Kirsipuu avas hooaja võiduarve

Jaan Kirsipuu.
Jaan Kirsipuu. Foto: Aldo Luud

Belgia amatöörmeeskonna Geofco-Jartazi värvides sõitev jalgrattur Jaan Kirsipuu avas oma hooaja võiduarve – eestlane võitis Kameruni velotuuri 9. etapi.

Hooaja esimene võit ei tulnud profiaastate kombel grupifinišis, Kirsipuu põgenes koos Elevendiluuranniku ratturi Bolodigui Ouattaraga peagrupist 121 kilomeetri pikkuse etapi algfaasis, vahendab rattaprofid.com.

Duo ühines varem peagrupist põgenenud kahe kamerunlasega.

50 kilomeetrit enne finišit oli jooksikute vahe peagrupiga 3.14. See vahe hakkas etapi lõpuosas kiiresti vähenema, kuid suur grupp jooksikuid täna kinni ei püüdnudki.

Kirsipuu näitas finišisirgel kaaslastest paremat kiirendust ning sai sel hooajal esmakordselt võidu märgiks käed tõsta.

Peagrupp, kus ka tuuri üldliidrina jätkav inglane David Clarke, lõpetas Kirsipuust 20 sekundit hiljem.

39-aastane Kirsipuu on 2. kategooria Kameruni velotuuril pääsenud viiel etapil esikümnesse, kusjuures kahel korral lõpetas ta etapi teise kohaga. Üldarvestuses eestlane siiski paremate hulka ei kuulu.

Laupäeval sõidetakse Kameruni velotuuril viimane, 125 kilomeetri pikkune etapp.