Wade puudus tänavu esimest korda ja Heat kaotas Celticsile

Dwyane Wade .
Dwyane Wade . Foto: Reuters.

Korvpalliliigas NBA alistas eelmisest viiest mängust neli kaotanud Boston Celtics lisaaja järel 112:108 Miami Heati, kelle ridades ei teinud kaasa Dwyane Wade.

NBA parim skooritegija jäi tänavu esmakordselt mängust eemale ja seda puusavigastuse tõttu, vahendab ERR Sport.

Celticsi poolel puudusid Kevin Garnett ja Ray Allen, kuid liidrirolli kandis edukalt 36 punkti ja 11 lauapalli toonud Paul Pierce.

18 kaotuse kõrvale 51. võidu saanud tiitlikaitsja kindlustas ühtlasi Atlandi divisjoni esikoha. Pierce’i toetas 27 punktiga Rajon Rondo, Heati parim oli vahetusest sekkunud Michael Beasley 21 silmaga.

Houston Rockets vajas kaht lisaaega, et jääda lõpuks 106:101 peale Detroit Pistonsi vastu. Üleplatsimees oli hiinlane Yao Ming 31 punkti ja 15 lauapalliga. Külaliste read olid taaskord hõredad, sest vigastuste tõttu jäi eemale kolm põhitegijat – Richard Hamilton, Allen Iverson ja Rasheed Wallace.

Denver Nuggets oli võõrsil kaotuse äärel Memphis Grizzliesi vastu, olles kaheksa minutit enne lõpuvilet taga 13 punktiga. Otsustaval perioodil oma 35 punktist 13 visanud Carmelo Anthony vedas külalised aga järele ning tema kolmepunktivise kindlustas Denverile 111:109 võidu.