Rock sai eurosarjas rumeenlastelt suure kaotuse

Mariel Gregor
Tartu Rock.
Tartu Rock. Foto: Margus Ansu

Tartu Rocki korvpallimeeskond pidi EuroChallenge’i sarjas tunnistama võõrsil Rumeenia klubi Gaz Metan Mediase 81:58 paremust.

Mäng püsis võrdsena peaaegu avapoolaja lõpuni, ent siis tegi kodumeeskond väikese spurdi ja pääses poolajavileks seitsme punktiga ette. Teist poolaega alustas Gaz Metan kahe tabava kaugviskega ja Tartu enam kümnest punktist lähemale ei jõudnudki. Tartlaste parimana tõi Justin Ingram 14 punkti.

Gaz Metan Medias - Tartu Rock 81:58

Medias: Ivanovic 20p+12lp, Mladenovic 18p+8lp, Dundjerski 15p, Mitchell 15p, Mandache 9p, Gutoaia 2p, Graham 2p

Tartu: Ingram 14p, Neljubov 11p, Leppik 9p, Veideman 6p, Eichfuss 6p, Saage 4p, Kriisa 3p, Doronin 3p, Allingu 2p

Medias tagas võiduga D-alagrupist edasipääsu ja kuna grupi teises kohtumises alistas Himik 79:74 Dijoni, peab Tartu nüüd edasipääsuks võitma viimases alagrupivoorus võõrsil Dijoni ning lisaks lootma, et Himik kaotaks kodus Mediasile. Kui Himik ja Tartu koguvad omavahel võrdselt võite, on tänu paremusele omavahelistes mängudes eelis tartlastel.

14:10

Saage kaotab palli, Mitchell toob pealtpanekust kaks punkti ja Kullamäe võtab minutilise mõttepausi

18:20

Kiire sööt Doroninile korvi alla, Doronin viskab mööda, kuid Eichfuss on hästi ründelauas abiks

Hea kaitsetöö Tartult - vastased ei jõuagi 24 sekundiga viskele

18:21

Leppik tabab vabaviske, teine läheb mööda, Toome saab ründelaua, kuid ei suuda palli korvi saata

23:26

Leppik tabab jälle kolmese ja vastased võtavad mõtlemisaja, veerandaja lõpuni kuus minutit

25:26

Ivanovic kahene

25:29

Ingram proovib joonest kaugelt joone kolmest ja tabab

Toome saab viga ja lonkab pingile, vigastus tuli pealtnäha täiesti süütust olukorrast

28:29

Gaz Metan saab ühel rünnakul kolm korda proovida ja lõpuks tabab Ivanovic kolmese

33:31

Dundjerski võtab jälle mängu enda peale ja tabab, Kullamäe kasutab mõttepausi, poolaja lõpuni 1.53

35:31

36:31

Mitchell tabab kahest vabaviskest ühe

38:31

Gutoaia tabab mõlemad vabavisked

38:31

Ingram viskab kolmese mööda, Tartu saab laua, aga teisel rünnakul blokeeritakse Dimsa viskekatse

50:35

Dundjerskilt kahene ja vahe on juba 15 punkti, Tartu on suutnud kuue minutiga visata vaid 4 punkti

Veideman tabab nurgast kolmese

Veideman murrab korvi alla, teenib vabavisked ja vastaste treener võtab minutilise mõttepausi, et oma mängijate peale kurja häält teha

68:54

Pallikaotus otsa ja Mandachelt veel kaks punkti ning nüüd võtab Kullamäe aja maha

Tartu puterdab jälle rünnakul palli ära ja Ingram on sunnitud tegema tagasimängu

68:56

Ingram tabab vabavisked

70:56

Mitchell murrab edukalt korvi alla

Nüüd ei suudeta enam ka palli viie sekundiga mängu panna ja see läheb vastastele

Mäng läbi!

D-alagruppi kuuluv Rock sai viimases mängus 94:77 jagu Južnõi Himikust.

Medias on hetkel kolme võidu ja ühe kaotusega alagrupi liider, Rockil ja Himikul on kirjas kaks kaotust ja kaks võitu, ent omavaheliste mängude arvestuses on Rock plussis.

Kui Medias täna võidab, kindlustavad nad edasipääsu järgmisse ringi. Rock peab edasipääsu kindlustamiseks täna võitma vähemalt kolme punktiga, sest avakohtumises saadi kahepunktiline kaotus. Kui tartlased võidavad vähemalt kahe punktiga, peab Himik samal ajal alistama Dijoni.

Tänane mäng algab kell 18.00 ja FIBA Europe näitab kohtumisest otsepilti, mida saab vaadata SIIT.

Postimees teeb mängust tekstipõhise ülekande.