Suursoosik Elevandiluurannik langes Aafrika Rahvaste Karikal juba veerandfinaalis

Cheick Tiote esiplaanil ja Elevandiluurannik ei suutnud taas eesmärki täita.
Cheick Tiote esiplaanil ja Elevandiluurannik ei suutnud taas eesmärki täita. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Aafrika Rahvaste karikaturniiril purunesid taas suursoosiku Elevandiluuranniku lootused, kui veerandfinaalis tuli tunnistada Nigeeria 2:1 paremust.

43. minutil viis Emmanuel Emenike Nigeeria juhtima, kuid 50. minutil Cheik Tiote viigistas. 78. minutil lõi Sunday Mba aga nigeerlaste teise värava ja sellele Elevandiluurannik enam vastata ei suutnud.

Nigeeria kohtub nüüd poolfinaalis Maliga, kes lülitas eile penaltiseeria järel konkurentsist turniiri võõrustajamaa Lõuna-Aafrika.

Elevandiluurannik on viimastele turniiridele sõitnud alati suursoosikuna, kuid nende viimane tiitel pärineb 1992. aastast. Kahe aasta eest kaotati finaalis üllatusmeeskonnale Sambiale, neli aastat tagasi veerandfinaalis lisaajal Alžeeriale ja 2008. aastal poolfinaalis Egiptusele.