Prantsusmaa ja Inglismaa suur duell lõppes viigiga

Samir Nasri kauglöök maandus Joe Harti valvatavas väravas.
Samir Nasri kauglöök maandus Joe Harti valvatavas väravas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel läksid D-alagrupi esimeses kohtumises vastamisi Euroopa jalgpalli kaks suurjõudu Inglismaa ja Prantsusmaa. Kohtumine lõppes viigiliselt 1:1.

Inglased asusid kohtumist 30. minutil juhtima, kui Joleon Lescott suunas peaga väravasse Steven Gerrardi karistuslöögi.

Pikalt inglased aga eduseisu nautida ei saanud ja 39. minutil viigistas Samir Nasri kauglöögist kohtumise seisu.

D-alagrupi tänases teises kohtumises lähevad vastamisi Ukraina ja Rootsi.

Mängu käik:

-

Prantsusmaa algkoosseis: Lloris, Debuchy, Evra, Rami, Mexes, Cabaye, Ribery, Nasri, Malouda, Diarra, Benzema.

-

Inglismaa algkoosseis: Hart, Johnson, Cole, Terry, Lescott, Gerrard, Young, Milner, Parker, Oxlade-Chamberlain, Welbeck.

-

Inglismaa paneb palli mängu!

3 min

Esimestel minutitel kontrollib rohkem palli Inglismaa.

5 min

Prantsusmaa kombineerib pikalt ja lõpuks leitakse värava alt Benzema. Lõpptulemuseks nurgalöök Prantsusmaale.

7 min

Nasri teenib Prantsusmaale karistuslöögi. Lõpuks jõuab pall kindlalt Harti valdusesse.

10 min

Ribery murrab vasakult äärelt läbi ja murrab ka karistusalasse. Tulemuseks nurgalöök.

11 min

Hart puterdab nurgalöögist tulnud palli maha, kuid kaitsjad klaarivad olukorra.

11 min

Nasri kauglöök läheb napilt postist mööda.

13 min

Prantslased tegutsevad taas teravalt Inglismaa karistusala lähistel, lõpuks kaotab Benzema palli.

15 min

Milner saab karistusalasse hea söödu ja suudab prantslaste väravavahi üle mängida, kuid löök läheb väravast mööda.

16 min

Benzema lööb kaugelt peale, Hart tõrjub, kuid laseb taas palli korraks lahti.

19 min

Johnson mängib ohtlikult peaga Hartile palli tagasi, kuid Hart jõuab esimesena siiski pallini.

22 min

Rami kukub õhuvõitluse järel jalaga Welbecki jala peale ja Welbeck vajab arstide abi.

23 min

Welbeck saab platsile tagasi.

25 min

Prantslased on viimastel minutitel hoidnud vastaseid hea surve all.

27 min

Gerrard otsib sööduga vastaste kasti jõudnud Milnerit, kuid pall temani ei jõua ja lisaks vilistatakse ka suluseis.

28 min

Prantslased ründavad ja Hart peab taas mängu sekkuma.

30 min

Gerrard annab karistuslöögi karistusalasse ja Lescott suunab palli peaga väravasse. Inglismaa juhib 1:0!

34 min

Oxlade-Chamberlain teeb Debuchy vastu vea ja teenib kohtumise esimese kollase kaardi.

35 min

Nasri annab karistuslöögist hea palli ja Diarra saab peaga löögile. Hart teeb hea tõrje. Seejärel järgneb veel võitlus palli pärast karistusalas, kuid lõpuks läheb pall prantslastest üle otsajoone.

39 min

Nasri saadab kauglöögist palli vastaste värava suunas ja pommlöök maandub Harti valvatava värava alanurka! Seis 1:1!

42 min

Ribery näitab vasakul äärel taas head kiirust ja teenib Prantsusmaale nurgalöögi.

42 min

Inglased klaarivad kindlalt nurgalöögist tulnud palli.

43 min

Prantslased on pannud tugeva surve peale.

45 min

Prantslastele taas nurgalöök, Hart lööb palli rusikatega minema.

45 min

Benzema teenib veel ühe nurgalöögi Prantsusmaale.

45 min

Kohtunik annab ühe lisaminuti.

45 min

Esimene poolaeg läbi!

45 min

Esimest poolaega domineeris Prantsusmaa. Prantsusmaa valdas palli 58% mänguajast ning Inglismaa 42%. Prantsusmaa tegi värava suunas üheksa ning Inglismaa kaks lööki. Raamide vahele läks Prantsusmaal kuus ja Inglismaal vaid üks löök.

46 min

Prantsusmaa paneb teiseks poolajaks palli mängu.

49 min

Prantsusmaa on alustanud teist poolaega aktiivsemalt.

49 min

Milner annab ebaõnnestunud tagasisöödu. Hart jõuab siiski esimesena pallini.

50 min

Inglismaale nurgalöök.

50 min

Lloris püüab nurgalöögist tulnud palli.

53 min

Inglismaa kombineerib pikalt ja lõpuks on Gerrard läbi pääsemas. Gerrard kukub kokkuõrke järel vastasega karistusala joonel, kuid kohtuniku vile vaikib.

54 min

Benzema kauglöök blokeeritakse.

55 min

Evra annab terava palli karistusalasse, Gerrard klaarib olukorra.

59 min

Prantslased üritavad taas survet peale panna.

61 min

Ribery saab viga ja jääb murule lamama, kuid inglased jätkavad publiku vile saatel mängu. Lõpuks teenivad nad nurgalöögi.

62 min

Nurgalöögile järgneb uus nurgalöök.

62 min

Lõpuks teeb Terry kastis õhuvõitluses vea.

65 min

Benzema lööb kaugelt ja raskest olukorrast ohtlikult peale. Hart on õiges kohas ja püüab palli.

66 min

Johnsoni kauglöök lendab üle värava.

67 min

Cole lükkab palli üle otsajoone ja nurgalöök Prantsusmaale.

67 min

Hart püüab otse nurgalöögist tulnud palli.

71 min

Young teenib kollase kaardi. Vea tegi Young Benzema vastu.

74 min

Defoe on väljakule tulemas.

74 min

Benzema on ohtlikult läbi pääsemas, Johnson saab õigel hetkel jaole.

75 min

Riberylt ohtlik pall kasti.

77 min

Inglismaa vahetab: Oxlade-Chamberlain puhkama, Defoe mängu.

78 min

Inglismaa vahetab veel: Parker puhkama, Henderson mängu.

79 min

Johnson teeb Ribery vastu vea ja Nasri saab ohtlikust kohast karistuslöögi anda.

80 min

Prantslased teenivad nurgalöögi.

81 min

Cabaye pommlöök on värava suunas lendamas, kuid inglased saavad jala vahele.

82 min

Young annab karistusalasse palli, mis langeb Lloris'i saagiks.

84 min

Prantsusmaa teeb korraga kaks vahetust: Cabaye ja Malouda puhkama, Ben Arfa ja Martin mängu.

85 min

Nasri saab anda järjekordse nurgalöögi.

89 min

Milnerilt hea pall karistusalasse, prantslased saavad jala vahale ja inglastele nurgalöök.

90 min

Inglased vahetavad: Welbeck puhkama, Walcott mängu.

90 min

Prantslased hoiavad palli, kuid midagi väga ohtlikku enam ei korralda.

90 min

Lõpuks tuleb Benzemalt ohtlik kauglöök, mille Hart püüab.

90 min

Kohtunik annab lõpuvile. Lõppseisuks 1:1!

Tänavusel turniiril kumbagi meeskonda suurte favoriitide sekka ei loeta, kuid tõestamist on mõlemal kindlasti kuhjaga. Prantsusmaa on kahel viimasel suurturniiril jäänud alagruppi toppama ning 2010. aasta MMilt ja 2008. aasta EMilt on neil kokku ette näidata vaid kaks viiki ja neli kaotust.

Samamoodi ei ole kõige paremini käinud ka inglaste käsi, kes jäid 2008. aasta EMist üldse kõrvale. 2010. aasta MMil murti küll alagrupist edasi, kuid seejärel järgnes kaheksandikfinaalis 1:4 saun Saksamaa käest.

Finaalturniiri eel on Inglismaa koondist vaevanud erinevad vigastused, mis on koosseisus omad korrektiivid teinud. Nii jäävad turniirilt näiteks kõrvale Frank Lampard, Gareth Barry ja Gary Cahill. Tänast kohtumist peab kõrvalt vaatama ka Wayne Rooney, kes kannab kahe mängu pikkust võistluskeeldu, mis määrati talle valiksarja viimases kohtumises teenitud punase kaardi eest.

Prantsusmaa on seevastu viimasel ajal näidanud tõusvas joones mängu ja kaotusekibedust tunti viimati 2010. aastal. Eriti heas hoos on viimasel ajal olnud prantslaste poolel Karim Benzema ja Frank Ribery. Kui siia lisada ka Samir Nasri, siis on võib öelda, et Prantsusmaa ründeliin on EMil üks ohtlikumaid. 2010. aastal Londonis toimunud sõpruskohtumises teenis Prantsusmaa inglaste üle 2:1 võidu.

Eeldatavad algkoosseisud:

Inglismaa: Hart, Johnson, Terry, Lescott, Cole, Milner, Parker, Gerrard, Oxlade-Chamberlain, Young, Welbeck.

Prantsusmaa: Lloris, Evra, Mexes, Rami, Debuchy, Diarra, Malouda, Cabaye, Ribery, Nasri, Benzema.

Postimees.ee toob kell 19.00 algava kohtumise käigu lugejateni.