Peep Pahv
, Sporditoimetuse juhataja
Marek Niit.
Marek Niit. Foto: Andres Haabu

Eesti parim sprinter Marek Niit võitis 100 meetri jooksus Eesti meistritiitli head klassi näitava ajaga 10,28. Londoni olümpial ei suutnud ta sellist kiirust näidata.

«Tuli see, mis tulemata jäi…» sõnas Niit, ent erilist rõõmu tema olekust ei paistnud. «Eks elus ole kiiremini ka joostud, aga täna olid tõesti head tingimused. Taganttuuleks mõõdeti 3,2 m/s, kohtunikud oleks võinud siin natuke koduvilet teha ja märkida 2,0,» lisas ta naerdes.

Niit ei osanud veel öelda, kas ta jookseb meistrivõistluste teisel päeval ka poole pikemat distantsi. Ta rääkis, et üks põlv annab veidike tunda ning otsuse jooksus osaleda, teeb ta pärast soojendust.

Korra saavad Eesti spordisõbrad Niitu siiski veel kodumaal näha, tuleval nädalal osaleb ta koduse kuldliiga etapi 100 meetri jooksus.