Poksija Ainar Karlson teeb reedel profidebüüdi

Ainar Karlson

FOTO: Sergei Trofimov / Den za Dnjom

Sügisel Kasahstani profipoksitiimiga Astana Arlans käed löönud poksija Ainar Karlsoni profidebüüt leiab aset juba sel reedel, kui Arlans kohtub kodus Briti klubi Lioheartsiga. Poolraskekaalus -85 kg poksiv Karlson kohtub matšis rootslase Babacar Kamaraga.

Kamara on Karlsonile tuttav vastane. Eelmisel aastal võitis Karlson Kamarat Helsingis GeeBee turniiril punktidega 7-3. Karlsoni šansid Kamara alistamiseks ka profipoksireeglite järgi on head. Juba kaks kuud Almatys treeninglaagris viibinud eestlane on saanud treenida tugevate sparringupartneritega ning on tugevas löögihoos.

Profipoksiliigas WSB ei kasutata erinevalt Olümpiapoksist kompuutrit, vaid võitja selgitatakse raundi võitude järgi ning kolme raundi asemel poksitakse viis raundi ilma peakaitsete ja särkideta. WSB on rahvuvahelise poksiliidu AIBA võistlussari, milles osalevatel poksijatel säilib õigus osaleda olümpiamängudel. Ainar Karlson on esimene selles võistlussarjas esinev Eesti poksija.

Matši on võimalik vaadata otseülekandes WSB internetitelevisioonist http://www.youtube.com/worldseriesboxingtv

Informatsioon tulevaste matšide kohta on üleval WSB kodulehel http://www.worldseriesboxing.com/index.php/fixturesandresults/upcoming-matches

Tagasi üles