Tšehhi alistas teise vooru avakohtumises Kreeka

Czech Republic's Vaclav Pilar celebrates his goal against Greece with his team mate Milan Baros (R) during their Group A Euro 2012 soccer match at the city stadium in Wroclaw, June 12, 2012.                REUTERS/Dominic Ebenbichler (POLAND  - Tags: SPORT SOCCER)
Czech Republic's Vaclav Pilar celebrates his goal against Greece with his team mate Milan Baros (R) during their Group A Euro 2012 soccer match at the city stadium in Wroclaw, June 12, 2012. REUTERS/Dominic Ebenbichler (POLAND - Tags: SPORT SOCCER) Foto: DOMINIC EBENBICHLER/REUTERS

Täna kohtusid jalgalli Euroopa meistrivõistluste A grupi teise vooru avakohtumises Kreeka ja Tšehhi koondised. Kuigi Tšehhid läksid juba kuuendaks minutiks 2:0 ette, tõi Peter Cechi eksimus teise poolaja alguses Kreeka mängu tagas. 2004 aasta maailmameistrid viigini siiski ei jõudnud ja mäng lõppes tšehhide 2:1 võiduga.

MÄNGU KÄIK:

Kreeka-Tšehhi

18:59

Algkoosseisud:
Kreeka: Chalkias, Maniatis, Papadopoulos, Torossidis, Holebas, Karagounis, Fotakis, Katsouranis, Fortounis, Samaras, Salpingidis
Tšehhi: Čech, Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limberský, Rosický, Plašil, Pilař, Hübschman, Jiráček, Baroš

1.min

Mäng on alanud.

3.min

VÄRAV !!! Tšehhi läheb mängu juhtima kui Jiráček saab söödu kaitseliini taha. Kreeka väravaht on võimetu. Tšehhi juhib 1:0.

5.min

Värav oli Tšehhide hea mängu alguse tasuks - kuni väravani mäng sisuliselt Kreeka värava all käiski

6.min

VÄRAV !!! Pilař lööb sisse äärelt tulnud Gebre Selassie tsenderduse. Tšehhi juhib 2:0.

8.min

Värava olukorras eksib ka kreeklaste väravaht Chalkias. Pall läheb tema käe kõrvalt mööda, tal olnuks võimalus pall eemale tõrjuda.

9.min

Tuleb veel üks hea sööt Kreeka kaitseliini taha kuid seekord ei jõudnud Tšehhi mängija pallini.

11.min

Baroš teeb Karagounise vastu vea kuid Cech püüab Karagounise karistuslöögist tulnud tsenderduse.

13.min

Tšehhid teevad veel ühe vea. Kreeka hakkab paremini mängu sisse saada.

14.min

Kreeka karistuslöök ei leia Tšehhi kastis omade pead ja jätkurünnakul vilistatakse suluseis.

16.min

Pilar murrab äärest läbi kuid Kreeka kaitsja lööb palli nurgalöögiks. Chalkias püüab Rosický nurgalöögi.

18.min

Samaras saab peaga pika palli edasi suunata, kuid Cech tuleb õigel ajal väravast välja.

20.min

Pilar saadab kasti joonelt teava löögi teele kuid pall lendab esimesest postist umbes pooleteist meetri jagu mööda.

21.min

Kreeklaste väravahil Chalkiasil on mingi probleem ja Kreeka on sunnitud tegema väravahtide vahetuse.

21.min

Väljakule tuleb Sifakis.

24.min

Kreeklased üritavad pidevalt pika palliga leida Samarast. Seni see taktika pole toiminud.

27.min

Rosický mängib Karagounise vastu ohtlikult ning teenib selle eest mängu esimese kollase kaardi.

27.min

Rosický saab ohtlkult löögile, vahetusest sisse tulnud Sifakis tõrjub palli nurgalöögiks.

31.min

Pool tundi on mängitud. Mäng on natukene rahunenud. Seis on endiselt 2:0 Tšehhi kasuks.

34.min

Torossidis tuleb tagant jalgadesse Pilarile ning teenib kollase kaardi.

36.min

Väravalööja Jiráček teenib kollase kaardi.

37.min

Salpingidise peale tuleb ohtlik sööt, kuid kreeklane on suluseisus.

39.min

Esimese poolaja lõpuni on jäänud natukene üle viie minuti ja Kreeka pole pealelöögini veel jõudnud.

41.min

Kreeka teeb esimese pealelöögi, pall läheb väravasse kuid äärekohtunik vilistab suluseisu. Seis on endiselt 2:0 tšehhide kasuks.

42.min

Jiráček leiab Kreeka kaitseliini seljataga ruumi kuid löök lendab väravast mööda.

44.min

Kreeklastel esimene hästi väljamängitud rünnak kuid Tšehhi kaitsjad blokeerivad löögi.

45.min

Kohtunik vilistab esimese poolaja lõppenuks.

46.min

Kreeklased teevad vahetuse, välja tuleb Fotakis ja sisse vahetati Gekas.

46.min

Vahetuse on teinud ka tšehhid, välja võeti Arsenali keskväljamängija Rosický ja platsile jookseb Daniel Kolar.

53.min

VÄRAV !!! Peter Cech teeb palli püüdmisel suure vea ja Gekas lööb seisuks 2:1.

56.min

Papadopoulos saab Baroši vastu tehtud vea eest kollase kaardi.

57.min

Salpingidis teenib kollase kaardi.

60.min

Pilar teeb äärel vea, Kreekal karistuslöök. Cech tõrjub raskustega.

62.min

Teisel poolajal on seni Kreeka kaitse kindlam olnud kui esimesel.

64.min

Tšehhi võtab välja Baroši ja toob mängu Pekharti.

65.min

Kolar proovib eemalt lüüa, kuid löök on nõrk ning veereb väravast mööda. Järgmises olukorras teeb Kolar Fortounise vastu vea ning teenib kollase kaardi.

70.min

Kreeka on suutnud tšehhid viimasel ajal surve alla panna.

72.min

Fortunis vahetatakse välja ja tema asemele tuleb Mitroglou..

74.min

Järjekordse peapalli peale minnes teeb Mitroglou vastaste karistusalas vea.

80.min

Pilar murrab äärelt läbi, pall läheb liiga pikalt ette ja Sifakis saab palli mängu panna.

82.min

Tšehhi on peale kreeklaste väravat liimist lahti. Samas ei hiilga ka kreeklased millegi erilisega.

83.min

Kreeklased saavad vasakust äärest karistuslöögi. Palju valgeid särke on kastis ootamas. Tšehhid suudavad palli ära lüüa.

89.min

Mäng kulgeb üsna rahulikus tempos. Seis on endiselt 2:1 Tšehhi kasuks.

89.min

Tšehhid toovad mängu Rajtorali, ruumi teeb Kolar.

90.min

Kohtunik lisab mängule 3 minutit.

90.min

Kohtunik lõpetab mängu. Tšehhi võitis 2:1.

Kreeklased peavad täna läbi ajama ilma kahe põhimängijata – Avraam Papadopoulos vigastas avamängus põlve ning Sokratis Papastathopoulos sai kohtumises Poolaga punase kaardi.

Tšehhi saab mängule vastu minna oma parimas koosseisus ning lisamotivatsiooni lisab kindlasti 2004. aastal saadud valus kaotus kreeklastelt.

Tšehhi oli lähedal EMi finaali jõudmisele, kuid poolfinaalis kaotati just Kreekale, kui lisaajal lõi mängu ainsa värava Traianos Dellas. Hiljem krooniti kreeklased ka Euroopa meistriteks.

Tänane kohtumine on mõlema meeskonna jaoks mäng elu ja surma peale – kaotuse korral on grupist juba väga raske edasi saada.

Kreeka: Chalkias, Maniatis, Papadopoulos, Torossidis, Holebas, Karagounis, Fotakis, Katsouranis, Fortounis, Samaras, Salpingidis

Tšehhi: Čech, Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limberský, Rosický, Plašil, Pilař, Hübschman, Jiráček, Baroš