Kevin Durant.
Kevin Durant. Foto: SCANPIX

Kevin Durant tõi 36 punkti ja 8 lauapalli, kui Oklahoma City Thunder alustas korvpalliliiga NBA finaalseeriat magusa 105:94 koduvõiduga Miami üle.

Miami juhtis esimesel poolajal parimal juhul juba 13 punktiga ning ka poolajale mindi külaliste 54:47 eduseisus. Oklahoma suutis mängu viigistada alles kolmanda veerandaja viimastel minutitel. Viimase perioodi alguses läks Oklahoma viie punktiga juhtima ja edu enam käest ei antudki, vahendab basket.ee.

Viimase neljandiku vahespurdi ajal viskas NBA tänavuse hooaja punktikuningas Kevin Durant Oklahoma 17-st esimesest punktist 13 ning tõusis kohtumise lõpuks 36 silma ja 8 lauapalliga ka mängu tulemuslikumaks. Heas hoos oli ka Russel Westbrook, kes tõi otsustaval veerandajal 14 punkti ning kogus lõpuks 27 silma, 11 korvisöötu ja 8 lauapalli.

Kaotajate parimad olid 30 punkti ja 9 lauapalli kogunud LeBron James ning 19 silma ja 8 korvisöötu jaganud Dwyane Wade.

Finaalseeria teine kohtumine peetakse ööl vastu reedet taas Oklahomas.