Horvaatia võttis iirlaste üle kindla võidu

Horvaatia ja Iirmaa fännid enne mängu.
Horvaatia ja Iirmaa fännid enne mängu. Foto: SCANPIX

Ajal, kui suuremad kahurid olid tühjaks tulistatud ning maha jahtunud, alustasid Poznanis mõõduvõttu C grupi ülejäänud kaks meeskonda: Eesti koondise fännidel veel valusalt meeles olev Iirimaa ning hiljutine maavõistlusmängu vastane Horvaatia.

Mäng algas kohe hea tempoga- horvaadid läksid juhtima juba kolmandal minutil kui nurgalöögi järgsest segadusest lõi palli võrku Mario Mandžukić. Iirlased ei andnud alla ning viigistasid seisu 16 minutit hiljem - Sean St Ledgers saatis karistuslöögist tulnud tsenderduse Pletikosa seljataha. Horvaatia otsustas mängu saatuse kui skooriti lühikest aega enne ja pärast poolaja pausi. Enne vaheaega oli täpne Evertonis hea hooaja teise poole teinud Jelavic ning peale mängu jätkumist lõi oma teise värava klubijalgpalli Wolfsburgis mängiv Mandžukić. Selle tulemusega tõusis Horvaatia C grupi liidriks.

MÄNGU KÄIK:

Iirimaa - Horvaatia 1:3

21:45

Meeskonnad on rivistunud väljakule, kaptenid vahetavad viisakusi.

21:45

Tänase mängu kohtunik on Hollandlane Björn Kuipers.

1.min

Mäng on alanud.

1.min

Ilm Poznanis jalgpallureid ei soosi - vihma sajab ning see teeb palli liikumise kiiremaks, väravahtidele võib taevast langev vesi probleeme tekitada.

2.min

Horvaadid teenivad esimese nurgalöögi. Seda läheb andma Rakitic.

3.min

VÄRAV !!! Kolmandal minutil lööb Mandžukić nurgalöögi järgsest segadusest värava. Horvaatia juhib 1:0

7.min

Duff sooritab Iirimaa esimese pealelöögi kuid ei taba väravat.

7.min

Tänases mängus saab ilmselt kauglööke ohtralt näha - põrge märjal murul on väravahtidele väga ebamugav.

11.min

Schildenfeld teeb kasti piiril vea ning Iirlastel on kasutada karistuslöök 17 meetri kauguselt.

12.min

Lahtimängitud karistuslöök põrkus müürist tagasi ning jätkuolukorrast tegid iirlased nõrga löögi mis läks väravast mööda.

15.min

Iirlased on algsest ehmatusest üle saanud ja suudavad palli hoida.

17.min

Horvaadid teenisid vasakul ääres karistuslöögi, mille Iiri kaitsja lükkas üle otsajoone. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei tekkinud.

19.min

VÄRAV !! St Ledger viigistab seisu kui Corluka laseb ennast tagumises postis üle mängida.

20.min

Seis on 1:1 !

21.min

Horvaatia jõuab kahel korral Giveni surve alla panna, esimesel katsel suutis kaitsja piisavalt segada, peale nurgalööki sai Rakitic kaugelt löögile kuid pall lendas mõne meetri jagu väravast mööda.

22.min

Horvaadid saadavad veel ühe tugava löögi teele kuid Given tõrjub.

26.min

Horvaatidel seisab pall hästi üleval, Mandžukić üritab palli Modricile tagasi lükata, kuid Iirimaa kaitsjad jõudsid vahele.

29.min

Corluka saab kohtunikult viimase hoiatuse kui teeb Coyle vastu kehamängus vea. Iirlased saavad karistuslöögi sarnasest positisoonist kust tuli nende viigivärav. Endise Tottenhami mängija mängu algus on olnud katastroofiline- tema tehtud veast sai Iirimaa karistuslöögi millest antud tsenderdusest tuli värav jällegi Corluka tegematajätmise pealt.

29.min

Seekord läks pall liialt pikaks, ükski iirlane pallini ei ulatunud.

33.min

Modric sai umbes 20 meetrilt löögile, kuid löök läks täpselt keskele ning Givenil polnud selle tõrjumisega probleeme.

37.min

Perisic sai Mandžukici söödu järgi vabalt löögile, kuid Dortmundi Borussia mehe löök läks umbes meetri jagu mööda.

40.min

Jelavić pääseb ohtlikult peaga löögile kuid ei suuda väravat tabada.

42.min

Viimastel minutitel on horvaadid saanud mänguohjad enda kätte ning mitmel korral on ohustatud iirlaste väravat.

44.min

VÄRAV !!! Jelavic viib horvaadid juhtima, Iirimaa passiivsus saab karistatud, horvaatide surve kannab vilja.

44.min

Seis on 1:2 , iirlased apelleerivad suluseisu peale kuid värav jääb jõusse.

44.min

Andrews sõidab jõhkralt Mandžukicile sisse ning teenib selle eest mängu esimese kollase kaardi.

45.min

Kohtunik lisab esimesele poolajale kolm minutit.

45.min

Perisic tsenderdab äärest, Rakitic pääses peaga löögile kuid pall lendas üle lati.

45.min

Kohtunik vilistab esimese poolaja lõppenuks. Horvaatia juhib 2:1 !

45.min

Esimese poolaja statistika:
Pealelöögid: 5 vs 9
Löögid väravale: 1 vs 4
Nurgalöögid: 0 vs 5
Söödutäpsus: 70% vs 81%
Pallivaldamine 38% vs 62%

Esimesel poolajal toimis horvaatide ründetandem Jelavic-Mandžukić väga hästi, suudeti survestada Iirimaa kaitsjaid, hoiti palli hästi üleval ning kõige krooniks lõid mõlemad ka värava.

46.min

Algas teine poolaeg.

46.min

VÄRAV !!! Mandžukic lõpetas pika kombinatsiooni väga hea individuaalse löögiga.

50.min

Seis on Horvaatia kasuks 3:1, mängitud on 49 minutit.

52.min

Rakitić teeb vea Wardi vastu ja Iirimaa saab üle mitme minuti palliga üle keskjoone.

52.min

Mängu teine kollane kaart - Luka Modric jääb Whelaniga võitlusesse minnes hiljaks.

55.min

Iirlased teevad kaks väahetust - väljakule tulevad Cox ja Walters ruumi teevad McGeady ja Doyle.

57.min

Duff teenib paremas ääres karistuslöögi. Pall läheb tagaposti kuid iirimaa mängijad rikkusid reegleid ning Hollandi kohtunik vilistab vea.

62.min

Mängitud on üle tunni, seis on endiselt 3:1 Horvaatia kasuks.

63.min

Iirlased nõuavad penaltit kui Schildenfeld tõmbab Keane kasti joonest seespool maha. Kohtuniku vile vaikib.

67.min

Horvaatide surve on viimaste minutite jooksul natukene vähenenud, iirlastel on rohkem ruumi, pall liigub palju keskväljal.

68.min

Duff teenib taaskord paremalt äärelt karistuslöögi, tsenderdusest suunati pall värava poole kuid Pletikosa püüab palli probleemideta.

71.min

Jelavic vahetatakse puhkama, mängu tuleb Niko Kranjcar.

74.min

Iirlased suutsid Horvaatia pressi alla panna kuid pealelöögini nad siiski ei jõudnud.

74.min

Poisid rohelises teevad viimase vahetuse, nende suurim väravakütt Keane võetakse välja ja mängu sekkub Long.

78.min

Rakitic lõpetab rünnaku löögiga, mis lendab tagumisest postist sendimeetrite jagu mööda, Given olnuks selle löögi tõrjumisel võimetu.

80.min

Andrews pääseb tsenderdusejärgsest olukorrast löögile kuid Pletikosa püüdis palli.

81.min

Andrews pääseb veelkord löögile - seekord läks karistusala joonelt teele saadetud löök tagumisest postist paari meetriga mööda. Iirimaa suudab järjest rünnakuid üles võtta.

83.min

Dunn teeb Mandžukici vastu vea, karistuslöök horvaatidele umbes 30 meetri kauguselt, kuid pall lendab otse müüri.

85.min

Krancjar teeb Andrewsi vastu vea ning teenib kollase kaardi.

87.min

Iirimaal on väikese vahega kaks head võimalust, esimese likvideerib Pletikosa ning teine üritus lendab üle lati.

87.min

Horvaatia teeb vahetuse. Platsile jookseb Eduardo da Silva ning puhkusele saab Perisic.

90.min

Kohtunik on mänguajale lisanud 5 minutit.

90.min

Andrews pääseb nurgalöögist tulnud tsenderdusest löögile ning tugev pealöök lendab napilt postist mööda.

90.min

Horvaadid teevad oma viimase vahetuse, välja tuleb Rakitic ja sisse Djumovic.

90.min

Andrews saab veel viimast korda proovida, kuid vindiga löök lendab postist valele poole.

90.min

Mäng on lõppenud ! Lõpus kostis vilesid tribüünilt mitmel korral kuid nüüd on mäng ametlikult läbi. Horvaatia võitis 3:1.

Kuna enamik jalgpallifänne peab grupist edasipääsemise osas favoriitideks just tänase esimese mängu meeskondi, on esimene ring iirlastele ja horvaatidele eriti tähtis – kaotuse korral tuleks edasipääsuks vajalikud punktid korjata valitsevate maailmameistrite ja kuue aasta taguse maailma parima meeskonna vastu.

Statistika soosib ruuduliste särkide kandjaid – Horvaatia pole seni EMi avamängu kaotanud ning rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) edetabelis asuvad kaheksandal kohal, samas poisid rohelises asuvad kümne koha võrra tagapool.

Eelnevad omavahelised kohtumised viitavad meeskondade võrdsusele – kuuest mängust kaks on võitnud iirlased, ühe horvaadid ning kolm mängu on lõppenud viigilise tulemusega.

Algkoosseisud:

Iirimaa : Given, St Ledger, Ward, O'Shea, Dunne, Whelan, McGeady, Andrews, Duff, Doyle, Keane

Horvaatia : Pletikosa, Strinić, Ćorluka, Schildenfeld, Rakitić, Vukojević, Modrić, Srna, Perišić, Jelavić, Mandžukić