Vahetusmängija värav tõi Portugalile võidu

Portugali mängijad rõõmustamas.
Portugali mängijad rõõmustamas. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel pakkusid Portugal ja Taani B-alagrupis põnevusetenduse, mille lõpuks võitis Portugal 3:2.

Portugal asus Pepe ja Helder Postiga tabamustest juhtima, kuid avapoolaja lõpus suutis taanlaste poolel Nicklas Bendtner ühe värava tagasi lüüa.

80. minutil viigistas aga Bendtner kohtumise seisu ning sellele oli eelnenud Cristiano Ronaldo kaks suurepärast võimalust, mis jäid kasutamata.

Matši lõppseisu vormistas vahetusest sekkunud Varela värav, kes oli täpne 87. minutil.

Portugalil ja Taanil on kahe vooru järel nüüd mõlemal kolm punkti. Täna õhtul lähevad B-alagrupis vastamisi veel Saksamaa ja Holland. Sakslastel on tabelis samuti kolm ning Hollandil null punkti.

Mängu käik:

-

Taani algkoosseis: Andersen, Kjaer, Agger, Poulsen, Jacobsen, Kvist, Eriksen, Zimling, Krohn-Dehli, Rommedahl, Bendtner.

-

Portugal: Rui Patricio, Bruno Alves, Pepe, Coentrao, Pereira, Veloso, Moutinho, Meireles, Nani, Ronaldo, Postiga.

-

Pall pandi mängu!

3 min

Esimesed minutid on alanud rahulikult.

3 min

Taani teenib kohtumise esimese nurgalöögi.

4 min

Taani teenib kohe ka teise nurgalöögi.

4 min

Eriksen saab healt kohalt löögile, kuid Pepe blokeerib. Taas nurgalöök.

6 min

Portugal ründab, kuid pall veerab üle otsajoone.

7 min

Taanile järjekordne nurgalöök.

8 min

Portugali rünnak lõppeb valesööduga.

12 min

Ronaldo trikitab ja teenib Portugalile nurgalöögi.

13 min

Andersen tõrjub rusikatega Veloso löögi.

14 min

Rommedahlile antakse ette pikk sööt, kuid sööt on liiga tugev ja läheb üle otsajoone.

15 min

Zimling on teinud jalale viga ja peab mängust lahkuma.

16 min

Taani vahetab: Zimling lahkub mängus, J. Poulsen mängu.

18 min

Ronaldo saab löögile ... pall lendab kindlalt mööda.

19 min

Pepe kukub võitluse järel Bendtneriga pikali ja kohtunik annab vile.

20 min

Pepe on valmis mängu jätkama.

21 min

Kjaer peatab jõulise võttega Ronaldo edenemise rünnakul. Karistuslöök Portugalile.

21 min

Ronaldo karistuslöök lendab kindlalt üle värava.

24 min

Portugal teenib karistuslöögi järel nurgalöögi.

24 min

Pepe saab nurgalöögi järel peaga löögile ja viib Portugali 1:0 juhtima!

28 min

Ronaldo leiab hea sööduga Postiga ning teenitakse nurgalöök.

29 min

Meireles mängib kaitsesse tormates tahtlikult käega ja teenib kollase kaardi.

30 min

Taanlased ei suuda karistuslöögiga midagi mõistlikku pihta hakata ja pall saadetakse üle otsajoone.

31 min

Postigale pikk sööt ette, kuid Andersen jõuab esimesena pallini.

33 min

Ronaldo tormab suure hooga värava suunas ja saab ka löögile, kuid enne tehakse tema takistamisel viga.

34 min

Ronaldo löök läheb müüri, Portugalile nurgalöök.

36 min

Nanilt paremalt äärelt sööt keskele ja Postiga viib Portugali 2:0 juhtima!

40 min

Taanlaste tsenderdus omasid ei leia.

41 min

Taani ründab ja pall lükatakse hästi värava ette, kus Bendtner on juba ootamas ja lükkab palli peage tühja väravasse. Seis Taani poolt vaadatuna 1:2!

44 min

Ohtlik olukord taanlaste värava all, kuid Kjaer lööb palli Ronaldo eest minema.

45 min

Kohtunik lisab kaks lisaminutit.

45 min

Nanilt taas terav pall taanlaste karistusalasse .. keegi pole siiski jätkamas.

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg!

49 min

Taani alustab teist poolaega ründavalt.

50 min

Ronaldo saab taanlaste väravavahiga silmitsi, kuid jätab olukorra lahendamata.

53 min

Andersen püüab kindlalt Nani poolt värava poole saadetud palli.

55 min

Postiga liigub ohtlikult värava suunas ... Agger päästab olukorra ja võidab palli tagasi Taanile.

56 min

Jakob Poulsenile kollane kaart.

57 min

Velosolt ohtlik karistuslöök värava suunas, Andersen tõrjub rusikatega.

59 min

Nüüd haarab Rommedahl jalast ja ka tema mäng võib tänaseks mängitud olla.

60 min

Taani vahetab: Mikkelsen mängu, Rommedahl pingile.

62 min

Kvisti kauglöök väravast mööda.

64 min

Agger saab taas Postiga nina alt palli minema lüüa.

64 min

Portugal vahetab: Postiga puhkama, Oliveira mängu.

69 min

Portugal on surunud taanlased oma väljakupoolele.

71 min

Oliveira löök langeb kergelt Anderseni saagiks.

72 min

Bendtneri löök väravast mööda.

73 min

Meirelesi löök üle värava.

75 min

Ronaldo tsenderdus ebaõnnestub totaalselt.

77 min

Portugali väravavaht lööb rusikatega Taani ohtliku karistuslöögi eemale.

78 min

Ronaldo saab hästi läbi ja saab Anderseniga silmitsi, kuid lööb heast kohast kindlalt mööda.

80 min

Kui kaks minutit tagasi jättis Ronaldo hea olukorra lahendamata, siis nüüd on taanlaste ründestaar Bendtner peage täpne ja seis on 2:2!

81 min

Jacobsen teenib kollase kaardi.

82 min

Ronaldolt ohtlik karistuslöök ... Andersen tõrjub.

84 min

Portugal vahetab: Meireles puhkama, Varela mängu.

84 min

Andersen püüab taas palli.

86 min

Ronaldo ei saa nurgalöögi järel pallile pihta.

86 min

Nanilt terav tsenderdus kasti.

87 min

Varelalt värav. Portugal juhib 3:2!

89 min

Portugal vahetab: Rolando mängu, Nani puhkama.

90 min

Taani vahetab: Schöne mängu, Krohn-Dehli puhkama.

90 min

Kohtunik lisab neli lisaminutit.

90 min

Ronaldo teenib kollase kaardi.

90 min

Schöne saab hea koha pealt löögile ... pall lendab üle värava.

90 min

Kohtunik annab lõpuvile!

Avavoorus suutis Taani 1:0 üle mängida Hollandi ning Porugal jäi sama tulemusega alla Saksamaale. Seega on portugallaste seis tänase matši eel küllaltki täbar ja kaotus selles matšis kustutaks ka nende lootused edasipääsule.

Taani ja Portugali puhul on tegemist teineteise jaoks tuttavate meeskondadega, kuna nad kuulusid ühte alagruppi ka EM-valiksarjas. Toona suutis Portugal teenida koduväljakul 3:1 võidu ja Taani oli koduplatsil võidukas tulemusega 2:1. Taani kvalifitseerus seejuures EMile alagrupi võitjana ja Portugal lunastas pääsme suurturniirile alles läbi play-off’i.

Taani on näidanud üldse viimasel ajal head hoogu ning meeskonda on viimasest üheksast kohtumisest suutnud võita seitse. Omavahelisest viimasest viiest kohtumisest Portugaliga on nad võitnud kolm.

Portugali koondis pole seejuures 2012. aastal veel võidurõõmu tundnud ja viimasest seitsmest kohtumisest on võidetud vaid üks. Viimases neljas kohtumises on nad vastaste väravavõrku sahistanud korra.

Eeldatavad algkoosseisud:

Taani: Andersen, Jacobsen, Kjaer, Agger, Poulsen, Zimling, Kvist, Rommedahl, Eriksen, Krohn-Dehli, Bendtner.

Portugal: Rui Patricio, Pereira, Pepe, Alves, Coentrao, Meireles, Veloso, Moutinho, Nani, Almeida, Ronaldo.

Postimees.ee toob kell 19.00 algava kohtumise käigu lugejateni.