Nõmme Kalju alistas Terehhovi väravast Levadia ja kindlustas liidrikohta

Mariel Gregor
Levadia (rohelises) ja Nõmme Kalju  omavahelises meistriliigakohtumises 2012. aastal.
Levadia (rohelises) ja Nõmme Kalju omavahelises meistriliigakohtumises 2012. aastal. Foto: Peeter Langovits

Täna kohtusid Eesti jalgpalli meistriliigas liidermeeskond Nõmme Kalju ja nende lähirivaal FC Levadia. Kohtumise saatus otsustati 84. minutil, mil täpne oli Kalju mängija Sergei Terehhov.

1:0 võit kindlustas tublisti ka Kalju liidripositsiooni, Levadiat ja Florat edestatakse 10 punktiga. See oli ühtlasi sel hooajal esimene kohtumine nende meeskondade vahel, mis ei lõppenud viigilise tulemusega.

FC Flora alistas 4:0 Sillamäe Kalevi ja kerkis teisele kohale. Suurem võitude arv annab Florale Levadia ees eelise ning Floral on ka üks mäng vähem peetud.

Teised tänasedmängud:

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 1:1

FC Viljandi – JK Tallinna Kalev  2:1

Tartu JK Tammeka – Narva JK Trans 2:1

Mängu käik: Levadia - Nõmme Kalju 0:1

Mäng on lõppenud.

84 minut Värav! Terehhov viib Kalju 1:0 juhtima.

74. minut Levadia väravavaht tõrjub Terehhovi pealelöögi

69. minutil pääseb taas löögile Taar, ent väravavaht tõrjub

66. minutil lööb Taar karistuslöögi latti ja Kalju pääseb kaotusseisust.

62. minut Rättelilt pealelöök, kuid pall lendab üle värava.

54. minutil suudab Levadia puurilukk ohtliku olukorra oma väravaesisel likvideerida.

Avapoolaeg lõppes väravatetea viigiga.

44. minutil saab levadialane Artur Rättel kollase kaardi.

36. minutil teeb Podholjuzin vea Kalju mängija Jevdokimovi vastu, kuid pääseb siiski kaardita. Karistuslöögist midagi ohtlikku ei sünni.

22. minutil lööb väga napilt mööda Teever.

18. minutil saab värava ees peaga löögile kaljulane Tarmo Neemelo, kuid pall lendab üle värava.

17. minutil lööb karistuslöögist ohtlikult peale Kalju mängija Andres Koogas, kuid pall läheb väravast mööda.

12. minutil on Ingemar Teeveril hea väravavõimalus, ent Kalju väravavaht Vitali Teleš suudab ohu likvideerida.

Mängu eel:

Levadia ja Kalju on sel hooajal kohtunud kolm korda ja kõik mängud on lõppenud viigiga, vastavalt 0:0, 1:1 ja 2:2.

«Algab meistriliiga viimane ring ja selle esimesed neli mängu otsustavad paljuski millist värvi medali nimel me võitleme,» ütles Levadia treener Indrek Zelinski eile Eesti Jalgpalli Liidu vahendusel. «Väravaid lööme me kindlasti, selles pole mingit kahtlust, kuid kaitses peame olema hoolikad.»

«Ma usun, et tuleb emotsionaalne mäng. Kui Kalju võidab, siis kuld on 80-protsendilise tõenäosusega meie käes, kuid kui Levadia võidutseb, siis tuleb meil jätkata kulla püüdmist,» ütles Kalju treener Fredo Getulio Aurelio.

Kohtumine algab täna kell 14.00 Kadrioru staadionil ja Postimees hoiab lugejaid mängu käiguga kursis.