Suurfavoriit Saksamaa võttis Kreeka üle kindla võidu

Saksamaa alistas jalgpalli Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalis Kreeka kindlalt 4:2. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste teises veerandfinaalis võttis Saksamaa Kreeka üle kindla 4:2 võidu.

Esimesel poolajal löödi ainult üks värav, kui täpne oli sakslaste kapten Philipp Lahm.

Teisel poolajal algas tõeline väravatesadu, millega alustasid kreeklased, kui Giorgos Samaras mänguseisu viigistas. Sellele vastasid aga kiiresti Sami Khedira ja Miroslav Klose.

74. minutil viis Marco Reus Saksamaa juba 4:1 ette, kuid lõppseisu vormistas Dimitris Salpingidis penalti realiseeris.

Algkoosseisud:

Saksamaa: Neuer, Lahm, Badstuber, Hummels, Boateng, Khedira, Schweinsteiger, Schürrle, Özil, Reus, Klose

Varus: Wiese, Zieler, Schmelzer, Höwedes, Mertesacker, Gündogan, Müller, Bender, Kroos, Götze, Podolski, Gomez.

Kreeka: Sifakis, Maniatis, Tzavellas, K. Papadopoulos, Torossidis, Papastathopoulos, Makos, Ninis, Katsouranis (kapten), Samaras, Salpingidis

Varus: Chalkias, Tzorvas, Malezas, Fotakis, Fortounis, Fetfatzidis, Liberopoulos, Mitroglou, Gekas.

MÄNGU KÄIK:

Saksamaa - Kreeka 4:2

(39. Lahm, 61. Khedira, 68. Klose, 74. Reus  - 55. Samaras, 88. Salpingidis)

Kõlavad riikide hümnid!

Kreeka paneb palli mängu!

2 min

Kreeka eksib keskväljal sööduga ning sakslased toimetavad palli kiiresti Klosele, kuid pealelöögini veel ei jõutud.

2 min

Taas Saksamaal ohtlik olukord, kuid Reusi sööt läheb Klosele selja taha. Kreeka kaitse on alguses auklik olnud.

4 min

Schürrle lööb palli kreeklaste väravasse, kuid äärekohtunik tõstab lipu. Khedira lõi 16 meetri pealt peale ning väravavaht ei suutnud palli püüda. Schürrle lükkas lahtise palli väravasse, kuid enne vilistati suluseis.

7 min

Saksamaa kombineerib pikalt ning rünnak lõppeb taas Khedira löögiga, kuid seekord lendab pall üle värava.

8 min

Kreeka teeb kohtumise esimese löögi, kuid Neuer püüab Makose nõrgaks jäänud ürituse.

10 min

Saksamaa on mängu temo maha tõmmanud. Pikalt veeretatakse keskväljal.

11 min

Marco Reus saab heast kohast löögile, kuid pall läheb meetri jagu väravast mööda.

14 min

Sakslastel heast kohast karistuslöök. Khedira tsenderdab palli trahvikasti, kuid kreeklased klaarivad olukorra.

14 min

Samaras teenib mängu esimese kollase kaardi.

16 min

Boateng annab hea tsenderduse kreeklaste karistusalasse, kuid ükski sakslane pallini ei ulatu.

18 min

Klose saab palli karistusalla, kuid kaitsjad suudavad palli vanameistrilt ära võtta.

20 min

Saksamaa domineerib, kuid midagi ülimalt ohtlikku ei suudeta tekitada.

23 min

Mesut Özilil on suurepärane võimalus Saksamaa juhtima viia, kuid pärast väga ilusat kombinatsiooni ebaõnnestub Özili löök täielikult ning pall lendab otse väravavahile pihta.

24 min

Reus lööb peale, kuid kõik mis teenitakse onn nurgalöök.

25 min

Reusi pealelöök lendab värava eest läbi, kuid Klose ei ulatu pallini.

25 min

Saksamaa on viimastel minutitel tempot tõstnud.

25 min

Reus saab taas umbes 10 meetri pealt vabalt löögile, kuid pall lendab meetrijagu ristnurgast mööda.

27 min

Kreeka annab hea palli Saksamaa kaitseliini taha, kuid Neuer tuleb õigel hetkel pallile vastu.

29 min

Ka kreeklased elavnesid mõneks minutiks, kuid nüüd ollakse jälle kogu meeskonnaga kaitses.

31 min

Kreeka proovib taas kiire vasturünnakuga, kuid Saksamaa kaitse seisab hästi.

33 min

Schürrle pääseb äärelt läbi, kuid tema löök läheb varuga tagumisest postist mööda.

35 min

Saksamaal nurgalöök, kuid kreeklased löövad palli klaariks.

36 min

Özil annab supersöödu Khedirale, kuid Sifakis suudab läbi raskuste Khedira pealelöögi tõrjuda.

39 min

VÄRAV! Pärast pikka söödumängu leiavad sakslased üles meeskonna kapteni Philipp Lahmi, kes umbes 20 meetri pealt palli väravasse lööb!

40 min

Saksamaa juhib 1:0!

43 min

Saksamaa endiselt mängu domineerimas.

44 min

Schürrle läheb taas löögile ning teenib nurgalöögi.

45 min

Kohtunik lisab poolajale kolm minutit.

47 min

Schürrle proovib taas ning seekord lendab pall kõige napimalt väravast mööda.

Esimene poolaeg on lõppenud!

Esimesel poolajal valdas Saksamaa palli 70 % mänguajast.
Pealelöögid sakslaste kasuks 13:2.

Algab teine poolaeg!

47 min

Saksamaa alustab taas ründavalt.

48 min

Klose murrab hästi trahvikasti, kuid pall lendab nurgalöögiks.

50 min

Ohtlik tsenderdus kreeklaste karistusalasse ning Badstuber lükkab palli peaga värava ette, kust kreeklased palli klaariks löövad.

53 min

Gekas ja Samaras tulevad kiiresse vasturünakusse, kuid Badstuber ja Neuer lahendavad olukorra kindlalt enda kasuks.

55 min

VÄRAV! Kreeka viigistab mänguseisu! Tullakse kiiresti vasturünnakule ning lõpuks Samaras lööb palli kindlalt Neueri selja taha.

59 min

Saksamaa jätkab mängu domineerimist ning Kreeka üritab endiselt kiirete vasturünnakutega nõelata.

60 min

Schürrle löök lendab üle kreeklaste värava.

61 min

VÄRAV! Sami Khedira viib Saksamaa taas juhtima. Boateng annab äärelt tsenderduse trahvikasti ning Khedira lööb otse õhust kauni värava.

64 min

Klose annab väga hea söödu Reusile, kes ootab löögile minekuga liiga kaua ning kaitse jõuab vahele.

65 min

Kreeka teenib mängu esimese nurgalöögi!

67 min

Özil teenib sakslastele nurgalipu juurest karistuslöögi.

67 min

Saksamaa vahetab: Müller tuleb platsile, Schürrle lahkub

68 min

3:1! Vanameister Miro Klose lööb palli peaga kreeklaste väravasse!

69 min

Klosel koha veel üks hea võimalus, kuid Sifakis tõrjub.

71 min

Müller lööb palli napilt väravast mööda

73 min

Klose on nüüd löönud Saksamaa koondise eest 64 tabamust. Gerd Mülleri rekordist jääb puudu veel neli väravat.

74 min

VÄRAV! Marco Reus viib Saksamaa 4:1 juhtima. Klose pääseb läbi ning lööb palli vastu väravavahti, kuid sealt põrkab pall Reusile, kes kera latist sisse virutab!

76 min

Kreeka mäng on tujutu. Saksamaa hoiab palli ja naudivad õhtut.

79 min

Saksamaa vahetab: Klose ja Reus lahkuvad, kaks Mariot tulevad asemele - Gomez ja Götze

81 min

Özil saab ohtlikult löögile, kuid Sifakis tõrjub.

83 min

Fotakis lööb kaugelt peale ning Neuer püüab palli kindlalt.

85 min

Taas saab Özil hästi löögile, kuid Sifakis tõrjub

88 min

Penalti! Pall puudutab Boatengi kätt ning Kreeka teenib penalti.

88 min

VÄRAV! Salpingidis lööb palli Neueri selja taha.

90 min

Kohtunik lisab mängule kaks lisaminutit.

90 min

MÄNG LÄBI! Saksamaa võitis 4:2 ja jõudis poolfinaali!

ENNE MÄNGU:

Kreeka kuulus A-alagruppi, kus enne viimast kohtumist oli neil vaid üks punkt ning vastaseks grupi favoriit Venemaa. Kreeklastel õnnestus kohtumine Giorgos Karagunise tabamusest 1:0 võita ning veerandfinaali pääseda.

Saksamaa kuulus «surmagrupiks» nimetatud D-alagruppi, kus võideti kolme FIFA edetabelis esikümnesse kuuluvat meeskonda (Taani, Holland ja Portugal). Lisaks on sakslased ainsad, kes on turniiril kõik mängud võitnud.

Valitseva Euroopa meistri Hispaania peatreener Vincente del Bosque rääkis Saksamaa ajalehele Bild, et tema ei ole võimeline leidma sakslaste meeskonna juures mitte ühtegi nõrka kohta.

Kreekal on Saksamaaga kana kitkuda

Palju räägitakse Euroopas tänasest mängust täiesti jalgpallivälistel põhjustel. Vastamisi lähevad Euroopa liidu lipulaev ja üks edukaimaid riike Saksamaa ning ühenduse murelaps Kreeka.

Arvatakse, et kreeklsed leiavad kohtumiseks Saksamaaga lisamotivatsiooni. Kreeka koondise ründaja Giorgos Samaras rääkis küll CNNile, et teda poliitika ei huvita, kuid Saksamaa koondise endine väravavaht Jens Lehmann arvab vastupidi. «Kreeklaste seas on levinud arusaam, et Saksamaa on kõigis riigi jamades süüdi,» rääkis Lehmann goal.com-ile.

Ilmselt on siiski nii Kreeka fännidel kui ka mängijatel tunne, et neil on võimalus korraks tervele Saksamaale koht kätte näidata.

Löw muudab koosseisu?

Tänasest kohtumisest peab kreeklaste poolelt kollaste kaartide tõttu eemale jääma alagrupimängude kangelane Karagunis. Teda asendab ilmselt Giorgos Fotakis.

Saksamaa peatreener Joachim Löw plaanib ajalehe Bild andmetel teha algkoosseisus paar muudatust. Väidetavalt alustab täna ründes koondise eest kokku 63 väravat löönud Miroslav Klose ning turniiril kolm väravat löönud Mario Gomez peab vähemalt mängu alguses varumeestepingil istuma.

Lisaks kirjutab Bild, et Klosega koos ees ründavate ääremängijatena alustavad kohtumist Andre Schürrle (Lukas Podolski asemel) ja Marco Reus (Thomas Mülleri asemel).

Kohtumine algab kell 21.45 ning Postimees hoiab lugejaid mängu käiguga kursis.

Eeldatavad algkoosseisud:

Saksamaa: Manuel Neuer, Jerome Boateng, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Marco Reus, Mesut Özil, Andre Schürrle, Miroslav Klose

Kreeka: Michalis Sifakis, Vassilis Torossidis, Kyriakos Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Giorgos Tzavelas, Ioannis Maniatis, Kostas Katsouranis, Giorgos Fotakis, Dimitris Salpingidis, Teofanis Gekas, Giorgos Samaras.