Inglismaa alistas 1:0 Ukraina ja võitis D-algarupi

Wayne Rooney rõõmustamas löödud värava üle
Wayne Rooney rõõmustamas löödud värava üle Foto: SCANPIX

Täna õhtul jõudsid lõpule jalgpalli EMi alagrupimängud. D-alagrupi tähtsamas mängus alistas Inglismaa Wayne Rooney väravast 1:0 skooriga Ukraina. Ukrainlaste kurb seeria Donetskis jätkub - seitsmest selles linnas peetud mängust pole kordagi võiduõõmu tuntud. Ukraina mängijad panid inglased küll tugeva surve alla, aga oma võimalusi realiseerida ei suudetud.

Algkoosseisud:

Inglismaa: Hart, Johnson, Cole, Terry, Lescott, Gerrard, Young, Milner, Parker, Rooney, Welbeck

Ukraina: Pjatov, Selin, Hatšeridi, Rakitski, Tymoshchuk, Garmaš, Gussev, Jarmolenko, Konopljanka, Milevski, Devic

Mängu käik:

Inglismaa - Ukraina 1:0

Mängitakse meeskondade hümne, kohtumine algab iga hetk.

Mäng algas!

1 min

Ukrainlastel esimene pealelöök, ent pall lendab väravast kaugelt mööda.

5 min

Ukrainlased hoiavad kaua palli ja ehitavad rünnakut, ent kaotavad siis palli.

6 min

Rooney ründab vasakult äärelt, ent Ukraina kaitse likvideerib ohu.

7 min

Ukraina poolel lööb peale Garmaš, ent pall lendab üle värava.

8 min

Ukrainal suurepärane võimalus, ent pall kaotatakse värava ees.

11 min

Cole annab värava ette söödu, ent keegi pallini ei ulatu.

12 min

Taas Ukraina ründab, löögile pääseb Devic, ent löök blokeeritakse.

14 min

Inglased teenivad nurgalöögi, ent Pjatov lööb palli värava esiselt minema.

16 min

Ukraina järjekordne rünnak, kuid Hart tuleb õigel ajal väravast välja ja püüab palli.

18 min

Kolopjanka lööb peale, ent Terry blokeerib löögi.

20 min

Gussevi tsenderdus värava ala omasid ei leie, Inglismaa kaitsjad löövad palli puhtaks.

20 min

Ukraina surve jätkub.

22 min

Äärekaitsja Gussev saab väga ohtlikult löögile. Pall lendab väga napilt üle lati.

24 min

Inglased saavad paremalt äärelt karistuslöögi. Palli taga on Gerrard.

24 min

Gerrardi tsenderdus leiab Rooney kuid Garmaš suudab teda segada. Järgnenud nurgalöögist midagi ohtlikku ei tulnud.

26 min

Tymoshchuk teeb äärel Youngile vea. Karistuslöögi ajal kontrollivad ukrainlased oma karistusala.

26 min

Inglaste tsenderdus läks pikaks, ühtegi inglast polnud seal palli ootamas.

28 min

Inglased said esimest korda pikemalt rünnata ja tsenderdusega leitakse Rooney, kes ei saanud peaga lüües väravale pihta.

30 min

Jarmolenko sai väga ohtlikus positsioonis palli, sai seda veel sättida, aga löök ei tulnud hästi välja ja Hart püüdis selle kerge vaevaga.

32 min

Youngi pealelöök lendab kaitsja rikošetist üle ja Inglismaa teenib nurgalöögi.

32 min

Terry sai nurgalöögist tulnud tsenderdusest väga vabalt löögile, kuid löök ebaõnnestub.

33 min

Ukrainlased jõuavad taaskord ohtlikult karistusalla aga endiselt jääb i-le täpp panemata.

35 min

Kuigi inglased said vahepeal paar ohtlikku rünnakut, on mänguohjad endiselt ukrainlaste käes.

36 min

Youngi sööt värava ette omasid ei leia ning ukrainlased klaarivad olukorra.

39 min

Pall liigub pikemat aega keskväljal, ilma et kumbki meeskond ründesse tormaks.

41 min

Rooney saab vasakul äärel joosta, tema tsenderdus ei leia tagumisest postist meeskonnakaaslast ning ukrainlased klaarivad.

43 min

Jarmolenko triblas väga pikalt, lõpuks jõudsid Inglismaa kaitsjad segama ja pall läheb nurgalöögiks. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud.

45 min

Ukrainlaste tsenderus tagumise posti läheb pikaks.

Esimene poolaeg on lõppenud. Ukraina on mängutempot kontrollinud ja teinud oluliselt rohkem pealelööke. Samas on ka inglaste üksikud võimalused olnud ohtlikud.

46 min

Teine poolaeg on alanud. Kumbki meeskond vahetusi ei teinud.

47 min

Milneri läbimurre paremalt äärelt lõpeb nurgalöögiga.

48 min

VÄRAV !!! Inglased said paremas ääres pikalt kombineerida ja madal tsenderdus leiab Wayne Rooney, kes teeb seisuks 1:0 .

48 min

Väravale teeb eeltöö Gerrard. Pjatovil oli hea võimalus palli püüda või tõrjuda, kuid pall läks tema käte vahelt läbi.

52 min

Ukrainal oli ohtlik rünnak, mis läks nurgalöögiks, tulemuseks nurgalöök millest midagi ohtlikku ei tule.

53 min

Rooney sai kaitseliini taha väga hea söödu kuid Ukraina kaitsjad jõudsid teda segama.

58 min

Inglased on pärast juhtväravat aktiviseerunud.

60 min

Ukraina teenib nurgalöögi. Milevski sai eestpostist üliohtlikult löögile kuid pall lendab napilt üle.

62 min

Ukraina sai filigraansest kontrarünnakust üliohtlikult löögile kuid pall ei ületa väravajoont.

63 min

Vasturünnakul teenib Tymoshchuk kollase kaardi.

65 min

Ukraina ei anna alla. Pärast seda vaieldavat olukorda on Ukrainal olnud kaks ohtlikku rünnakut.

67 min

Milner mängis äärel oma kaitsja üle, kuid Pjatov suutis palli Rooney pea pealt ära lüüa ning seejärel tõrjub ka Youngi pealelöögi.

69 min

Esimene vahetus. Sisse tuuakse eelmises mängus säravalt esinenud Theo Walcott, puhkama võetakse James Milner.

69 min

Ka Ukraina teeb vahetuse. Devic võetakse välja ja sisse tuleb legendaarne Ševtšenko.

71 min

Ukraina teenib järjekordse nurgalöögi. Suures plaanis näidatakse Ševtšenkot. Nurgalöök läheb kaugelt liiga pikaks.

72 min

Inglaste kapten Gerrard teenib kollase kaardi.

73 min

Ukrainal üliohtlik kauglöök, Hart oli hädas aga kaitsjad jõudsid talle appi. Vasturünnakul teenib Rakitski kollase kaardi.

74 min

Pall jõudis karistusalas Rooneyni kuid Ukraina keskkaitsjad likvideerivad olukorra. Nurgalöögi järgsest olukorrast saab Rooney löögile, Pjatov tõrjub löögi.

75 min

Mängida on jäänud veerand tundi. Praeguse seisuga võidaksid inglased grupi ning Ukraina jaoks oleks turniir läbi.

76 min

Ukraina teine vahetus : Milevski teeb ruumi Butkole.

78 min

Kohe kasutatakse ära ka kolmas vahetus kui Nazarenko vahetab välja Garmaši.

78 min

Cole teenib venitamise eest kollase kaardi.

80 min

Ukrainlased otsivad oma ründajaid pikkade pallidega. Ründajatel ei õnnestu neid paraku maha võtta.

81 min

Nazarenko sooritab kaugelt pealelöögi mis lendab väravast kindlalt üle.

83 min

Inglased vahetavad: Wellbeck võetakse puhkama ja platsile jookseb Carroll.

85 min

Ukrainlased otsivad viigiväravat. Teenitakse järjest kaks nurgalööki millest ohtlikke olukordi siiski ei sünni.

86 min

Ševtšenko teeb vea Youngi vastu ja teenib kollase kaardi.

87 min

Inglased teevad vahetuse. Värava autor Rooney saab puhkama ja platsile tuleb Alex Oxlade-Chamberlain.

89 min

Oxlade-Chamberlain saab pikalt joosta, lõpuks jõuab Ukraina kaitseliin tagasi ning likvideerib olukorra.

90 min

Kohtunik lisab mängule kolm minutit lisaaega.

90 min

Jarmolenko teelesaadetud löök lendab ristnurgast üle.

90 min

Käimas on mängu viimased sekundid. Inglismaa on võitmas D-alagruppi.

Kohtuniku vile lõpetab mängu. Inglismaa võitis mängu 1:0.

Inglismaa kohtub veerandfinaalis Itaaliaga, D-alagrupis teiseks jäänud Prantsusmaa vastaseks tuleb Hispaania.

Ukraina jaoks on kodune turniir lõpenud.

Mängu eel:

Ukraina ja Inglismaa kohtumises on pingeid tõenäoliselt rohkem. Mõlema meeskonna sihiks on koht veerandfinaalis ning Ukrainlasi rahuldab seejuures ainult võit.

Inglased oleksid rahul ka viigiga, sest siis ei ole neil vajadust teise mängu tulemust närviliselt jälgida. Inglismaa võiks ka kaotuse puhul edasipääsulootusi hellitada, kuid selleks peaks teises samal ajal peetavas mängus Rootsi alistama Prantsusmaa. Sellise stsenaariumi korral läheksid edasi Ukraina ja Inglismaa.

Inglismaa koosseisu on naasmas Wayne Rooney ning suurim küsimärk on see, kes peab talle ruumi tegema. Eelmises mängus lõid värava nii Andy Carroll kui ka Danny Wellbeck.

«Nad (ründajad – toim) annavad mulle klassikalise treeneri probleemi, aga see on selline probleem, mida kõik treenerid sooviksid. Nagu ma olen öelnud – Wayne Rooney alustab homset mängu algkoosseisus. Teist valikut ei ole,» vahendas Sky Sports Hodgoni sõnu.

Samas on vahepealsetest probleemidest üle saanud ka Rootsi vastu vahetusest sekkunud, värava löönud ning väravasöödu andnud Theo Walcott. Kui Hodgon otsustab Arsenali mängija algrivistusse edutada jääb koosseisust välja tõenäoliselt James Milner.

Kui Hodgonile teeb probleeme valikute küllus, siis Blohhinil on suuremaid muresid. Kahtluse all on ukrainlaste suurima staari Andri Ševtšenko osalemine. Ründetuusale teeb muret paistes põlv. Peatreener Blohhin hindas ründestaari osalemise tõenäolsuseks 50-50. Samas pole ukrainlastel midagi tagasi hoida - kui täna inglasi alistada ei suudeta, on kodune turniir lõppenud.

«Kui Ševtšenko mängida ei saa, on see meile suur kaotus,» hindas ründestaari tähtsust peatreener Blohhin.

Ukraina ja Inglismaa on kohtunud kahel korral valikmängudes ning mõlemale meeskonnale jagus üks võit. Kahest omavahel peetud sõprusmängust väljusid võitjatena inglased.