Kenneth Raisma tuli kaks aastat vanemate seas Eesti meistriks

Esiplaanil Kanneth Raisma.
Esiplaanil Kanneth Raisma. Foto: Erakogu.

Euroopa kuni 14-aastaste edetabelis seitsmendal kohal asuv Kenneth Raisma tuli teisipäeval Eesti U16 vanuseklassi noortemeistriks. Samas polnud Raisma võit endast üks-kaks aastat vanemate rivaalide üle üllatav, teda võis ka enne turniiri peafavoriidiks pidada, kuigi polnud esimesena asetatud.

Raisma alistas finaalis Hendrik Inno 6:3, 6:3, varasemates mängudes olid tema võidud veel kindlamad. Üllatusi juhtus U16 poiste turniiril palju. Tiitlikaitsja Alan Braschinsky langes juba avaringis 5:7, 2:6 kaotusega Martin Valdo Randperele, teisena asetatud Karl Kiur Saar jäi 2. ringis alla Kristjan Tammele 5:7, 3:6, Tamm kaotas omakorda veerandfinaalis Hendrik Lutterile 1:6, 4:6. Esimesena asetatud Christopher Robin Klettenberg jõudis poolfinaali, kus kaotas Innole 3:6, 6:7, vahendab tennis.ee.

Tüdrukute U16 turniiri võitis esimesena asetatud Erika Hendsel, kes finaalis sai jagu Tatjana Vorobjovast 6:3, 6:2. Enam-vähem sama kindlalt oli Hendsel võitnud Vorobjovat ka juuli algul Eesti täiskasvanute meistrivõistluste veerandfinaalis. Kuid Vorobjova sai jagu kahest mängijast, kes teda täiskasvanute tšempoinaadil edestasid, kui alistas veerandfinaalis Liisa Pajumetsa 6:1, 6:4 ja poolfinaalis Birgit Burki 6:4, 7:5. Hendsel võitis teises poolfinaalis Elisa Mai Kooniku 6:1, 6:0. Kõige raskem mäng oli meistril hoopis veerandfinaalis, kus ta võitis Jana Kuzovkova 0:6, 6:2, 7:5.

Lõppesid ka alla 12-aastaste meistrivõistlused. Poiste finaalis võitis Robin Erik Parts Kristopher Karma 6:2, 6:3. Esimesena asetatud Carl Bret Parko langes välja veerandfinaalis 4:6, 2:6 kaotusega Karmale. Tüdrukute turniiri finaalis võitis Maria Elena Pliznik tiitlikaitsja Maileen Nuudi 6:3, 6:1. Pliznik oli poolfinaalis välja lülitanud ka esimesena asetatud Maria Lota Kauli 1:6, 6:4, 7:6.

Nii algasid meistrivõistlused, kus kolme vanuseklassi võitjad veel selgumata, põnevalt, sest palju mänge lõppes nii-öelda asetuse vastaselt.