Eesti jalgpallikoondis kaotas võõrsil EM-valikmängu Šveitsile

Šveitsi koondislased tähistamas Eesti vastu löödud väravat.
Šveitsi koondislased tähistamas Eesti vastu löödud väravat. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis pidas täna võõrsil EM-valikmängu, kui kohtuti Šveitsiga. Eesti teenis kindla 0:3 kaotuse. Võõrustajate väravate autoriteks olid Fabian Schär (17. mänguminut), Granit Xhaka (27.) ja Haris Seferovic (80.).

Mängu kokkuvõte:

Eesti koondise algkoosseisus üllatusi ei olnud ning põhikoosseisus tulid väljakule mehed, keda sinna juba eile ka ennustatud sai.

Šveits näitas kohe kohtumise esimese rünnakuga, et sellest mängust soovitakse kolme punkti. Eestlased olid sarnaseks alguseks kindlasti valmis ning igal võimalikul juhul üritati mängutempot alla lüüa, et šveitslasi mitte jooksma lasta.

Mängu algusega said šveitslased oma tahtmise, kui 17. minutil viis Fabian Schär võõrustajad juhtima. Kui päev varem olid šveitslased rääkinud, et pingete maha saamiseks oleks vaja lüüa kiire värav, siis oma eesmärgi täitsid nad kindlalt.

Seejärel sai ka Eesti teha mõned rünnakud ja paremate löökide korral oleks võinud need ka vastaste väravale ohtu kujutada. 10 minutit pärast avaväravat lasid eestlased aga kaugelt löögile Granit Xhaka. Bundesligas Mönchengladbachi Borussias palliv mees ei jätnud juhust kasutamata ning saatis palli Sergei Pareiko jaoks püüdmatult posti kõrvale.

Esimese poolaja lõpus suurt midagi enam ei juhtunud. Kui Eesti ei suutnud midagi vastaste poolel korda saata, siis šveitslased tundusid seisuga rahul olevat ja väga suurt survet peale ei pandud. 44. minutil sai Sergei Zenjov kohtumise esimese kollase kaardi.

Teise poolaja alguses tekkis Eestil hea moment, kui Konstantin Vassiljevi kauglöök lendas napilt ristnurgast mööda. 56. minutil otsustas peatreener Magnus Pehrsson tuua Eesti rünnakule muutust ja võttis Henri Anieri puhkama ja saatis väljakule Henrik Ojamaa. 62. minutil tegi Eesti veel ühe vahetuse, kui Aleksandr Dmitrijevi asemele tuli Dmitri Kruglov.

Võrreldes esimese poolajaga oli teine tunduvalt võrdsem, kuid samas tuleb tõdeda, et vastastel puudus ka otsene põhjus suurema surve avaldamiseks. Eestlased tegid kohati aga rumalaid pallikaotusi ning nendega kingiti šveitslastele olukordi ohtlike võimaluste loomiseks.

80. minutil ei suutnud Karol Mets ja Ken Kallaste palli oma väravaesiselt ära toimetada ning nii sai Haris Seferovic saata paarilt meetrilt palli Pareiko valvatavasse puuri. 3:0 Šveitsile oli seega tõsiasi.

88. minutil tegi Eesti ära ka oma kolmanda vahetuse, kui Sergei Zenjovi asendas Rauno Alliku. Lisaminutitel oli Šveitsil veel üks hea võimalus, kuid see jäi neil kasutamata.

Kohtumise käik:

-

Kohtumise avavileni on jäänud 20 minutit

-

Mõlemad meeskonnad teevad parasjagu väljakul sooja. Mõlema tiimi saabumine staadionile veidi viibis liiklusummiku tõttu. Nii jõudsid mõlemad meeskonnad areenile veidi üle tunni enne avavilet

-

Toome veelkord ära Eesti koondise algkoosseisu: Pareiko, Teniste, Jääger, Klavan, Kallaste, Dmitrijev, Mets, Antonov, Zenjov, Vassiljev, Anier

-

Staadionile on lisaks šveitslastele kogunenud ka umbes 120 Eesti fänni

-

Šveitsi algkoosseis: Sommer, Lichsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez, Behrami, Inler, Xhaka, Shaqiri, Seferovic, Drmic

-

Tribüünidele koguneb aina rohkem inimesi ning tundub, et 16 500 pealtvaatajat mahutav Swissporarena tuleb täna täis

-

Meeskonnad on sammunud väljakule

-

Šveits pani palli mängu!

1 min

Šveits alustab kohe ründamist

4 min

Kuigi Šveits alustas marulisemalt, siis nüüd on ka Eesti saanud mängu paremini sisse

5 min

Zenjov tsenderdab paremalt äärelt, kuid värava alla on jooksmas vaid Anier ja pall ei jõua tema lähedalegi

7 min

Mängu algusest on näha, et Eesti üritab igal võimalikul juhul tempot alla lüüa

12 min - šveitslased jõuavad Eesti karistusalasse, aga Pareiko tõrjub

16 min - Šveits teenib esimese nurgalöögi

17 min - Šveits mängib nurgalöögi lahti ja kuigi Pareiko saab pealelöögile sõrmed vahele, veereb pall tema selja taha. Šveits pääseb 1:0 juhtima!

1:0

Värava autoriks oli Fabian Schär

1:0

22 min - Eestil omakorda võimalus vastaste karistusalas, aga šveitslased klaarivad olukorra

1:0

23 min - Anier saab löögile, aga löök läheb üle jala ja nii läheb pall väravast mööda ja vastaste väravavaht püüab selle muretult

2:0

27 min - ja Šveits saab 2:0 juhtima!

2:0

Värava autoriks on Xhaka, kes saab Eesti kaitse ebaõnnestumise järel paarikümne meetri pealt peale lüüa ja pall jääb Pareikole püüdmatuks

2:0

30 min - vastased saavad jälle peale lüüa, aga Eesti õnneks seekord pall väravast siiski mööda

2:0

40 min - mängutempo on veidike madalamaks läinud ja mõlemad meeskonnad paistavad ootavat poolaja lõppu

2:0

44 min - Zenjov teenib kollase kaardi

2:0

45 min - Šveits saab veel ühe rünnaku, aga pall läheb väravast mööda

2:0

Kõlab poolajavile

2:0

Teine poolaeg on alanud

2:0

47 min - Vassiljev kõmmutab kaugelt peale, aga siiski mööda

2:0

53 min - Šveits saab nurgalöögi, aga ohtlikuks olukord ei kujune

2:0

56 min - Anier välja, Ojamaa sisse

2:0

62 min - Dmitrijev välja, Kruglov sisse

2:0

68 min - šveitslased löövad peale, aga Pareiko püüab probleemideta

2:0

73 min - mängutempo on väga rahulikuks muutunud

2:0

76 min - šveitslased sahistavad taas Eesti väravavõrke, aga kohtunikud vilistavad suluseisu ja 3:0 jääb hetkel sündimata

3:0

80 min - pall on Eesti karistusalas lahtiselt ja Seferovic lööb Eestile kolmanda

3:0

Mäng on lõppenud

Lisaks Šveits - Eesti mängule algavad samal ajal ka kaks ülejäänud meie alagrupimängu, kui Inglismaa võõrustab Leedut ja Sloveenia San Marinot. Tegemist on E-alagrupi esimese ringi viimase vooruga.

Pärast nelja vooru juhib täisedu, 12 punktiga Inglismaa, Sloveenia, Šveits ja Leedu on kogunud 6 punkti, Eestil on kirjas 4 ja San Marinol 1 punkt.