Tartu Rock teenis Lätis suureskoorilise võidu ja jätkab täiseduga

Tartu Rocki mängujuht Justin Ingram (vasakul).
Tartu Rocki mängujuht Justin Ingram (vasakul). Foto: Jakub Krawiec

Tartu Rock alistas korvpalli Balti liigas täna võõral väljakul 83:60 Läti klubi Liepajas Lauvase ning jätkab B-alagrupis täiseduga.

Rock on võitnud Balti liigas sel hooajal seni mõlemad kohtumised. Liepajal on turniiritabelis nüüd kirjas üks võit ja üks kaotus.

Rocki parim oli Justin Ingram 18 punktiga. Silver Leppik lisas 15 ja Egidijus Dimsa üheksa punkti. Renars Magone ja Kristaps Miglinieks kogusid Lauvase ridades võrdselt 12 punkti.

Rock peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi mängu alguse rabedusest üle ja iga veerandajaga läks mäng paremaks. «Mängu algus oli nagu õudusunenägu. Kaitses saime küll hakkama, aga rünnakul läks valesti kõik, mis minna sai – meeste ajastus, katted ja kõik muu. Õnneks kosusime sellest kenasti ja iga veerandajaga hakkasime mängima järjest paremini,» kommenteeris Kullamäe mängu. «Igal juhul tahtsime liigat alustada võidupunktide ja hea emotsiooniga ja seda me sellelt Läti tuurilt ka saime.»

Eraldi tänusõnad lausus Kullamäe Kristo Saage aadressil. «Müts maha mehe ees, sest neljapäeval väänas ta päris korralikult jalga, aga täna teipis enne mängu jala kinni ja ütles, et on mänguks valmis ja tahab mängida. Tänud talle, et aitas täna meeskonda. Homme on meestel vaba päev ja ta saab jalale puhkust.»

Järgmise kohtumise peab Rock Balti liigas 16. oktoobril, kui võõrsil mängitakse Valgaga.

-

Teise veerandaja lõpus tabab Rocki poolel Ingram veel kolmese ning Rock juhib 31:22. Teine veerandaeg läbi!

-

Kolmas veerandaeg on alanud. Rocki eduseis on 39:28. Kolmanda veerandaja lõpuni on 7.02

-

3.41 kolmanda veerandaja lõpuni, vahepeal on korvi saanud ka Lauvas ning Rock juhib 50:32

-

Rocki poolel kasvatavad vahepeal skoori Eichfuss ja Toome. Samal ajal tabavad ka vastased ning Rocki edu on 56:38

Leppik tabab lõpusekundil kaugviske ja Rock võidab mängu tulemusega 83:60

B-alagruppi kuuluvad Rock ja Liepajas Lauvas on seni mõlemad oma ainsa kohtumise võitnud ja seega jätkab tänase kohtumise järel üks nendest tiimidest täiseduga.

Postimees.ee hoiab lugejaid kell 16.00 algava kohtumise käiguga kursis.