Gigandid C grupist leppisid viigiga

Itaalia poolkaitsja Emanuele Giaccherini (vasakul) ja hispaanlane David Silva.
Itaalia poolkaitsja Emanuele Giaccherini (vasakul) ja hispaanlane David Silva. Foto: SCANPIX

Täna alustati Poolas ja Ukrainas toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel jalgpallis C-alagrupi mängudega. Esimeses kohtumises leppisid suured jalgpalliriigid Hispaania ja Itaalia 1:1 viiki. Itaalia viis peale tunni aja möödumist juhtima Antonio Di Natale, kuid 2006 aasta maailmameistrite pidu ei kestnud kaua - kõigest neli minutit hiljem tõi Cesc Fabregase värav tabloole viiginumbrid. Kuigi pärast seda oli mõlemal meeskonnal mitmeid võimalusi jäid väravad löömata ning mäng lõppes viigiga.

Mängu käik:

Hispaania-Itaalia

2.min

Mäng on alanud, Hispaanlased teenisid I nurgalöögi

5. min

Mäng on alanud aktiivselt, Hispaania hoiab palli

6.min

Itaallastele tehakse paremal äärel viga, palli taga on Pirlo

6.min

Tsenderdus ebaõnnestub, Itaalia rünnak jätkub

7. min

Itaalia saab esimese nurgalöögi, seda annab Pirlo

7. min

Nurgalöök mängitakse lahti, kuid löögile ei jõutud.

8. min

Hispaania kombineerib Itaallaste kasti joone taga, segaduse tulemusena kastis teenivad hispaanlased II nurgalöögi.

9. min

Mängu esimese pealelöögi teeb Silva kuid pall läheb üle värava.

10.min

Balotelli saab kastist löögile, kuid Hispaania kaitsjad saavad jala vahele. II nurgalöök Itaaliale

11.min

Nurgalöök ebaõnnestub, Itaallased jätkavad audisisseviskega.

11.min

Hispaania pääseb kiirrünnakust löögile, kuid Silva löök ebaõnnestub.

12.min

Itaalia saab karistuslöögi ohtlikust positsioonist.

13.min

Karistuslöök on umbes 18 meetri kaugusel.

13.min

Pirlo löök lendab värava vasakusse nurka, kuid Casillas tõrjub.

15.min

Silval oli taaskord löögivõimalus, kuid Itaalia kaitsjad blokeerivad selle ürituse.

16.min

Xavi proovis Iniestale läbisöötu anda, kuid Itaalia keskkaitsjad olid jaol.

17.min

Mottal oli võimalus pealelöögiks, kuid Hispaania kaitsjad jõuavad vahele. Motta jääb murule lebama ja pall lüüakse välja.

20.min

Pall püsis pikalt Hispaania väljakupoolel paremas ääres, kuid lõpuks löödi pall puhtaks.

21.min

Fabregasele fikseeritakse vasakul äärel suluseis.

23.min

Mängitud on 22 minutit, seis on 0:0. Algse Hispaania surve järel on mäng tasakaalustanud ning rünnatakse kordamööda.

23.min

Cassano suuris kaitses endale ruumi tekitada ja lükkas palli keskele, kuid pall veeres tagumisest postist mööda, Balotelli ei jõudnud pallini.

26.min

Iniesta pääseb löögile, kuid see blokeeritakse. Vasturünnakul oli Cassano suluseisus.

26.min

Chiellini teeb vea, hispaanlastel kasutada karistuslöök umbes 30-lt meetrilt.

28.min

Karistuslöök ebaõnnestus ning jätkurünnakul veeres pall Buffoni kätte.

28.min

Iniesta liigub palliga kasti ja andis tsenderduse, kuid Chiellini lükkas palli peaga nurgalöögiks.

30.min

Nurgalöögist tuleb terav löök kuid Buffon tõrjub.

31.min

Kerge peataolek Itaalia kastis, hispaanlased löögile siiski ei jõudnud.

32.min

Cassano tegi kiirrünnakus vea Casillase vastu.

33.min

Cassano saab teravalt löögile, lahtise palli peale minnes vilistati Balotellile viga.

36.min

Cassano jõuab ääres pallini ja tsenedab keskele, kust Marchiso sai otse õhust löögile kuid löök läks keskele ja Casillas tõrjub.

37.min

Kassai annab Balotellile kollase kaardi.

38.min

Iniesta murrab vasakult äärest kasti, kuid Itaalia kaitse peab.

40.min

Hispaania saab pikalt rünnata kuid Xavi tsenderduse peale minnes teeb Fabregas vea.

41.min

Poolaja lõpuni on alla viie minuti, keskväljal on ohjad pigem Hispaania käes, tervikuna on mäng muutunud üsna võrdseks.

43.min

Silva suutis palli üleval hoida, kuid Fabregase löögile sai Bonucci jala ette.

44.min

Xavi annab Iniestale läbisöödu kuid Iniesta lööb heast positsioonist palli üle värava.

45.min

Cassano tsenderduse järel sai Motta väga ohtlikult löögile, Hispaania päästab halvimast vaid Casillase hea tõrje.

45.min

Kohtunik vilistab I poolaja lõppenuks. Seis on 0:0.

45.min

20:01

Pärast esimest poolaega pole kummalgi meeskonnal põhjust olla pettunud. Mõlemal meeskonnal oli häid väravavõimalusi. Mängupildis oli Hispaania kergelt domineerivam, seis tablool on 0:0

46 min

Algas teine poolaeg. Treenerid vahetusi ei teinud.

49 min

Itaalia on teist poolaega alustanud aktiivselt kuid väravahõngulisi olukordi pole seni loodud.

50 min

Fabregas pääses teravalt löögile, Buffon tõrjus palli nurgalöögiks.

50 min

Hispaanlased mängivad nurgalöögi lahti, midagi ohtlikku sellest ei sündinud.

50 min

Xavi pääses umbes 22 meetri kauguselt löögile, kuid pall vihises väravast mööda.

52 min

Hispaania on surve üles saanud, Iniesta murdis vasakult äärelt läbi kuid pall läks tagumisest postist mööda.

54 min

Balotelli võitis palli ääres Albalt ära, jooksis värava poole kuid viivitas löögile minekuga ja Ramos jõudis segama.

54 min

Pika palliga leiti vasakus ääres Cassano, kes liikus keskele ja läks löögile, kuid löök ebaõnnestus.

57 min

Itaallased teevad esimese vahetuse, väljakule tuleb Di Natale, väljakult võetakse ära kollase kaardi teeninud Balotelli.

59 min

Hispaanlased kombineerisid efektselt kuid mitte väga efektiivselt - peale söödumaratoni Itaalia kasti lähistel lõikavad itaallased palli vahelt.

60 min

VÄRAV! Vahetusest sekkunud Di Natale viib Itaalia juhtima !

60 min

Väravasöödu andis vanameister Pirlo.

60 min

Casillas on löögi tõrjumisel täiesti võimetu, Pirlo ülitäpne läbisööt leidis Di Natale, kes tõstis palli ilusti hispaanlaste puurivahist mööda.

64 min

Iniesta pääseb 20 meetrilt löögile kuid Buffonile see raskusi ei valmistanud

64 min

VÄRAV ! Fabregas viigistab seisu.

65 min

Hispaania teeb vahetuse. Silva vahetati Navase vastu.

66 min

Bonucci teenis Iniesta vastu mängides kollase kaardi.

66 min

Hispaania värav oli tulemuseks eht-Hispaanialikule rünnakule, mitu ühepuute söötu panid Fabregase väga heasse positsiooni ning FC Barcelona mängija ei eksinud.

66 min

Peale väravat tegid vahetuse ka 2006 aasta maailmameistrid - välja võeti hästi mänginud Cassano ning mängu sekkus Giovinco.

69 min

Navas andis paremallt äärelt terava tsenderduse mis peale rikošeti maandub väravavõrgu peal. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud.

70 min

Hispaanlaste viigiväravale andis söödu David Silva

73 min

Soojendusdressi viskab maha ka Fernando Torres.

73 min

Alba ebaõnnestub otse õhust löögil.

73 min

Torrese vahetus tehakse ära, välja tuleb seisu viigistanud endine FC Arsenali mängija Cesc Fabregas.

75 min

Fernando Torresele anti väga hea sööt mille tulemusena jõudis ta väravahiga üks-ühele, kuid vanameister Buffon näeb Torrese liikumise läbi ja võtab palli ära.

75 min

Giovinco andis Di Natalele väga hea söödu, kuid otse õhust löödud pall läks mööda.

75 min

Di Natale võimalus oli peale Itaalia väravat esimene võimalus. Vahepealsel perioodil järgnes üks punasärklaste rünnak teisele.

79 min

Chiellini teeb Iniesta vastu umbes 20 meetri kaugusel väravast vea ja teenib sellega kollase kaardi

80 min

Xavi karistuslöök põrkus müürist tagasi

80 min

Alba oli ohtlikult palli kaotamas, kuid Kassai nägi rüseluses siiski itaallaste poolt määruste rikkumist ning vilistas vea.

82 min

Torresel on hea võimalus kiirusega edasi liikuda kuid Itaalia kaitsjad said tagasisöödule jala vahele.

84 min

Arbeloale ja Torresele näidatakse väikese vahega kollaseid kaarte.

85 min

Torresel veel üks ülihea võimalus, kõigepealt keeras Chiellinist mööda ja proovis siis palli üle väravavahi tõsta, kuid pall lendas vähem kui poole meetri jagu üle värava.

88 min

Marchisio lõpetas efektse rünnaku pealelöögiga kuid Casillas püüdis selle kindlalt

88 min

Maggio teeb Iniesta vastu vea ning teenib kollase kaardi

88 min

Pandarelli toob sisse Nocerino, väljakult lahkub Motta

90 min

Kohtunik lisab mängule kolm lisaminutit.

90 min

Torres üritab anda vasakult äärest tsenderduse kasti, kuid Itaalia kaitsjad on pallil vahel

90 min

Xabi Alonso löök umbes 20 meetrilt vihiseb väravast mööda.

90 min

Viktor Kassai vile lõpetab mängu. C grupi I mäng lõppeb tulemusega 1:1

20:54

Teisel poolajal olid valistsevad maailmameistrid kraadi võrra paremad, kuid arvukaid võimalusi ei suudetud tulemuseks vormistada ning nii lõppes grupi favoriitide omavaheline kohtumine viigia.

C-alagrupis mängivad lisaks kahele suurele ka üllatusvõimelised Horvaatia ja Iirimaa, kes kohtuvad omavahel päeva teises mängus kell 21.45.

Hispaania ja Itaalia on mõlemad tulnud ka varem Euroopa meistriks. Itaallastel õnnestus karikas võita 1968. aastal ning Hispaania on valitsev Euroopa meister aastast 2008.

Hispaanlased võitsid Euroopa meistritiitli ka 1964. aastal.

Algkoosseisud:

Hispaania: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba, Xabi Alonso, Sergio Busquets, Cesc Fabregas, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, David Silva

Itaalia: Gianluigi Buffon, Leonardo Bonucci, Daniele De Rossi, Giorgio Chiellini, Christian Maggio, Thiago Motta, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Emanuele Giaccherini, Antonio Cassano, Mario Balotelli