Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Ateena Panathinaikose mängijad rõõmustamas.
Ateena Panathinaikose mängijad rõõmustamas. Foto: AP

Korvpalli Euroliigas selguvad kaks poolfinalisti veerandfinaalseeria viiendas mängus. Selleks pidid kaks Kreeka tippklubi tegema koduväljakul imet – Ateena Panathinaikos tuli välja Moskva CSKA vastu välja 0:2 kaotusseisust. Piraeuse Olympiacos sai samaga hakkama hooaja suursoosiku Madrid Reali vastu.

Panathinaikos vajas seeria neljandas kohtumises CSKA alistamiseks lisaaega. Ligikaudu 15 000 pealtvaataja ees rullunud põnevusheitluse normaalaeg lõppes tänu Vitali Fridzoni viimase sekundi viskele 64:64. Lisaajal oli ühe punktiga parem Kreeka klubi. Seejuures ei tabanud CSKA üks snaipreid Sonny Weems paar sekundit enne lõppu vabaviset.

Olympiakos haaras Reali vastu initsiatiivi teisel veerandajal ja hoidis kerget edu lõpuni. Tõsi, paaril korral jõudis Real järgi ja pääses isegi punktiga juhtima, ent viimast veerandaega valitses kindlalt Olympiacos ja võitis 71:62.

Mõlema seeria otsustavad viiendad kohtumised peetakse reedel.