Poola ja Venemaa leppisid 1:1 viiki

Venemaa jalgpallikoondis
Venemaa jalgpallikoondis Foto: SCANPIX

A-alagrupi tänases teises kohtumises leppisid korraldajamaa Poola ja Venemaa 1:1 viiki.

Venemaa asus kohtumist Alan Dzagojevi 37. minuti väravast juhtima, kuid teisel poolajal Poola koondise kapten Jakub Blaszcykowski viigistas.

Poola - Venemaa 1:1

Hümnid on kuulatud. Kohtumine algab mõne hetke pärast.

Mäng käib!

3.min

Venemaa on mängu alguses rohkem palli hoidnud, kuid midagi teravat pole kumbki meeskond tekitanud.

5.min

Venemaa teenib mängu esimese nurgalöögi

6.min

Poola teenib paremas ääres päris ohtliku koha pealt karistuslöögi. Obreniak toimetas ohtliku palli kasti, kuid väravat ei tulnud.

7.min

Poola teenib esimese nurgalöögi.

7.min

Malafejev teeb kahes olukorras järjest head tõrjed

9.min

Venemaal taas nurgalöök, kuid Poola väravavaht Tyton püüab palli

10.min

Poolakad lähevad kiiresse kontrasse, kuid Lewandowski ja Polanski puterdavad palli vastastele

11.min

Lewandowski saab 18 meetri pealt löögile, kuid pall läheb napilt üle värava

13.min

Perquis' jalal on lahtine haav ja mängus on väike seisak

15.min

Perquis tuleb väljakule tagasi

17.min

Viimased paar minutit on Venemaa olnud ründavam pool, kuid midagi ohtlikku pole korda saadetud

18.min

Polanski mängiti ilusate söötudega löögile ning mees suunas palli ka väravasse, kuid äärekohtunik tõstis õigustatult lipu

20.min

Poola teenib teise nurgaöögi ja Wasilewski lööb palli peaga üle värava

22.min

Viimased minutid on palli vallanud Poola koondis

23.min

Blaszcykowski lööb terava palli kasti, kuid ründajateni pall ei jõua

24.min

Keržakov lööb palli peaga poolakate väravast mööda

26.min

Poola koondis toimetab palli venelaste karistusalasse, kuid Wasilewski löök on taas ebatäpne

28.min

Keržakov teeb pika soolo ning lööb palli kaugelt väravast mööda

31.min

Venemaa on viimastel minutitel olnud üritavam pool, kuid tsenderdused ei leia omasid

35.min

Poola kaitseliin ja väravavaht Tyton on seni olnud tasemel. Venemaa pole ikka midagi väga ohtlikku korda saatnud

37.min

VÄRAV! Venemaa teenib ohlikust kohast karistuslöögi, Aršavin annab hea palli kasti ning Dzagojev lööb palli õlaga võrku!

37.min

Dzagojevi jaoks on see juba kolmas värav sellel turniiril

39.min

Blaszcykowski saab ohtlikult löögile, kuid Malafejev on tasemel

42.min

Venemaa teenib nurgalöögi

43.min

Žirkov saab kaugelt löögile, kuid pall lendab väravast mööda

45.min

Venemaa teeb ohliku rünnaku, kuid Keržakovi löök blokeeritakse ning Dzagojevile vilistatakse viga

Esimene poolaeg on lõppenud. Venemaa juhib Alan Dzagojevi väravast

Algab kohtumise teine poolaeg

46.min

Lewandowski pääseb Malafejeviga silmitsi, kuid ei suuda väravavahti üle mängida

47.min

Olukorrale järgneb kaks Poola nurgalööki, kuid väravani ei jõuta

50.min

Ohtlik tsenderdus Lewandowskile, kuid Malafejev on taas tasemel

52.min

Aršavin murrab karistusalasse, kuid tema pealelöök veereb küljeauti

53.min

Poola läheb kiiresse kontrarünnakusse, kuid lõpuks vilistatakse ründavale meeskonnale viga

55.min

Žirkov ja Aršavin tekitavad vasakul äärel palju teravusi, kuid Poola kaitsjad saavad esialgu palli klaariks löödud

57.min

VÄRAV! Poola teeb kiire kontrarünnaku ning meeskonna kapten Blaszcykowski viigistab mänguseisu!

60.min

Lewndowski teenib mängu esimese kollase kaardi

60.min

Samas olukorras sai kollase ka Denissov

62.min

Poola koondis plaanib mängu esimest vahetust

64.min

Venemaa on vallanud palli 57% mänguajast

65.min

Poola proovib nõelata kontrarünnakutega

66.min

Venemaa teenib nurgalöögi, kuid kohtunik vilistab koheselt venelastele vea ning Poola saab karistuslöögi

68.min

Dzagojevil on suurepärane võimalus lüüa oma neljas värav sellel turniiril, kuid Tyton tõrjub

69.min

Järgmine rünnak on Polanskil teise värava all väga hea võimalus, kuid mänguseis püsib muutumatuna

70.min

Pavlutšenko tuleb Keržakovi asemel väljakule

71.min

Poolal taas hea võimalus, kuid Venemaa kaitsjad blokeerivad pealelöögi

73.min

Poola vahetab: Mierzejewski tuleb väljakule, lahkub Dudka

74.min

Mierzejewski proovib kohe kaugelt peale lüüa, kuid veidi väravast mööda

75.min

Dzagojev saab kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi

77.min

Poola on viimastel minutitel olnud taas ründavam pool

79.min

Polanski ja ja Žirkov põrkavad kokku ja mängu tekib paus

79.min

Venemaa vahetab: Dzagojev välja, Izmailov sisse

81.min

Obraniak saab pealöögile, kuid Malafejev püüab

81.min

Polanski on vahepeal saanud kollase kaardi

83.min

83.min

Löögini ei jõuta, kuid Venemaa on asunud mängu domineerima

85.min

Poola vahetab: Polanski lahkub, teda asendab Matuszczyk

87.min

Mängu tempo on alla läinud. Hetkel valdab palli kodumeeskond

88.min

Venemaa proovib rünnata, kuid tundub, et meeskonnad on väsinud

90.min

Poola asub veel ründama, kuid tsenderdustest midagi ohtlikku ei teki

90.min

Mängule lisati kolm minutit

91.min

Žirkov murrab Poola trahvikasti, kuid tema sööt on ebatäpne

93.min

Poola teenib karistuslöögi

93.min

Vahetus: Obraniak lahkub, sisse tuleb Brozek

93.min

Ohtlik karistuslöök, kuid keegi ei saanud pead vahele

93.min

MÄNG LÄBI! Poola ja Venemaa lepinvad 1:1 viiki

Algkoosseisud:

Poola: 22-Przemyslaw Tyton; 20-Lukasz Piszczek, 13-Marcin Wasilewski, 15-Damien Perquis, 2-Sebastian Boenisch; 7-Eugen Polanski, 11-Rafal Murawski; 16-Jakub Blaszcykowski, 10-Ludovic Obraniak, 5-Dariusz Dudka; 9-Robert Lewandowski.
Varus: 12-Sandomierski, 3-Wojtkowiak, 4-Kaminski, 14-Wawrzyniak, 6-Matuszczyk, 8-Rybus, 18-Mierzejewski, 19-Wolski, 21-Grosicki, 17-Sobiech, 23-Pavel Brozek.

Venemaa: 16-Vjatšeslav Malafejev, 2-Aleksandr Anjukov, 12-Aleksei Berezutski, 4-Sergei Ignaševitš, 5-Juri Žirkov; 6-Roman Širokov, 7-Igor Denissov, 8-Konstantin Zõrianov; 17-Alan Dzagojev, 11-Aleksandr Keržakov, 10-Andrei Aršavin.
Varus: 1-Akinfejev, 13-Šunin, 3-Šaronov, 19-Granat, 21-Nababkin, 9-Izmailov, 15-D. Kombarov, 18-Kokorin, 22-Glušakov, 23-Semšov, 14-Pavljutšenko, 20-Pogrebnjak.

Tuliseks läheb nii väljakul, staadioni ümbruses kui ka tribüünidel. Venelastel on plaan poola fänne provotseerida ning hümnide mängimise ajal lasta lendu paberlennukeid ja teha seda suure bänneri taustal, kuhu on kirjutatud «Smolensk». Sellega viidatakse Venemaa pinnal toimunud lennuõnnetusele, kus hukkus palju tähtsaid Poola ametnikke, seal hulgas Lech Kaczynski.Lisaks plaanivad Venemaa koondise poolehoidjad Venemaa päeva auks korraldada kahe kilomeetri pikkuse rongkäigu Varssavi keskkusest staadionile.

Jättes kõrvale poliitilise aspekti on venelastel on esimese ringi kohtumisest kaasa võtta senise turniiri suurim võit – Tšehhi alistati 4:1. Seevastu Poola mängis dramaatilises avakohtumises Kreekaga viiki. Kui otsida ühiseid jooni tänaste konkurentide vahel, siis võiks öelda, et mõlemad suutsid oma avamängu vastasele vastasele peale suruda oma mängutempo.

Meeskondi ühendab ka see, et väravahi positisooni ümber on segadusi. Poola esiväravaht Wojciech Szczęsny kannab mängukeeldu esimeses mängus teenitud punase kaardi eest. Dick Advocaat peab otsustama, kas usaldada postide vahele senise koondise esikinda Akinfeev või tšehhide vastu väravas seisnud Malafeev.

Viimases omavahelises kohtumises 2007 aastal mängisid tänaõhutsed vastased 2:2 viiki. Peale Nõukogude Liidu lagunemist on enne seda kohtutud veel kahel korral ning mõlemal meeskonnal on ette näidata üks võit.Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) edetabelis on venelased 13. kohal ja poolakad 62. kohal. Võidu korral on Venemaal võimalik esimese osalejana kindlustada pääs veerandfinaali.