Saksamaale alla jäänud Holland sai teise kaotuse

Mario Gomez (paremal) võtmas Mesut Özili käest õnnitlusi vastu.
Mario Gomez (paremal) võtmas Mesut Özili käest õnnitlusi vastu. Foto: SCANPIX

Holland pidi jalgpalli EMi teises kohtumises vastu võtma juba teise kaotuse, kui B-alagrupi kohtumises jäädi alla Saksamaale. Turniiri üheks suurfavoriidiks peetav Saksamaa teenis 2:1 võidu.

Saksamaa haaras ohjad esimesel poolajal ning tänu Mario Gomez'i 24. ja 38. minuti tabamustest asuti 2:0 juhtima.

Teisel poolajal suutis Robin van Persie ühe värava tagasi lüüa, kuid rohkemat hollandlased ei suutnud.

Saksamaal on kahe vooru järel nüüd kuus, Taanil ja Portugalil kolm ning Hollandil null punkti. Viimases voorus lähevad vastamisi Saksamaa - Taani ning Portugal - Holland.

Holland võib siiski veel alagrupist edasi pääseda, kuid selleks peavad nad viimases voorus alistama kahe väravaga Portugali ning lootma, et Saksamaa alistab taani.

Mängu käik:

Saksamaa - Holland 2:0

Saksamaa algkoosseis: Manuel Neuer, Jerome Boateng, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Mario Gomez.

Hollandi algkoosseis: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Jetro Willems, Mark van Bommel, Nigel de Jong, Arjen Robben, Wesley Sneijder, Ibrahim Afellay, Robin van Persie

Kõlab kohtuniku avavile! Holland paneb palli mängu

2 min

Holland on esimestel minutitel olnud üritavam pool.

4 min

Pall on põhiliselt püsinud keskväljal. Kumbki meeskond midagi ohtlikku pole korda saatnud.

7 min

Van Persie saab suurepärase palli kaitseliini selja taha, kuid Hollandi ründaja löök läheb väravavahile täpselt sülle.

8 min

Saksamaa koondis on alustanud ettevaatlikult ning isegi Gomez töötab tagasi kaitsesse.

9 min

Esimene pealelöök sakslastelt, Özil proovib kaugelt, kuid Stekelenburg püüab.

11 min

Van Persie saab palli trahvikasti, kuid tema löök läheb väravast mööda.

14 min

Holland teenib mängu esimese nurgalöögi

16 min

Pall püsib enamasti hollandlaste valduses.

17 min

Hollandil taas nurgalöök, kuid oma meesteni tsenderdus ei jõua

18 min

Saksamaa annab ohtliku palli Hollandi trahvikasti, kus Gomez lükkab palli Podolskile, kelle löök ebaõnnestub.

19 min

Järgmisel rünnakul teenib Holland taas nurgalöögi, kuid taas ei jõua pall omadeni.

20 min

Mänguseisak, Robbenil voolab peast verd

22 min

Holland veeretab taas palli sakslaste väljakupoolel, kuid löögini ei jõuta

23 min

VÄRAV! Mario Gomez saab Schweinsteigerilt suurepärase söödu kaitseliini taha ning ründaja lööb palli kindlalt väravasse!

26 min

Robben saab pealöögile, kuid Neuer tõrjub

28 min

Palli kontrollib taas Hollandi koondis.

30 min

Podolski annab ohliku palli kasti, kuid Gomez pallini ei ulatu.

33 min

Holland on palli rohkem hoidnud, kuid Saksamaa rünnakud on ohlikumad

35 min

Saksamaa teenib ohtliku koha pealt karistuslöögi.

36 min

Suurepärane tsenderdus kasti, kuid Badstuber suudab palli väga lähedalt vastu väravavahti lüüa.

38 min

VÄRAV! Gomez lööb palli taas Hollandi väravasse. Scweinsteiger annab superpalli kaitseliini taha ja Gomez lööb palli ilusti tagumise posti äärde.

40 min

Hollandil nurgalöök, kuid löögini ei jõuta.

41 min

Saksamaa läheb kiiresse kontrasse, kuid Boatengi löök läheb mööda.

43 min

Saksamaa hoiab mängib enesekindlalt nii kaitses kui ründes.

44 min

Poolaja lõpuni üks minut ning Saksamaa kontrollib kohumist.

45 min

Saksamaal on ohlikust kohast karistuslöök, kuid tsenderdus omadeni ei jõua.

45 min

Pall võtab müürist väikese põrke ning Stekelenburg peab palli tõrjumiseks ennast maksimumini välja sirutama.

Esimene poolaeg on lõppenud. Saksamaa juhib 2:0!

Holland teeb kaks vahetust. Hollandi poolel tulevad platsile van der Vaart ja Huntelaar. Platsilt lahkusid Afellay ja van Bommel.

46 min

Saksamaa teenib poolaja esimese nurgalöögi, kuid löögini ei jõuta.

48 min

Gomez jääb platsile pikali maha ning tekib mänguseisak

49 min

Robben on liikunud vasakule äärele

52 min

Hummels triblas palliga Hollandi karistusalasse, kuid palli väravasse ei õnnestu tal lüüa. Saksamaa teenib nurgalüügi.

53 min

Pall püsib ohtlikult Hollandi trahvikastis.

57 min

Robbeni löök sihtmärki ei taba.

57 min

Sneijderi nurgalöök samuti ohtu ei kujuta.

58 min

Van Persielt ohtlik löök, Neuer tõrjub.

60 min

Sakslased söödavad rahulikult keskväljal palli.

62 min

Sakslased kombineerivad hästi ja otsitakse karistusalasse jooksnud Khedirat. Stekelenburg jõuab esimesena pallini.

62 min

Sneijderilt ohtlik löök värava suunas.

65 min

Robbeni tsenderdus omasid ei leia.

69 min

Hollandlased leiavad kombineerimise järel karistusalas viibiva Robbeni, kelle vasaku jalaga teele saadetud löök ebaõnnestub.

70 min

Gomezi löök kindlalt mööda.

71 min

Sneijder saab healt kohalt löögile, kuid Boateng viskub veel pallile ette ja blokeerib ohtliku löögi.

72 min

Nurgalöögi järel on pall karistusalas lahtine, aga esimesena on jaol ikkagi sakslased.

72 min

Saksamaa vahetab: Gomez puhkama, Klose mängu.

73 min

Van Persie murrab keskelt hästi läbi ja kõmmutab ka peale ning vähendab kaotusseisu. Seis Hollandi poolt vaadatuna 1:2!

76 min

Özil trikitab karistusalas ja on saamas ka heale positsioonile ... siiski saab kaitsja jaole ja löök jääb sooritamata.

77 min

Huntelaaril ei õnnestu tihedas heitluses sakslastega palli endale võita ja Saksamaa asub omakorda rünnakule.

78 min

Holland on suutnud Saksamaa surve alla panna.

80 min

Özili löök blokeeritakse.

80 min

De Jong teenib Lahmi vastu tehtud vea eest kollase kaardi.

81 min

Saksamaa vahetab: Özil puhkama, Kroos mängu.

83 min

Holland vahetab: Robben puhkama, Kuyt mängu.

85 min

Van der Vaarti kauglöök sihtmärki ei taba.

87 min

Boateng teenib kollase kaardi ja peab seega järgmise kohtumise vahele jätma.

89 min

Klose on noolimas hollandlaste ebaõnnestunud tagasisöötu ... siiski läheb heitluses Stekeleburgiga pall üle otsajoone.

90 min

Willems blokeerib Mülleri liikumist ja teenib kollase kaardi.

90 min

Kohtunik lisab mängule kolm minutit.

90 min

Saksamaa vahetab: Müller puhkama, Bender mängu.

90 min

Sakslased üritavad aega kulutada.

90 min

Kohtunik annab lõpuvile!

Kui Saksamaa alustas turniiri 1:0 võiduga Portugali üle, siis Holland pidi avamatšis vastu võtma kaotuse. Taani käest saadud kaotus tähendab aga seda, et tänases matšis vajatakse konkurentsis püsimiseks kindlasti võitu.

Kui 2010. aasta MMil jõudis Holland finaali ja 2012. aasta EM-valiksarjas näidati väga head minekut, siis viimasel ajal on nende hoog raugenud. Viimasest kaheksast kohtumisest on teenitud vaid kolm võitu.

Saksamaa ja Holland on seni omavahel kohtunud 38 korda ja Holland on teeninud 10 ning Saksamaa 14 võitu. 14 matši on lõppenud viigiliselt. Viimati kohtuti omavahel eelmise aasta novembris, kui Hamburgis toimunud mängu võitis Saksamaa 3:0.

Enne matši on hollandlaste leeris kõige suuremaks küsimärgiks tipuründaja koht. Eelmises kohtumises alustas algrivistuses Robin van Persie, kuid tänase matši eel on räägitud ka Klaas-Jan Huntelaari võimalikust lülitamisest algrivistusse.

Sakslaste poolel ootavad oma võimalust aga sellised mehed nagu Toni Kroos, Marco Reus, Mario Götze ja Andre Schürrle.

Eeldatavad algkoosseisud:

Holland: Stekelenburg, van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems, de Jong, van Bommel, Robben, Sneijder, Afellay, van Persie.

Saksamaa: Neuer, Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm, Khedira, Schweinsteiger, Müller, Özil, Podolski, Gomez.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava kohtumise käigu lugejateni.