Kanepi alistas Soulis Pliskova ning kohtub järgmisena Kirilenkoga

Mariel Gregor
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: SCANPIX

Eesti naiste tennise esireket Kaia Kanepi (WTA 45.) kohtus täna Soulis toimuva WTA turniiri teises ringis tšehhitar Krystina Pliskovaga (WTA 97.) ja sai 3:6, 6:3, 6:2 võidu. Kanepi tegi tänases matšis 9 topeltviga, lõi 3 serviässa ja tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 44.

Kanepi järgmine vastane on venelanna Maria Kirilenko (WTA 155.). Eelmisel aastal oli Kirilenko veel maailma 10. number, aga on põlvevigastuse tõttu edetabelis langenud. Omavaheliste mängude seis on 3:0 Kirilenko kasuks, viimati mängiti aga teineteise vastu aastal 2010.

Avaringis alistas eestlanna 6:2, 6:4 venelanna Elizaveta Kulitškova (WTA 208.).

Mängu käik (Kanepi - Pliskova):

Kanepi ja Pliskova matš on alanud!

Esimene sett

0:1

Pliskova alustab servimist ja asub avasetti juhtima, eestlanna ei saa selles geimis punktigi

1:1

Kanepi on oma servil samuti kindel, võites selle samuti vastasele punktigi loovutamata

1:2

Pliskova saab oma servil 30:15 eduseisu ning seda käest ei anna, asudes avasetti juhtima

2:2

Kanepi on oma servigeimis raskustes, ent pöörab 40:40 seisult geimi enda kasuks

2:3

Pliskova hoiab oma servi kindlalt

2:4

Kanepi servigeim kulgeb taas tasavägiselt, taas on seis 40:40, kui edu saab Pliskova ja murrab eestlanna servi

2:5

Pliskova on ka enda servil kindel ja on avaseti võidule lähedal

3:5

Kanepi kord servida ja eestlanna suudab seekord oma servi hoida

3:6

Tšehhitar suudab läbi raskuste oma servi hoida ning võidab väga pika geimi ning avaseti

Teine sett

1:0

Servimist alustab Kanepi ning on kindel

1:1

Taas väga pikk geim, sarnaselt avaseti viimasega. Seekord suudab selle enda kasuks kallutada servimas olnud Pliskova