Hispaania peatreeneri sõnul sai otsustavaks finaali teine värav

Hispaania koondise peatreeneri sõnul sai EMi finaalis otsustavaks Jordi Alba tabamus mängi 41. minutil. Foto: SCANPIX

Eile õhtul toimunud jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis võitis Hispaania suurelt 4:0 Itaalia koondist. Hispaania koondise peatreener Vicente Del Bosque rõhutas kohtumise teise värava tähtsust.

«Kui meie esimene värav kahjustas Itaaliat natukene, siis teine värav oli otsustava tähtsusega,» rääkis Del Bosque Telecincole. Hispaania asus kohtumist juhtima David Silva 14. minuti tabamusest. Teise värava lõi esimese poolaja lõpu eel vasakkaitsja Jordi Alba.

Lõppskoori vormistasid teisel poolajal Chelseas mängivad vahetusmehed Fernando Torres ja Juan Mata.

«Me austasime oma vastast väga, sest nad on alati olnud hea konkurent,» kiitis hispaanlaste peatreener Itaalia koondist.

Del Bosque kutsus meeskonnaga koos pidutsema ja võitu tähistama ka vigastuse tõttu turniirilt kõrvale jäänud Carles Puyoli ja David Villa. «Nad on olnud väga oluline osa sellest meeskonnast,» lisas ta.

61-aastane peatreener pühendas tiitli oma perekonnale ja tervele Hispaania rahvale.