Saksamaa alistas tänu Gomezi väravale Portugali

Sakslased Mario Gomezi tabamust tähistamas.
Sakslased Mario Gomezi tabamust tähistamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel alistas Saksamaa B-alagrupi teises kohtumises Lvivis 1:0 Portugali.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel panid sakslased oma paremuse maksma teisel poolajal, kui Mario Gomez lõi kohtumise 73. minutil kohtumise ainsa värava.

Matši lõpus üritasid portugallased veel maruliselt ja neil tekkis ka mitmeid häid võimalusi, kuid otsustavatel hetkedel neil õnne ei olnud.

Kuna B-alagrupi esimeses kohtumises alistas Taani 1:0 Hollandi, siis Taanil ja Saksamaal on alagrupis kolm punkti ning Hollandil ja Portugalil on punktiarve avamata.

Mängu käik:

-

Saksamaa algkoosseis: Neuer, Hummels, Badstuber, Lahm, Boateng, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Müller, Podolski, Gomez.

-

Portugali algkoosseis: Rui Patricio, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao, Jao Pereira, Miguel Veloso, Joao Moutinho, Raul Meireles, Nani, Cristiano Ronaldo, Helder Postiga.

-

Portugal paneb palli mängu!

2 min

Gomez saab juba löögile, Portugali puurilukk püüab palli.

3 min

Portugal teenib kohtumise esimese nurgalöögi.

3 min

Neuer lööb nurgalöögist tulnud palli rusikatega minema.

8 min

Saksamaa üritab palli kontrollida ja otsib vastaste nõrku kohti.

9 min

Podolski saab hästi löögile, Rui Patricio saab palli oma valdusesse.

12 min

Saksamaa on endiselt kohtumises kontrollivamaks pooleks.

13 min

Sakslased mängivad ohtlikult palli tagasi, kuid Neuer jõuab esimesena pallini ja Helder Postiga sõidab talle sisse. Postiga saab juhtunu eest kollase kaardi.

17 min

Ronaldo võtab vasakul äärel Boatengi ette ja annab terava söödu värava ette. Tulemuseks nurgalöök Portugalile.

20 min

Sakslased hoiavad jätkuvalt rohkem palli, aga midagi väga ohtlikku korda ei saadeta.

22 min

Pall antakse Gomezile, midagi väga ohtlikku siiski olukorrast ei tule.

23 min

Pall jõuab Portugali väravasse, kuid kohtunik vilistab vea ja sakslased saavad karistuslöögi.

24 min

Podolski löök lendab müüri.

30 min

Sakslased tulevad kiirelt palliga üle ja neil on tekkimas ülekaal, kuid siis võetakse taas tempo maha ja hakatakse mängima positsioonirünnakut.

31 min

Terav sööt vasakult äärelt Podolskile, kes kõmmutab palli suure kaarega üle värava.

32 min

Ronaldo toob kiirelt Portugali vasturünnakule, kuid teeb siis valesöödu.

36 min

Gomez läheb kasti, kuid ta jääb võitluses Pepe'le alla ja pall läheb üle otsajoone.

40 min

Sakslaste rünnaku lõpus saab Müller löögile, mis läheb kindlalt väravast mööda.

43 min

Badstuber tõmbab Nani maha ja teenib kollase kaardi.

43 min

Karistuslöök lendab otse Neueri valdusesse.

45 min

Portugalile nurgalöök.

45 min

Kohtunik annab ühe lisaminuti.

45 min

Pepe lööb peale ja pall lendab latti ja sealt täpselt alla. Kohtunik olukorda väravaks ei loe. Videokordus näitab, et kohtunik tegi õige otsuse, kuna pall põrkab täpselt joone peale.

45 min

Kohtunik vilistab esimese poolaja lõppenuks.

46 min

Saksamaa paneb teiseks poolajaks palli mängu.

46 min

Saksamaa alustab teist poolaega hoogsalt ja kohe teenitakse nurgalöök.

47 min

Khedira pealöök sihile ei jõua.

48 min

Nani tegutseb paremal äärel ohtlikult ja teenib Portugalile nurgalöögi.

49 min

Neuer püüab kindlalt Ronaldo kauglöögi.

51 min

Portugali viies nurgalöök suurt ohtu ei kujuta.

57 min

Özil annab karistusalasse hea söödu Podolskile, kellest läheb pall siiski üle otsajoone.

57 min

Gomezi pealöök läheb üle värava.

60 min

Coentrao teeb Schweinsteigeri vastu vea ja teenib kollase kaardi.

65 min

Ronaldol suurepärnae löögikoht ... Boateng jõuab viimasel hetkel tagasi ja blokeerib löögi.

69 min

Boateng teeb Ronaldo vastu vea ja teenib kollase kaardi.

70 min

Portugal vahetab: Postiga puhkama, Oliveira mängu.

71 min

Müller saab hoo peale söödu ja võitleb hästi ning annab tsenderduse, mis ebaõnnestub täielikult.

73 min

Gomaz saab tsenderduse karistusalasse ja saadab peaga palli väravasse. Saksamaa juhib 1:0!

77 min

Terav sööt Gomezile värava ette, kuid sel korral ta pallini ei ulatu.

80 min

Saksamaa vahetab: Gomez puhkama, Klose mängu.

80 min

Vahetab ka Portugal: Raul Meireles puhkama, Varela sisse.

82 min

Ronaldolt hea ja terav löök. Neuer tõrjub ja Portugal saab nurgalöögi.

84 min

Portugalile taas nurgalöök. Neuer lööb rusikatega palli eemale.

84 min

Nani tsenderdus kukub latti.

86 min

Portugal ründab, kuid seni on tulemuseks vaid nurgalöögid, mis väga teravad ei ole olnud.

86 min

Nani kauglöök lendab mööda.

87 min

Saksamaa vahetab: Özil pingile, Kroos mängu.

88 min

Varelal suurepärane võimalus ... Neuer teeb imet ja tõrjub lähilöögi.

90 min

Kohtumise normaalaeg on täis tiksunud.

90 min

Nani saab värava lähistelt löögile, sakslaste kaitsjad seisavad õige koha peal ja järgneb nurgalöök.

90 min

Saksamaa vahetab: Müller pingile, Bender mängu.

90 min

Alves saab nurgalöögi järel peaga löögile, siiski väheke üle värava.

90 min

Kohtunik vilistab kohtumise lõppenuks! Saksamaale 1:0 võit!

Sakslastel on EM-finaalturniiridelt varasemalt ette näidata kolm tiitlit ning neli aastat tagasi toimunud EMil jõudsid nad samuti finaali, kui lõpuks tuli neil alla vanduda Hispaaniale.

Portugal on samuti kuulunud pidevalt Euroopa jalgpalli tippu ning EMidelt on neil parimaks tulemuseks 2004. aasta kodusel EMil saavutatud teine koht.

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21.45. Postimees.ee teeb kohtumisest tekstipõhise ülekande.