Prantsusmaa kaotas 0:2 Rootsile, kuid jõudis veerandfinaali

Prantsusmaa kohtub EMil Rootsiga.
Prantsusmaa kohtub EMil Rootsiga. Foto: SCANPIX

Täna õhtul jõudsid lõpule jalgpalli EMi alagrupimängud. D-alagrupis alistas Rootsi 2:0 Prantsusmaa ning Inglismaa võitis 1:0 Ukrainat.

Alagrupi võitis Inglismaa, kes kohtub veerandfinaalis Itaaliaga. Teise koha saanud Prantsusmaa mängib veerandfinaalis Hispaaniaga.

Algkoosseisud:

Rootsi: Isaksson, Mellberg, Granqvist, M. Olsson, J. Olsson, Larsson, Svensson, Källström, Bajrami, Ibrahimović, Toivonen

Prantsusmaa: Lloris, Debuchy, Rami, Mexès, Clichy, Ribéry, Nasri, M'Vila, Diarra, Ben Arfa, Benzema

Mängu käik:

Prantsusmaa - Rootsi

Kõlavad riikide hümnid

Prantsusmaa paneb palli mängu!

1 min

Prantsusmaa lükkab rahulikult enda väljakupoolel söötu

3 min

Toivonen saab Prantsusmaa trahvikastis vabalt löögile, kuid suunab palli peaga väravast mööda.

4 min

Taas tuleb tsenderdus prantslaste karistusalasse, kuid Lloris püüab Larssoni löögi.

6 min

Prantsusmaa hoiab pikalt palli ning Ben Arfa lõpetab rünnaku ebatäpse löögiga.

8 min

Rootslaste kaitseliin eksib rängalt ning Ribery saab ohtlikult löögile, kuid Isaksson tõrjub.

9 min

Mäng kulgeb Prantsusmaa kergel domineerimisel.

10 min

Ben Arfa lööb kaugelt peale, kuid pall lendab kõrgelt üle värava.

10 min

Toivonen pääseb Lloris'ga silmitsi, kuid lööb palli postist üle otsajoone.

11 min

M'Vila proovin umbes 18 meetri pealt rasket lööki, kuid midagi ohtlikku ei teki

13 min

Prantsusmaa teenib kohtumise esimese nurgalöögi.

15 min

Pall püsib pikalt keskväljalt ja liigseid riske esialgu ei võeta.

18 min

Benzema lööb palli üle kõvasti üle värava.

19 min

Teises platsi otsas saab löögile Larsson, kuid tema löök on ebatäpne

22 min

Pall püsib pikalt keskväljal.

25 min

Prantsusmaa teenib päris ohtlikust kohast karistuslöögi.

25 min

Midagi ohtlikku siiski ei teki.

27 min

Benzema üritab midagi teravamat korda saata, kuid tema löök blokeeritakse.

28 min

Prantsusmaa on palli vallanud 55% mänguajast.

29 min

Prantsusmaal umbes 25 meetri pealt karistuslöök, kuid Nasri tsenderdus jääb madalaks.

30 min

Prantsusmaa kombineerib ohtlikult, kuid Rootsi kaitse seisab kindlalt.

32 min

Vahelduseks hoiab taas Rootsi palli. Toivonen saab küll löögile, kuid talle vilistatakse suluseis.

34 min

Ribery lööb kaugelt üle värava.

37 min

Ribery otsib trahvikastis olevat Benzemat, kuid sööt on ebatäpne.

38 min

Nasri saab haiget ning tekib mänguseisak.

40 min

Poolajavileni on viis minutit ning platsil toimub üldiselt keskväljavõitlus.

42 min

Benzema lööb umbes 40 meetri pealt peale, kuid kõvasti väravast mööda.

45 min

Üle pika aja juhtub mängus midagi ohtlikku, kuid Ribery löök lendab kaitsja põrkest üle otsajoone.

45 min

Toivonen pääseb väravavahiga silmitsi, kuid äärakohtunik tõstab lipu.

45 min

Pool minutit hiljem on Toivonen taas suluseisus.

45 min

Esimene poolaeg on läbi!

Meeskonnad saabuvad riiestusruumidest taas staadionile.

Rootsi vahetab: Wilhelmsson tuleb platsile ning Bajrami lahkub.

Teine poolaeg

47 min

Teist poolaega on teravamalt alustanud Rootsi koondis.

49 min

Rootslased jäid umbes nelja-viiekesi korraga suluseisu.

51 min

Benzema saab hästi löögile, kuid pall lendab väravast mööda.

52 min

Ribery teenib prantslastele nurgalöögi.

53 min

Diarra lööb kaugelt peale, kuid Isaksson püüab palli kindlalt.

54 min

VÄRAV! Zlatan lööb suurepärase värava. Larsson söödab palli Zlatanile, kes palli otse õhtust üle puusa alanurka virutab.

57 min

Rootsi jätkab teravalt. Wilhemsson lööb palli lähedalt vastu väravavahti.

58 min

Mellberg saab nurgalöögist löögile, kuid Lloris teeb taas supertõrje.

59 min

Teise poolaja alguses on Rootsi selgelt parem meeskond olnud.

59 min

Prantsusmaa vahetab: Ben Arfa lahkub, Malouda tuleb väljakule.

60 min

Benzema lööb palli väravast mööda.

62 min

Prantsusmaa on elavnenud. Prantsusmaa teenis nurgalöögiks.

65 min

Nasri saab karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab napilt mööda.

66 min

Benzema mängib palli hästi Riberyle ette, kuid löök blokeeritakse.

68 min

Rootsi pääseb taas läbi, kuid jälle on mängijad suluseisus.

69 min

Mexes teenib kollase kaardi ja jätab järgmise kohtumise vahele.

70 min

Benzema murrab üksi läbi, kuid tema löök väravale ohtu ei kujutanud.

71 min

Andres Svensson teenib samuti kollase kaardi.

71 min

M'Vila sooritab suurepärase pealelöögi, kuid Isakssonil õnnestub löök üle otsajoone tõrjuda.

72 min

Nüüd on Prantsusmaa mängu taas domineerima hakanud.

74 min

Malouda proovib samuti lööki, kuid taas ei ole sihik paigas.

75 min

Rootsi teeb ohtliku kontrarünnaku, kuid keegi ei saa Wilhemssoni tsenderdusele pead vahele.

76 min

Benzema kord peale lüüa, kuid taas ei midagi muud peale nurgalöögi.

77 min

Pall tabab trahvikastis Mellbergi kätt, kuid penaltit ei määrata.

79 min

Rootsi vahetab: Platsile tulevad Wernbloom ja Holmen, lahkuvad Svensson ja Toivonen.

80 min

Äsja platsile tulnud Holmen teenib juba kollase kaardi.

82 min

Menez saab löögile, kuid Isaksson teeb taas hea tõrje.

82 min

Prantsusmaa vahetab. Giroud sisse, M'Vila välja.

83 min

Giroud saab kohe healt positsioonilt löögile, kuid mehe esimene puude lendab napilt väravast mööda.

85 min

Prantsusmaa pressib taas, kuid väravani ei jõuta.

87 min

Vahelduseks ründab taas Rootsi ning Ibrahimovic lõpetab rünnaku möödalöögiga.

88 min

Benzema löök blokeeritakse nurgalöögiks.

89 min

Wilhemsson teenib rootslastele karistuslöögi

90 min

Kohtunik lisab neli lisaminutit.

91 min

VÄRAV! 2:0 Rootsi juhtimas!

91 min

Värava autoriks Larsson.

94 min

Wilhemssonil on suurepärane võimalus 3:0 lüüa, kuid ei suuda üks-üks olukorda ära lahendada.

94 min

MÄNG LÄBI!

Nagu ütles rootslaste suurim staar Zlatan Ibrahimovic iltasanomat.fi-le antud intervjuus, on rootslastel mängus ainult au.

Seevastu prantslaste sihikul on koht veerandfinaalis. Selleks, et play-off mängudele pääseda, on vaja vältida kaotust. Veerandfinaali viiks prantlased võit või viik.

Isegi kaotusest piisaks, aga sel juhul peaksid inglased teises mängus alistama Ukraina.

«Peame keskenduma oma eesmärgile. Olime Ukraina mängu tulemusega teenitult rahul,» ütles prantslaste peatreener Laurent Blanc Sky Sportsile antud intervjuus.

«Mängime meeskonna vastu, kes alagrupist edasi ei pääse, kuid rootslased tulevad tänast mängu võitma. Me ei tohi Rootsit alahinnata.»

Seni on need kaks meeskonda kohtunud 17 korda, nendest kohtumistest on Prantsusmaal kaheksa ja Rootsil neli võitu. Viis kohtumist on lõppenud viigilise tulemusega. Rootsi viimane võit Prantsusmaa üle pärineb 1969. aastast.

Prantslaste poolt on kahtluse all Yohan Cabaye osalemine. Newcastle keskväljamängija eemalejäämise korral oodatakse algkoosseisu Yann M’Vilat.

Rootsi poolelt jääb eemale Johan Elmander ning Rasmus Elmi osalemine pole veel kindel.

21:45 algavast kohtumisest teeb tekstipõhise ülekande ka Postimees.