Suurfavoriit Saksamaa kõrbes, Itaalia kohtub finaalis Hispaaniaga

Itaallaste võidurõõm ja sakslaste nördimus
Itaallaste võidurõõm ja sakslaste nördimus Foto: SCANPIX

Eileõhtuses mängus selgus jalgpalli EMi teine finalist. Enne turniiri suursoosikuks peetud Saksamaa lasi esimesel poolajal kahel korral Mario Balotellil kaitseliini üle mängida ning nii peavad sakslased oma asjad pakkima ja koju sõitma. Erilist lohutust ei pakkunud ka üleajal penaltist löödud auvärav mis tegi mängu lõppseisuks itaallaste 2:1 võidu. Itaalia kohtub 1. juulil peetavas finaalis Hispaaniaga.

Algkoosseisud:

Saksamaa: Neuer; Hummels, Badstuber, Lahm, Boateng; Khedira, Bastian Schweinsteiger; Özil, Kroos, Podolski; Gomez

Itaalia: Buffon; Chiellini, Balzaretti, Barzagli, Bonucci; Marchisio, De Rossi, Montolivo, Pirlo; Cassano, Balotelli

MÄNGU KÄIK:
Saksamaa-Itaalia

Meeskonnad on väljakule rivistunud ja mäng on kohe algamas.

1. min

Mäng on alanud.

2. min

Mäng on alanud aktiivselt. Pooleteist minutiga on mõlemad meeskonnad juba jõudnud vastaste värava alla jõudnud.

4. min

Montolivo leiab sööduga Balotelli, kes on avanemas kaitseliiini seljataha, kuid Neuer jõuab õigeaegselt väravast välja.

4. min

Saksamaa teenib mängu esimese nurgalöögi.

5. min

Sakslased said väga ohtlikult löögile, aga vanameister Pirlo põlv päästis Itaalia.

6. min

Saksamaa teenis kohe ka järgmise nurgalöögi millest midagi ohtlikku ei tekkinud.

8. min

Itaalia saab pikalt rünnata, aga Pirlo kauglöök blokeeritakse.

9. min

Balotelli saab ohtlikus positsioonis palli, Hummels suutis palli puhtalt ära võtta.

10 min

Buffon tõrjub Khedira kauglöögi ilma probleemideta.

11 min

Pika palliga otsiti Balotellit, aga Saksamaa keskkaitsjad jäävad selles olukorras peale.

13 min

Boatengi ohtlik tsenderdus põrkub Buffonist vastu Balzarettit ja sealt läheb pall üle otsajoone. Järgneval rünnakul sooritas Kroos väga tugeva kauglöögi mille Buffon tõrjus.

15 min

Sakslased on saanud mänguohjad enda kätte.

17 min

Montolivo saatis umbes 20-lt meetrilt teele pommlöögi, mille Neuer suudab tõrjuda.

18 min

Cassano pommitab nüüd värava teist nurka, Neuer on taas mees omal kohal.

20 min

VÄRAV !!! Mario Balotelli lööb peaga ära Cassano antud tsenderduse. Itaalia juhib 1:0.

23 min

Pärast väravat said Itaallased korra veel pikemalt rünnata, rünnak lõppes karistuslöögiga Saksamaa kasuks.

24 min

Itaalia kaitsjad suudavad piisavalt segada Gomezit, et ta palli omaks ei saanud.

26 min

Järgmisel rünnakul suutis Gomez palli maha võtta ja Özilile lükata ent löök ebaõnnestus.

28 min

Gomez ei suutnud vastaste karistusalas omaks võtta Kroosi antud söötu.

30 min

Toni Kroosi tugev kauglöök lendas tagumisest nurgast mõne meetri jagu mööda.

33 min

Balzaretti suudab tagapostis piisavalt Podolskit segada ning Saksamaa teenib nurgalöögi. Midagi ohtlikku nurgalöögist ei tulnud.

34 min

Montolivo sai penaltipunkti juures palli, aga venitab löögileminemisega liiga kaua ja sakslased jõuavad tagasi.

34 min

Sami Khedira saadab umbes 22 meetrilt teele pommlöögi, Buffon tõi selle ristnurgast ära.

36 min

VÄRAV !!! Mario Balotelli saab söödu kaitseliini seljataha, suluseisu ei ole ning Balotelli viib Itaalia 2:0 juhtima.

41 min

Sakslased on kahest väravast šokeeritud, mäng jätkub keskväljal pigem Itaalia kontrolli all.

45 min

Saksamaa saab pikalt rünnata, aga palli peale ei lähe kedagi ja Buffon püüab kindlalt.

45 min

Kohtunik on lisanud I poolajale 1 lisaminuti. Sakslaste nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud.

Esimene poolaeg on lõppenud. Löwil on ohtralt mõtteainet. Itaalia võitis esimese poolaja 2:0.

Löw teeb kaks vahetust. Mängu sekkuvad Marco Reus ja Miroslav Klose. Lahkujad olid Podolski ja Gomez

46.min

Teine poolaeg on alanud.

47.min

Vahetusest sekkunud Reus murrab kasti ja pääseb löögile, mille Buffon kindlalt püüab.

49.min

Saksamaa pikk rünnak lõppes Lahmi löögiga karistusala joonelt. Löök lendab siiski üle põiklati.

50.min

Cassano proovib anda Balotellile läbisöötu aga pall läheb liiga pikaks.

52.min

Saksamaa karistusalas oli väga ohtlik olukord kuid Cassano sööt jääb meeskonnakaaslaste seljataha.

53.min

Itaalia karistusalas on peataolek kuid Khedira ei pääse löögile.

56.min

Klose on löögile pääsemas kuid Bonucci sekkub hästi ning pall läheb nurgalöögiks.

57.min

Itaalia teeb vahetuse. Väljakult lahkub Antonio Cassano sisse tuleb Alessandro Diamanti

59.min

Balotelli võitis palli ja sai ohtlikult löögile. Pall veereb tagumisest postist mööda.

61.min

Bonucci teeb vea ja  teenib kollase kaardi, Saksamaa saab kahekümnelt meetrilt karistuslöögi.

62.min

Reus saadab teele ülihea pommlöögi kuid Buffon tõrjub lati alt värava keskele tulnud löögi.

63.min

Itaallased teevad teise vahetuse. Platsit lahkub Riccardo Montolivo, mängu sekkub Thiago Motta.

66.min

Diamanti proovib kaugelt Neueri valmisolekut. Saksamaa väravaht püüdis kindlalt palli.

67.min

Marchisio pääseb ohtlikult löögile, aga löök läheb väravast mööda.

69.min

Kaks väravat löönud Balotellit vaevasid krambid ning ta vahetati Antonio Di Natale vastu välja.

71.min

Ka sakslased teevad viimase vahetuse - kaitsest lahkub Jerome Boateng ja mängu sekkub Thomas Müller.

71.min

Sakslastele on jäänud alla 20 minuti armuaega.

75.min

Itaallased olid kahe mehega Saksamaa kastis, aga Marchisio löök läheb paarikümne sentimeetriga tagumisest postist mööda.

77.min

Hummelsi nurgalöögijärgne pealelöök lendab kindlalt üle värava.

78.min

Itaalial on veel kaks väga head võimalust. Esimesel korral libastub Diamanti kastis ja teise olukorra likvideerib Neuer.

79.min

Kroosi 15 meetri kauguselt teelesaadetud löök vuhiseb üle värava.

82.min

Di Natalel oli ülihea väravavõimalus, aga veterani teelesaadetud löök sahistab väravavõrke valelt poolelt.

82.min

De Rossi mängib Schweinsteigeri vastu ohtlikult ning teenib selle eest kollase kaardi.

85.min

Reus sai Itaalia karistusalas palli, Itaalia keskkaitsjad segasid teda piisavalt ja Reus ei jõudnud löögile.

89.min

Thiago Motta teenib Schweinsteigeri vastu tehtud vea eest kollase kaardi.

89.min

Hummelsil oli värava ees ülihea võimalus mille Buffon tõrjub.

89.min

Penalt ! 91. minutil puutub Balzaretti kastis palli käega. Lööma läheb Özil.

91.min

VÄRAV !!! Özil teeb seisuks 2:1.

Mäng on lõppenud. Hiline värav mängus enam midagi ei muutnud ning Itaalia võitis 2:1.

Finaalis kohtuvad Hispaania ja Itaalia.

ENNE MÄNGU:

Turniiri senist käiku vaadates võiks favoriidiks pidada Saksamaad. Sakslased võitsid alagrupi esimeses mängus Portugali 1:0, teises mängus alistati naabrid Hollandist 2:1 ja kolmandas kohtumises võideti taanlasi 2:1.

Veerandfinaalis mindi Kreeka vastu esimesel poolajal juhtima, teisel poolajal lasti kreeklastel viigistada, kuid pärast seda otsustati mängu saatus kolme vastuseta väravaga. Mängu lõpus lõi Kreeka oma teise värava ning vormistas lõppskooriks 4:2.

Seevastu Itaallased alustasid turniiri 1:1 viikidega Hispaania ja Horvaatia vastu ning alistasid seejärel kolmandas mängus iirlased 2:0. Veerandfinaalis pommitasid 2006. aasta maailmameistrid kõvasti inglaste väravat, kuid 37-st teelesaadetud löögist ükski võrgus ei maandunud ning poolfinaalkoht kindlustati penaltiseeria 4:2 võiduga.

Statistika näib soosivat aga Itaaliat. Omavahel on kohtutud 31 korda ning nendest mängudest on Itaalia saagiks jäänud 14 võitu, Saksamaa on võidutsenud seitsmel korral ning üheksa mõõduvõttu on jäänud viiki.

Kõnekas fakt on aga see, et seni pole Saksamaa suurtruriiride raames Itaaliat võitnud. Seitsmest kohtumisest on neli lõppenud viigi ja kolm Itaalia võiduga. Viimati kohtuti 2006. aasta MM finaalturniiri poolfinaalis, kui Itaalia võitis lisaajal 2:0.

Seni on Saksamaa jõudnud EMil kuuel korral poolfinaali ning nendest lausa viiel korral on tagatud pääs finaali.

Mõlema meeskonna koosseisus on enne mängu mitmeid lahtiseid otsi. Saksamaa peatreener Joachim Löw üllatas veerandfinaalis mitme vahetusega, aga pole selge, kas täna jätkab sama koosseis.

Ründeliinis võiks kõikide eelduste kohaselt koha sisse võtta turniiril kolm tähtsat väravat löönud Mario Gomez, veerandfinaalis Kreekale värava löönud Klose võib sekkuda vahetusest.

Kõige rohkem valikuid on Löwil keskväljal. Kreeka vastu alustasid äärtel Marco Reus ja Andre Schürrle, alagrupiturniiri vältel opereerisid nendel positsioonidel aga Thomas Müller ja Lukas Podolski.

Vahepealsetest vigastusprobleemidest üle saanud Bastian Schweinsteiger alustab eeldatavasti tänast mängu algkoossiesus, samas kui üks tema võimalikest asendajatest Ilkay Gündogan sai treeningul põrutada.

Itaalia poolel on suurimaks küsimärgiks vigastatud Giorgio Chiellini osalemine. Algselt arvati, et keskkaitsja poolfinaaliks mängukorda ei saa, kuid taastumine on läinud oodatust kiiremini ja ta võib täna siiski platsile joosta.

Itaalia peatreener peab otsustama, kas jätta koosseisu Riccardo Montolivo, kelle tegutsemisega Inglismaa vastu ta väga rahul oli, või asendada ta Thiago Mottaga.

Kergete vigastustega maadlevad ka Daniele De Rossi ja Ignazio Abate, kuid kõigi eelduste kohaselt saavad nad tänases mängus siiski osaleda.

Kell 21:45 algavast mängust teeb tekstipõhise ülekande ka Postimees.