Gerd Kanter võitis Londoni Teemantliiga etapi

Gerd Kanter rõõmustamas EM hõbeda üle.
Gerd Kanter rõõmustamas EM hõbeda üle. Foto: Liis Treimann

Olümpiavõitja Gerd Kanter võitis täna Londonis peetud Teemantliiga etapi. Tulemused jäid tavalisest tagasihoidlikumaks, võidu kindlustas 64.85 meetri pikkune heide. Teise koha sai Leedu vanameister Virgilijus Alekna tulemusega 63.71.

Võistlus on alanud ning esimene heide on sooritatud kuuel mehel

Kuue heite järel hoiab esikohta Frank Casanas. Tulemused on olnud seni tagasihoidlikud.

Casanas heitis 60.84, aga Ben Harradine piirdus 38.82-ga.

Kanteri esimene katse jääb samuti tagasihoidlikuks. Eesti vägilase teelesaadetud ketas lendab vaid 59.59.

Esimese vooru heited ongi tehtud ning juhib endiselt Casanas 60.84-ga. Alekna tulemus esimeses voorus oli 58.16.

2.ring

Teine heitevoor jätkub sealt, kus esimene pooleli jäi - ükski neljast teise katse teinud sportlasest ei suuda ületada 60 meetri joont.

Kanter heidab teises voorus 64.85 ja läheb sellega võistlust kindlalt juhtima.

Teise vooru järel hoiab teist kohta Casanas 61.79-ga ja kolmandat Alekna 61.39-ga.

3.ring

Kolmandas ringis parandavad oma tulemust Eric Cadee (61.33), Rutger Smith (61.32), Brett Morse (59,87).

Kolmanda ringiga lõppeb võistlus Scott Martinile (parim tulemus 55.13) ja Ben Harradinele (57.34).

4.ring

Okoye parandab tuntavalt oma tulemust ja heidab 63.33. See tulemus tõstis ta Kanteri järel teisele kohale.

Alekna parandab samuti tulemust. 63.71 meetrine heide tõstab ta Kanteri järel teisele kohale. Kodupubliku ees võistlev Okoye langes kolmandaks.

Kanteri neljandal katsel oli pikkust 63.49.

5.ring

Cadee heidab viiendas ringis 63.31 ja tõuseb neljandaks. Smith parandas ka tulemust, kuid tema koht sellest ei muutunud.

6.ring

Kanter heidab 64.15, mis on võistluse pikkuselt teine heide.

6.ring

Cadee heidab viiendas voorus 63.31 ja tõuseb neljandaks.

Kuuendas voorus ei suuda ükski konkurent oma tulemust piisavalt paranda ning Kanter võidab Londoni Teemantliiga etapi kettaheite võistluse!

Kuuendas voorus suutis Cadee oma tulemust natukene parandada, kuid tema koht sellest ei muutunud.

Enne võistlust:

Kanteri vastasteks selles võistluses au, kuulsuse ja auhinnarahade nimel on tuntumatest nimedest Virgilijus Alekna, Frank Casanas, Ben Harradine ja Erik Cadee.

Heitlus tõotab tulla võistluse nimele vastavalt kõrgetasemeline ja tasavägine – võistluses osalejate hooaja tipptulemused on vahemikus 64.35 ja 70.28. Sellel hooajal näidatud tulemuste võrdluses on Eesti vägilane neljandal kohal, osalejatest pikima kettakaarega on maha saanud vanameister Alekna.

Kanteri jaoks on see hooaja kolmandaks etteasteks teemantliigas. Pekingi olümpiavõitja osales 11. mail Doha Teemantliiga osavõistlusel, kus heitis 65.57 ning sai sellega 4. koha. Kanteri seni ainus Teemantliiga punkt pärineb aga Roomas peetud võistluse eest, kus ta heitis 65.36 ning tuli kolmandaks. Kettaheide oli lisaks mainitud etappidele kavas ka New Yorgi Teemantliiga võistlusel.

Teemantliiga kettaheite üldarvestuses jagab Kanter ühe punktiga kuuendat kohta.