Hispaania alistas Prantsusmaa ja kohtub poolfinaalis Portugaliga

Xabi Alonso lõi oma sajandas koondisemängus mõlemad väravad.
Xabi Alonso lõi oma sajandas koondisemängus mõlemad väravad. Foto: SCANPIX

EMi ühes oodatuimas veerandfinaalis kohtusid kaks jalgpallimaailma suurjõudu Hispaania ja Prantsusmaa, et selgitada välja, kes pääseb poolfinaali Portugalilt mõõtu võtma. 2:0 võidu võttis Hispaania, mõlemad väravad lõi Xabi Alonso.

Alonso, kellele tänane mäng oli seejuures koondises sajas, avas skoori Jordi Alba hea eeltöö järel 19. minutil ning vormistas lõppseisu 90. minutil penaltist.

Hispaania - Prantsusmaa 2:0

Väravad: 19., 90. pen. Xabi Alonso

Algkoosseisud:

Hispaania: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba, Sergio Busquets, Xabi Alonso, Andres Iniesta, Xavi, David Silva, Fernando Torres

Prantsusmaa: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Laurent Koscielny, Anthony Reveillere, Gael Clichy, Yohan Cabaye, Adil Rami, Yann M'Vila, Florent Malouda, Franck Ribery, Karim Benzema

Rahvushümnid on kuulatud

Mäng on alanud!

2 min

Hispaania alustab endale omase lühikese söödumänguga

3 min

Pique kaotab ohtlikult palli, kuid Ramos lööb selle Benzema jalalt auti

6 min

Pikk sööt karistusalasse Fabregasele, kes kukub, ent kohtunik Rizzoli näitab, et penaltit pole

9 min

Ribery kukub kergelt, kohtunik viga ei anna

11 min

Lloris püüab Silva tsenderduse

13 min

Mõlemad meeskonnad on saanud rünnakuid ehitada, ent ohtlike pealelöökideni pole veel kumbki jõudnud

14 min

Arbeloa heale söödule ei lähe ükski hispaanlane järele

15 min

Benzema ei saa M'Vila head söötu kätte

15 min

Ribery loob teravust ja prantslased saavad ohtlikust kohast audisisseviske

16 min

Mängitakse aga läbi kaitsjate ja Lloris pikk sööt läheb hispaanlastele

18 min

Prantslased eksivad väga palju söötudega, eriti rünnakule tõustes

19 min

1:0 Hispaaniale!

Jordi Alba teeb äärel hea eeltöö ja karistusalas täiesti valveta jäetud Xabi Alonso lööb palli peaga väravasse

20 min

Hispaania tuleb kohe uuesti ja Xavi lööb kaugelt, kuid üle

22 min

Silva murrab hästi kasti, kuid kaitsjad suudavad raskustega värava ette antud söödu minema lüüa

23 min

Prantslaste hea söödumänguga alanud rünnaku lõpetuseks lööb Debouchy palli üle otsajoone

26 min

Prantslased saavad umbes 30 meetrilt karistuslöögi

26 min

Benzema löök ebaõnnestub täielikult

28 min

Iniesta eest lüüakse pall nurgalöögiks

29 min

Fabregas lööb peaga üle

31 min

Ramos tõmbab Benzema maha ja saab kollase kaardi

32 min

Cabaye terav löök lendab ristnurga suunas, kuid Casillas suudab tõrjuda

32 min

Järgneva nurgalöögi püüab Casillas raskustega

34 min

Ribery annab hea terava söödu ette posti, kuid seal pole ühtegi prantslast

37 min

Ribery tsenderdus ei leia taas Benzemad

38 min

Fabregas tõstab hästi palli kaitseliini selja taha Iniestale, kuid Koscielny suudab palli viimasel hetkel üle otsajoone lüüa

38 min

Pique pääseb kergelt löögile, kuid ei suuda palli väravasse suunata

40 min

Silva möödub äärel hästi kaitsjast ja teenib lõpuks nurgalöögi

41 min

Busquets ja Cabaye põrkavad kokku ning prantslane saab kollase kaardi

41 min

Ribery vahetab pingi juures samal ajal puruks rebitud särki

43 min

Hispaania teenib heast kohast karistuslöögi

44 min

Lloris püüab kindlalt

45 min

Kohtunik annab poolajale ühe lisaminuti

Avapoolaeg on lõppenud!

Teine poolaeg algas!

47 min

Ribery söödu lööb Pique otse Malouda jalalt auti

49 min

Debuchy murrab karistusalasse, kuid teeb lõpuks ise vea

51 min

Alonso proovib kaugelt, kuid löök lendab üle

53 min

Benzema annab terava söödu Riberyle läbijooksu peale, kuid Ramos mängib ta jõuga palli pealt minema

55 min

Prantsusmaa annab lihtsate sööduvigadega pidevalt ise rünnakuvõimalusi käest

57 min

Kuid prantslased on teist poolaega alustanud palju aktiivsemalt

58 min

Nurgalöök Prantsusmaale

59 min

Fabregase madala tsenderduse lööb Reveillere värava eest kindlalt auti

60 min

Debuchy lööb napilt peaga üle!

61 min

Pall on kastis lahti, kuid ei kuku ühegi prantslase jalale

62 min

Suurepärane läbisööt Fabregasele, kuid Lloris päästab prantslased!

62 min

Prantslaste väravavaht tuleb väga hästi ründajale vastu ja tõrjub

64 min

Benzema kauglöök lendab taevasse

65 min

Lahkuvad Debuchy ja Malouda, platsile tulevad Samir Nasri ja Jeremy Menez

65 min

Lahkub ka David Silva, kelle asemele tuleb Pedro

66 min

Hispaania nurgalöök põkab ohtlikult läbi prantslaste karistusala

66 min

Fabregas lahkub platsitl ja tema asemele tuleb Fernando Torres

69 min

Pedro tuleb teravalt kasti, kuid söödu lööb Koscielny Torrese jala eest üle otsajoone

70 min

Ribery üliterava madala tsenderduse püüab Casillas raskustega

76 min

Menez teeb vea ja saab kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi

76 min

Kui Prantsusmaa peaks poolfinaali pääsema, jääb Menezil seal mängimata, sest see on talle turniiril teine kollane kaart

78 min

Lahkub M'Vila ja tema asemele tuleb Olivier Giroud

79 min

Alba osav läbisööt Torresele, Lloris tõrjub, kuid Torres on ka suluseisus

84 min

Iniesta võetakse välja ja platsile tuleb Santi Cazorla

84 min

Prantsusmaa küll üritab rünnakuid ehitada, kuid need nurjavad enda sööduvead või Hispaania kõrge pressing

88 min

Ribery teenib nelja kaitsja vastu nurgalöögi

88 min

Midagi ohtlikku sellest aga ei sünni

90 min

Penalti Hispaaniale!

90 min

Pedro murrab kasti, Reveillere lükkab teda selga ja kohtunik ei kõhkle

90 min

2:0 Hispaania!

90 min

Xabi Alonso lööb penalti kindlalt vasakusse nurka, Lloris hüppab teisele poole

90 min

Kohtunik lisab neli minutit, kaks neist on juba mängitud

90 min

Torres trikitab Koscielny vastu, kuid ei teeni enamat nurgalöögist

Mäng läbi, Hispaania on poolfinaalis!

ENNE MÄNGU:

Tiitlikaitsja Hispaania on ka sel EMil seni löömatu, sest pärast avamängu 1:1 viiki Itaaliaga alistati 4:0 Iirimaa ja 1:0 Horvaatia. Just Prantsusmaa oli aga meeskond, kes hispaanlased viimati tiitlivõistlustel konkurentsist kukutas. See juhtus kuus aastat tagasi Saksamaal toimunud MMil, kus prantslased võitsid kaheksandikfinaalis 3:1 ja jõudsid lõpuks ka finaali. Sestpeale on Hispaania aga kaotanud vaid kaks ametlikku kohtumist.

Lisaks väheveenvale võidule Horvaatia üle tekitab Hispaania peatreenerile Vicente del Bosquele muret kollaste kaartide hulk. Alvaro Arbeloa, Jordi Alba, Fernando Torres, Xabi Alonso ja Javi Martinez on kõik ühe hoiatuse kaugusel sellest, et võimalik poolfinaal vahele jätta.

Oma mured on ka Prantsusmaal, sest pärast hästi alanud turniiri jäädi alagrupi viimases mängus Rootsile alla 0:2 ja anti käest grupi esikoht, mis aidanuks juba veerandfinaalis Hispaaniaga vastamisi minekut vältida. Sellega sai otsa ka prantslaste 23-mänguline kaotuseta seeria. Lisaks ringlevad kuulujutud, nagu lõhestaksid prantslaste leeri taas sisetülid, ehkki juhendaja Laurent Blanc on sellised kõlakad ümber lükanud.

Mängijana neljal EMil osalenud ja nüüd kontinendi tähtsaimal jõuproovile peatreenerina debüteeriv Blanc peab läbi ajama ilma keskkaitsja Philippe Mexeseta, kes sai Rootsi vastu teise kollase kaardi ja on mängukeelu all. Teda asendab ilmselt Londoni Arsenali kaitseliini tugitala Laurent Koscielny. Kerge kahtluse all on ka treeninguid vahele jätnud Samir Nasri ja Franck Ribery kaasategemine, kuid tõenäoliselt on mõlemad mehed siiski mänguvalmis. Samuti võib naasta reievigastuse tõttu kohtumist Rootsiga kõrvalt vaatama pidanud Yohan Cabaye.

Prantslaste jaoks on üks võtmeküsimusi Hispaania söödumängu ohjeldamine. Tiitlikaitsjad söötsid kolmes alagrupimängus palli kaks korda rohkem kui nende vastased ning kohtumises Iirimaaga purustas keskväljamootor Xavi 20 aastat Ronald Koemani nimele kuulunud rekordi, jagades tervelt 127 täpset söötu.

Eeldatavad algkoosseisud:

Hispaania: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba, Sergio Busquets, Xabi Alonso, Andres Iniesta, Xavi, David Silva, Cesc Fabregas

Prantsusmaa:  Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Laurent Koscielny, Adil Rami, Gael Clichy, Yohan Cabaye, Yann M'Vila, Jeremy Menez, Samir Nasri, Franck Ribery, Karim Benzema

Tänase mängu väljakukohtunik on itaallane Nicola Rizzoli, kes on sel EMil vilistanud Portugali-Hollandi ja Prantsusmaa-Inglismaa kohtumist. Ka kogu ülejäänud kohtunikebrigaad on Itaaliast.

Kohtumine Donetskis algab kell 21.45 ja Postimees teeb sellest tekstipõhise otseülekande.