Ukraina alistas tänu Ševtšenko väravatele Rootsi

Andrei Ševtšenko (kollases) Rootsile väravat löömas.
Andrei Ševtšenko (kollases) Rootsile väravat löömas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel on nüüdseks väljakul käinud kõik meeskonnad ning viimastena asusid võistlustulle Ukraina ja Rootsi.

D-alagrupi kohtumises sai võidurõõmu tunda kodupubliku ees mängiv Ukraina, kes võttis 2:1 võidu.

Rootsi asus kohtumist 52. minutil juhtima, kui täpne oli nende suurim staar Zlatan Ibrahimovic. Ukrainlaste poolelt vastas sellele nende kuulsaim ründaja Andrei Ševtšenko, kes oli täpne 55. ja 62. minutil.

Tänu võidule tõusis Ukraina D-alagrupis liidriks, kuna päeva esimeses kohtumises tegid Prantsusmaa ja Inglismaa 1:1 viigi.

Mängu käik:

21:43

Meeskonnad on väljakul ja mängitakse hümne.

21:44

Meeskondade algkoosseisud:
Rootsi: Isaksson, Lustig, Mellberg, Granqvist, M. Olsson, Elm, Larsson, Källström, Ibrahimović, Toivonen, Rosenberg.
Ukraina: Pyatov, Selin, Khacheridi, Mikhalik, Tymoshchuk, Gusev, Yarmolenko, Nazarenko, Konoplyanka, Shevchenko, Voronin

1.min

Mäng on alanud.

3.min

Mängu on aktiivsemalt alustanud Rootsi meeskond kuid midagi ohtlikku seni loodud pole.

4.min

Ukraina lõpetab pika postisioonirünnaku kauglöögiga, kuid see lendab väravast kindlalt mööda.

5.min

Kallström vastab kauglöögiga umbes 25 meetrilt kuid pall lendas väravaraamidest mööda.

8.min

Ukraina suudab Rootsi kaitsesse suruda.

10.min

Rootsi saab keskväljalt karistuslöögi, pikad mehed koondatakse Ukraina karistusalla. Tsenderdus lendab taha posti ja väravaht püüab.

12.min

Kallström teenib Ukraina kiirrünnaku mahavõtmise eest mängu esimese kollase kaardi.

13.min

Ukraina kontrollib rohkem palli. Enamus mängust toimub keskväljal, tehakse palju vigu.

14.min

Rootsil kasutada taaskord karistuslöök äärelt. Sarnaselt eelmise olukorraga läheb pall liialt pikaks.

17.min

Zlatan Ibrahimovic saab esimest korda palli kontrollida ja annab väga ohtliku tsenderduse värava alla. Väravaht parreerib rusikatega kuid väravaesises saginas ükski rootslane löögile ei jõudnud.

20.min

Nüüd on kontroll läinud Rootsi kätte ja pall püsib Ukraina karistusala lähistel.

21.min

Rosenberg saab palli ohtlikus positsioonis kuid löök ebaõnnestub ning kohtunik fikseerib suluseisu.

24.min

Ševtšenko suudab suluseisu vältida ja saab üliohtlikult positisioonilt löögile, proovib palli tahaposti äärde lüüa kuid pall veeres üle otsajoone. Esimene hea võimalus Ukrainal.

26.min

Voronin ei saa kätte pikka söötu mis tuleb kaitseliini seljataha.

28.min

Olsson teenib esimese nurgalöögi Rootsile kuid sellest ei tule midagi ohtlikku.

29.min

Ibrahimovic teeb pealelöögi, mis läheb üle jala ja veereb üle küljejoone.

30.min

Rosenberg saab kastist löögile kuid Pyatov suudab raskustega palli püüda.

35.min

Voronin saab kaugelt löögile, löök oli tugev kuid Isaksson tõrjub palli.

36.min

Konoplyanka saadab 20 meetri kauguselt löögi tagumisest ristnurgast mööda.

38.min

Ukrainal kaks suurepärast võimalust kuid Rootsi kaitse suudab löögi blokeerida. Nurgalöök. Sellest midagi ohtlikku ei tule ning jätkurünnak lõppeb pealelöögiga, mille Isaksson tõrjub. Rootsi on jäänud tugeva surve alla.

42.min

Konoplyanka pääseb tagumise posti juurest löögile kuid kukkumise pealt tehtud löök läks kõrgelt üle värava. Ukrainlased suudavad rünnakul äärtel hästi ruumi leida.

45.min

Esimene poolaeg on lõppenud. Seni on mängus väravad löömata.

22:35

Ukraina dikteeris mängutempot, poolaja lõpus Rootsi rünnakule sisuliselt ei jõudnudki.

-

Pall pandi teiseks poolajaks mängu.

47 min

Ukraina alustab taas teravamalt.

49 min

Rosenberg saab healt kohalt löögile, kaitsja suudab löögi blokeerida.

50 min

Ševtšenko saab kokkupõrkes vastasega kergelt viga, kuid on valmis jätkama.

52 min

Rootsi ründab kuigi ukrainlaste mängumees Selin on pikali maas. Källströmi söödu järel lööb Ibrahimovic värava ja asub 1:0 juhtima!

55 min

Ukraina vastab kiirelt ning Ševtšenko viigistab pealöögiga kohtumise seisu!

58 min

Viimastel minutitel on näidatud võitluslikku mängu. Ukrainale nurgalöök.

59 min

Gussevi kauglöök lendab üle.

61 min

Voronin tegutseb vastaste trahvikastis ohtlikult ja teenib lõpuks nurgalöögi.

62 min

Konopljanka annab terava nurgalöögi ja Ševtšenko pistab taas pea vahele ja 2:1 Ukrainale!

63 min

Rootsi vahetab: Toivonen puhkama, Svensson mängu.

65 min

Ibrahimovic võitleb rünnakul jõuliselt ja lõpuks vilistatakse talle viga.

68 min

Rootsi vahetab: Larsson puhkama, Wilhelmsson mängu.

68 min

Elmi kauglöök kindlalt mööda.

70 min

Ibrahimovicilt hea sööt Elmile, kes palli siiski väga hästi ei taba.

71 min

Rootsi vahetab: Rosenberg pingile, elmander mängu.

74 min

Konopljanka pealelöök kindlalt mööda.

75 min

Rootsi valdab palli ja publik vilistab.

76 min

Ibrahimovicilt võimas löök, mille Pjatov suudab siiski tõrjuda.

80 min

Pjatov püüab Wilhelmssoni pealelöögi.

81 min

Ševtšenko kutsutakse vahetusse. Kaptenipael rändab Timoštšuki käevarrele.

81 min

Mängu tuleb Milevski.

82 min

Voronin teenib Ukrainale karistuslöögi. Elm teenib samal ajal kollase kaardi.

83 min

Nazarenko sooritatud karistuslöök lendab üle värava.

84 min

Ukraina vahetab veel: Voronin puhkama, Rotan mängu.

87 min

Rootsi otsib oma võimalust ja üritab viigiväravat.

89 min

Ukrainlased on suurte jõududega tulnud veel vastaste värava alla. Lõpuks teeb Gussev rünnakul vea.

90 min

Elmanderil suurepärane võimalus, kuid heast kohast sooritatud löök lendab üle värava.

90 min

Kohtunik annab kolm lisaminutit.

90 min

Ukraina teeb ka oma viimase vahetuse: Konopljanka puhkama, Devic mängu.

90 min

Rootsi ründab veel ohtlikult ja Mellberg saab löögile ... pall lendab üle värava.

90 min

Kohtunik annab lõpuvile!

Turniiri eel külvas ukrainlaste leeris paanikat mängiaid tabanud toidumürgitus, kuid Ukraina koondise peatreener Oleg Blohhin avaldas nüüd, et kõik mängijad on taas täie tervise juures ja tänaseks lahinguks valmis. Samas alustab nende suurim staar Andrei Ševtšenko täna varumeestepingilt, kuna ta ei ole suutnud jõuda turniiriks soovitud füüsilisse vormi.

Kui Ukraina on viimastel aastatel pidanud vaid sõprusmänge, siis Rootsi näitas valiksarjas head minekut, kui kümnest kohtumisest suudeti võita kaheksa. Viimasest neljast sõpruskohtumisest on võidetud aga kõik.

Eriti heas hoos on olnud rootslaste poolel nende suurim staar Zlatan Ibrahimovic, kes viimasel ajal tõmbas endale sellega tähelepanu, et reisib meeskonnas eraldi eralennukiga ning lisaks ei sõida ta koos meeskonnaga bussis, vaid teeb seda hoopis autos.

Algkoosseisud:

Rootsi: Isaksson, Lustig, Mellberg, Granqvist, M. Olsson, Elm, Larsson, Källström, Ibrahimović, Toivonen, Rosenberg.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava kohtumise käigu lugejateni.