Hispaania alistas Horvaatia ja võitis C-alagrupi

Spanish midfielder Jesus Navas (CL) is congratulated by teammates during the Euro 2012 football championships match Croatia vs Spain on June 18, 2012 at the Gdansk Arena.     AFPPHOTO/ CHRISTOF STACHE
Spanish midfielder Jesus Navas (CL) is congratulated by teammates during the Euro 2012 football championships match Croatia vs Spain on June 18, 2012 at the Gdansk Arena. AFPPHOTO/ CHRISTOF STACHE Foto: CHRISTOF STACHE/AFP

Täna õhtul selgusid edasipääsejad jalgpalli EMi C-alagrupis. Enne viimaseid mänge alagruppi juhtinud Hispaania alistas Horvaatia tulemusega 1:0. Hispaania kontrollis terve mängu jooksul rohkem palli, kuid horvaadid osutasid südi vastupanu. Hispaanlased jõusid väravani alles 88. minutil, mil mängu ainsa värava lõi vahetusest sekkunud Jesus Navas.

ALGKOOSSEISUD:

Hispaania: Casillas, Piqué, Ramos, Arbeloa, Alba, Iniesta, Xavi, Alonso, Busquets, Silva, Torres

Horvaatia: Pletikosa, Strinić, Ćorluka, Schildenfeld, Vida, Pranjić, Rakitić, Vukojević, Modrić, Srna, Mandžukić

Mängu käik:

21:46

Tere õhtust lugejad.

21:46

Mäng on kohe algamas. Tänast mängu vilistab sakslane Wolfkang Stark.

1. min

Mäng on alanud.

1. min

Hispaania teenib juba karistuslöögi kuid midagi ohtlikku sellest ei tule.

2. min

Horvaadid said teha pika rünnaku kuid midagi ohtlikku sellest ei sündinud.

3.min

Alba tõusis mööda äärt ja sai anda väga ohtlikku tsenderduse kasti. Schildenfeld klaaris nurgalöögiks.

6.min

Horvaadid ei lase Hispaanial liialt domineerima hakata. Tehakse tugevat survet.

7.min

Kohtunik peatab hetkeks mängu, kuna fännid on tribüünil süüdanud raketid ja suits tungib väljakule.

8.min

Torres proovib äärelt sisse murda aga Vida ei lase ennast üle mängida.

9.min

Mandžukic sai äärel palli, jäi kahe hispaanlase vahele ning kaotas lõpuks palli.

11.min

Strinic teeb Arbeloa vastu vea, Hispaania saab keskväljalt karistuslöögi.

12.min

Hispaanialt esimene väga ohtlik rünnak kui hispaanlased leiavad Iniesta. Löök jäi nõrgaks ning Pletikosa püüab palli.

12.min

Horvaadid teevad keskväljal survet ja seisavad kaitses hästi, aga palli ründefaasis hoidmisega on probleeme.

15.min

Srna püüab paremas ääres kahe kaitsja vastu läbi murda, horvaadid teenivad audiväljaviske.

18.min

Hispaanlased said pikalt kombineerida kuid rünnak lõppeb valesööduga. Samas annavad horvaadid palli kohe tagasi

20.min

Hispaania teeb keskväljal ohtliku pallikaotusi kuid Horvaatial pole ründes piisavalt jõudu, et pall ründeliinis püsiks.

21.min

Hispaania saab ohtlikust positsioonist karistuslöögi. Pall jäi madalaks ja keegi hispaanlastest tegi vea.

22.min

Ramos teeb Srna vastu vea. Horvaatial standardolukord. Hispaanlased suudavad olukorra likvideerida.

23.min

Torres murdis paremast äärest läbi ja sai väga terava nurga alt löögile. Pall põrkus Pletikosast üle otsajoone.

25.min

Pique sooritas 20 meetri pealt löögi, mis läheb üle värava.

26.min

Horvaatia ohtliku vasturünnaku, Casillas püüdis posti äärde tulnud löögi.

26.min

Mandžukic suudab mitu hispaanlast üle mängida kuid Pique tõmbas ta maha. Mandžukic jääb platsile lebama, valugrimass näol.

28.min

Verdan Corluka teenib mängu esimese kollase kaardi.

29.min

Srna antud nurgalöök läheb väga ohtlikult karistusalasse, aga ühtegi horvaati seal polnud.

32.min

Arbeloa üritas edutult paremal äärel Strinicit üle mängida.

33.min

Silva andis väga ohtliku söödu värava ette, aga keegi ei jooksund selle söödu peale.

35.min

Schildenfeld likvideeris ohtliku kiirrünnaku võttes Silvalt palli ära.

38.min

Schildenfeld likvideerib järjekordse ohtliku olukorra kui lükkab palli rinnaga oma väravahile.

39.min

Kolmandat rünnakut järjest teeb Schildenfeld kaitses filigraanset tööd blokeerides Torrese liikumise.

42.min

Hispaania teenib tugeva surve tulemusena nurgalöögi.

45.min

Srna teenib Busquetsi vastu tehtud vea eest kollase kaardi.

45.min

Hispaania teenib enne poolaja lõppu veel ühe nurgalöögi, midagi ohtlikku sellest ei tule. Kohtunik lisab esimesele poolajale kaks minutit.

45.min

Poolaja lõppu on Hispaania tugevalt domineerinud.

45.min

Esimene poolaeg on lõppenud. Hispaania ja Horvaatia vahelise mängu seis on 0:0.

22:44

Praeguse seisuga on veerandfinaalidesse pääsejad Hispaania ja Itaalia.

22:48

Meeskonnad tulevad väljakule ja mäng on algamas.

46.min

Teine poolaeg on alanud. Kumbki meeskond poolajal vahetusi ei teinud.

50.min

Hispaanial on ohtlik rünnak aga pealelöögile siiski ei jõutud.

52.min

Torresele anti väga hea ettesööt kuid Pletikosa jõuab pallini enne ründajat.

52.min

Pranjic kaotab vasturünnakul lihtsas olukorras palli.

53.min

Strinic teenib Silva vastu tehtud vea eest kollase kaardi.

57.min

Mandžukic meelitab hispaanlastelt välja vea ja horvaatidel on kasutada ohtlikust positsioonist karistuslöök.

57.min

Tsenderdus jäi lühikeseks ja midagi ohtlikku ei tulnud.

59.min

Suurepärane võimalus horvaatidel. Modric teeb hea eeltöö ja Rakitic saab ohtlikult väravale lüüa. Casillas suudab tõrjuda.

60.min

Hispaania teeb esimese vahetuse. Torres võetakse välja ja sisse tuuakse Jesus Navas.

63.min

Horvaatia on hakanud aktiivsemalt võimalusi otsima.

65.min

Navasele antakse ettesööt, Strinic likvideerib ohu.

65.min

Horvaatia teeb kaks vahetust. Sisse tuuakse Jelavic ja Perisic. Neile teevad ruumi Vida ja Pranjic.

65.min

Navas söödab teravalt värava ette ning pall põrkub Schildenfeldist üle otsajoone.

67.min

Iniesta murrab vasakult äärest karistusalla, Schildenfeld likvideerib taas olukorra.

69.min

Horvaatial on vasturünnakul võimalus kui hispaanlaste leeris on segadus. Lõpuks suudetakse oht siiski likvideerida.

71.min

Hispaanial järjekordne nurgalöök. Seni hispaanlaste nurgalöökidest midagi ohtlikku tulnud ei ole.

73.min

Hispaanlased teevad vahetuse. Väljakule jookseb Cesc Fabregas, tänaseks pääseb puhkama David Silva.

76.min

Mängutempo on alla läinud. Mängupildi järgi võiks arvata, et selline seis viiks mõlemad meeskonnad edasi. Horvaatidel jääb aega aina vähemaks.

78.min

Perisic võtab rinnaga palli maha, Casillas tõrjub.

80.min

Hispaanial oli kiirrünnak kuid üks vähestest tagasijõudnud horvaatidest suutis palli oma väravahile lükata.

80.min

Vukojevic vahetatakse da Silva vastu. Horvaatidel on kõik vahetused nüüd tehtud.

83.min

Iniesta pääseb teravalt löögile, Pletikosa tõrjub värava nurka sihitud löögi.

84.min

Navas saab nüüd paremalt äärelt terava nurga alt löögilie, Pletikosa tõrjub taas.

85.min

Horvaatia teenib nurgalöögi. Teine poolaeg on võrdsem kui seda oli esimene.

86.min

Mängu lõpuni on jäänud alla viie minuti, seis on endiselt 0:0.

86.min

VÄRAV!!! Hispaania läheb loetud minutid enne lõppu juhtima. Värava autor Jesus Navas.

89.min

Xavi võetakse välja ja Negrado tuuakse sisse.

90.min

Jelavic teenib kollase kaardi.

90.min

Kohtunik lisab mänguajale neli minutit.

90.min

Ka Rakitic on vahepeal teeninud kollase kaardi.

90.min

Kohtunik vilistab mängu lõppenuks. Hispaania võitis Horvaatiat 1:0.

23:39

Kuna teises mängus võitis Itaalia Iirimaad 2:0, on C-alagrupist edasipääsu taganud Hispaania ja Itaalia.

Pooltes alagruppides on edasipääsejad selged ning teine pool meeskondadest ootab oma saatust. Konkurentsis on kuus meeskonda, vakantseid kohti veerandfinaalis on jäänud neli.

C-grupi saatuse määramisel on suurem kaal Hispaania ja Horvaatia vahelisel mängul. Enne viimast vooru on edasipääsu tagavatel positsioonidel just horvaadid ja hispaanlased. Iirlaste turniir saab pärast tänast läbi, Itaalia saatus sõltub tänastest tulemustest.

Kui juhtivate meeskondade vaheline mäng peaks lõppema 2:2 või suuremaskoorilise viigiga, ei ole itaallastel enam mingit edasipääsulootust ning veerandfinaali pääsevad Horvaatia ja Hispaania. Hispaanlastele sobib ükskõik millise skooriga viik. Samas ei ole edasipääs sellest grupist kindlustatud veel ühelgi meeskonnal.

Kui tänane Hispaania ja Horvaatia mäng lõppeb mitteviigilise tulemusega, tähendab see, et veerandfinaali saab selle mängu võitja. Teine edasipääseja sõltub sellest, kas Itaalia suudab teises mängus Iirimaa alistada.

Itaalia kaotuse korral pole hispaanlaste ja horvaatide mõõduvõtu tulemusel mingisugust kaalu.

Horvaatia ja Hispaania suurturniiridel seni omavahel kohtunud pole. Peetud sõprusmängudest on neljast kohtumisest horvaatidel ette näidata üks ja hispaanlastel kaks võitu. Üks mõõduvõtt on lõppenud viigilise tulemusega.

Hispaanlased tõenäoliselt oma algkoosseisus vahetusi ei plaani. Iirimaad nelja väravaga võitnud koosseis alustab ilmselt ka täna.

Horvaatide peatreenerile valmistab probleeme Nikica Jelavici konditsioon. Esimeses mängus Iirimaale värava löönud Jelavic jättis nädalavahetusel palaviku tõttu treeninguid vahele. Kui Jelavic piisavalt terve pole, võib tipuründaja kohale liikuda sellel turniiril juba kolm väravat löönud Mandzukic ja Mandzukici koha sisse võtta Pranjic või Kranjcar.