

Krohn-Dehli pääseb ohtlikult läbi ja lööb ka peale. Pealelöök läheb Stekelenburgil jalgade vahelt läbi ja Taani asub juhtima!

28 min

Holland ründab ja otsib oma võimalust.

30 min

Robben teenib Hollandile nurgalöögi.

30 min

Robben annab ohtliku nurgalöögi, pealööögist läheb pall üle otsajoone.

34 min

Bendtner saab karistusalas palli, kuid löögile siiski mitte.

35 min

Taani suuab viimastel minutitel hästi palli hoida.

36 min

Holland rünnakul ja löögile saab Robben ... sel korral raksatab pall posti.

39 min

van Persie ohtlik löök lendab napilt üle ristnurga.

42 min

Krohn-Dehli ohtlik löök lendab värava alanurga suunas, Stekelenburg teeb korraliku hüppe ja püüab palli.

43 min

Omakorda ründab ohtlikult Holland, lõpuks läheb pall üle otsajoone.

45 min

Esimene poolaeg läbi. Taani juhib 1:0!

46 min

Taani pani palli mängu ja algab teine poolaeg.

48 min

50 min

Andersen püüab van Persie pealelöögi.

51 min

Andersen tõrjub van Bommeli kauglöögi. Hollandile nurgalöök.

52 min

Afellay löök läheb napilt väravast mööda.

53 min

Hollandile taas nurgalöök.

53 min

Heitinga pealöök üle värava.

54 min

Vahelduseks ründab Taani üsna pikalt ja lõpuks teenitakse nurgalöök.

54 min

Taanlaste nurgalöök ebaõnnestub totaalselt.

59 min

Hollandlaste karistuslöök ebaõnnestub.

60 min

Hollandile järjekordne nurgalöök.

60 min

Andersen püüab kindlalt nurgalöögist tulnud palli.

62 min

Hollandlastel taas ohtlik rünnak, kuid see lõppeb suluseisuga.

63 min

Robbeni pealöök lendab postist mööda.

65 min

Robben tuleb taas palliga äärelt keskele ning lööb taaskord vasaku jalaga peale ... pall veereb väravast mööda.

67 min

van Bommel teenib sissesõidu eest kollase kaardi.

67 min

Holland valmistab ette kahte vahetust.

68 min

Taani nurgalöök ohtu ei kujuta.

70 min

Stekelenburg tõrjub Krohn-Dehli pealelöögi.

71 min

Holland teeb kaks vahetust: de Jong ja Afellay puhkama, Huntelaar ja van der Vaart mängu.

73 min

74 min

Taani vahetab: Eriksen puhkama, Schöne mängu.

74 min

Huntelaaril suurepärane võimalus, kuid Andersen tõrjub ründaja lähilöögi.

74 min

Võitluses lahtise palli pärast saab Andersen löögi vastu kätt ja kohtunik vilistab vea.

76 min

Ohtlik olukord kohe teise värava all, Stekelenburg saab siiski palli oma valdusesse.

77 min

Hollandlased otsivad pikkade pallidega Huntelaari.

79 min

Robben üritab lüüa, aga kindlalt üle.

79 min

Poulsen teenib kollase kaardi.

81 min

Taani liigutab keskväljal hästi palli ning aeg tiksub juba nende kasuks.

81 min

Kollane kaart Kvistile.

83 min

Otsitakse kõrge palliga van der Vaarti, kuid tulutult.

83 min

Taani vahetab: Rommedahl puhkama, Mikkelsen mängu.

84 min

Holland vahetab: van der Wiel puhkama, Kuyt mängu.

86 min

Holland küll üritab, aga Taani seisab kaitses hästi. Seis püsib 1:0 Taanile.

88 min

Hollandlaste pikk pall langeb Anderseni saagiks.

89 min

Hollandlased nõuavad penaltit, kuid kohtunik taanlaste poolt karistusalas käega mängu ei näe.

90 min

Kohtunik annab mängule kolm lisaminutit.

90 min

Holland üritab jätkuvalt.

90 min

Tundub, et pikad pallid edu ei too.

90 min

Kohtunik vilistab kohtumise lõppenuks. Taani võidab 1:0!

B-alagrupp on enne EMi ristitud ka surmagrupiks ning nii on Hollandil ja Taanil varasemast ette näidata suurturniirilt ka kuldsed autasud.

2010. aasta MMil hõbemedali võitnud Holland tuli Euroopa meistriks 1988. aastal ning taanlased triumfeerisid järgmisel turniiril ehk 1992. aastal.

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19.00. Postimees.ee teeb kohtumisest tekstipõhise ülekande.