Britt Ben Ainslie on endiselt Finn-klassi valitseja

Ben Ainslie.
Ben Ainslie. Foto: SCANPIX

Täna peeti Londoni olümpiamängudel purjetamise Finn-klassi medalisõit ning oma neljanda olümpiakulla sai kaela britt Ben Ainslie. Ainslie on nüüd kokku viie medaliga olümpiamängude läbi aegade edukaim purjetaja.

Medalisõidu lõpetas Ainslie eelviimasel koha, kuid edestas oma peamist konkurent Jonas Hogh-Chrstenseni. Olümpiaregatil kogusid mõlemad mehed võrdselt 46 karistuspunkti, kuid medalisõidu parem koht andis üldvõidu britile. Pronksmedal läks Jonathan Lobert’ile Prantsusmaalt.

Ainslie võitis oma esimese olümpiamedali 1996. aastal Atlantas, kui sai Laser-klassis hõbeda. Sydneys sai mees samas klassis juba kuldmedali.

Ateena olümpiamängudeks vahetas 35-aastane mees Laser-klassi Finn-klassi vastu ning sellest ajast alates on ta tulnud kolmel järjestkusel korral ka selle klassi olümpiavõitjaks.

Eestlane Deniss Karpak lõpets Finn-klassi olümpiaregati 11. kohaga ning jäi esimesena medalisõidust välja.