Kalev/Cramo pani Raplas kindlalt oma paremuse maksma

Täna jätkasid Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaalseeriat TYCO Rapla ja BC Kalev/Cramo, veenva võidu võttis võõral väljakul Kalev, kes juhib tänase järel seeriat 2:0.

Cramo alustas kohtumist hästi ja avaveerand võideti juba 35:12. Poolajaks oli seis 48:31 ja kohtumise lõpuks vormistasid valitsevad Eesti meistrid kindla 91:58 võidu. Kalevi parimana viskas Rain Veideman 24 silma, Keith Benson lisas 16 punkti. Rapla suurimaks skoorijaks oli 14 punktiga Domagoj Bubalo.

Mängu käik (Rapla-Kalev):

Tere õhtust, head korvpallisõbrad! Rapla ja Kalevi teise poolfinaalmängu alguseni on jäänud veidi vähem kui 10 minutit

Kalev on enne tänast seeriat 1:0 juhtimas

Mäng on kohe algamas

Avavile on kõlanud, aga enne, kui pall mängu saadakse panna, kattub väljak fännide poolt visatud tualettpaberirullide alla

Vabatahtlikud asuvad kiirelt segadust koristama ja peagi peaks mäng ka algama

Nüüd on pall mängu pandud!

0:2

Benson avab mänguskoori

2:10

Kalev on alustanud kohtumist kiire eduga ja 7.33 on veel avaveerandi lõpuni, kui Rapla peab juba mõtlemispausi võtma

31:64

Veideman paneb kolmese, peaaegu viis minutit on mängitud kolmandast veerandajast

Kõlab lõpuvile, Kalev juhib tänase järel seeriat 2:1

Avamäng kuulus kindlalt Kalev/Cramole, aga ka Raplal olid omad võimalused. Avaveerandil sai küllatlki suure edu sisse just Rapla, juhtides pärast kümmet mänguminutit 20:12. Teisel neljandikul sai aga Kalev oma mängu käima, saades üle alguse krambist ning poolajaks juhiti juba 14 punktiga, 43:29. Teisel poolajal ei läinud kordagi väga põnevaks ning Kalevi võidunumbrid jäid lõpuks 78:56, vahendab basket.ee.

Rapla peatreener Aivar Kuusmaa
Rapla peatreener Aivar Kuusmaa Foto: Siim Solman

Raplakatele tegi paksu pahandust Kalevi tsenter Keith Benson, kes viskas 24 punkti ja võttis alla 12 lauapalli. Suur osa oli sellel Rapla enda tsentril, Domagoj Bubalol, kes sai oma neljanda vea juba teisel veerandil ning polnud võimeline enam nii agressiivselt mängima ameeriklase vastu. Suuremat panust oleks võinud oodata Rapla algviisku tagamängijatelt - Rait-Riivo Laane, Martin Paasoja ning Janar Soo viskasid kõik seitse punkti.

Aivar Kuusmaa ütles vahetult pärast kohtumist, et kodusaalis mängides on neil ka kuues mees platsil olemas ning tunnistas, et Kalevi eeliseks on pikem pink. Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ütles omaltpoolt, et juhul kui Rapla teeks natukene parema ja Kalev natukene halvema mängu, võib Kalevi võiduseeria ka ära lõppeda. Ta lisas ka, et Rapla kolmeste viskeprotsent pole kodusaalis kohe kindlasti sama kehv ning võit polnud nii roosiline kui lõpptulemus näitas.