Meistriliiga 9. voor: värske info ja tulemused!

FC Flora (triibulises särgis) ja FC Levadia kohtumine
FC Flora (triibulises särgis) ja FC Levadia kohtumine Foto: Artur Sadovski

Täna peetakse Eesti jalgpalli Meistriliigas 9. vooru kohtumised. Operatiivset infot kõigi matšide kohta vahendab Postimehe jalgpalliportaal.

LIVE

90' - Kalju teeb veel vahetuse, kui Janar Tükki asendab Kristofer Kask. Lõpuvile tähendab, et Kalju teenis 2:1 võidu ning hoiab 13 punktiga kindlalt 6. kohta.

80' - Kuressaare üritab mängu päästa kahe vahetusega: Rene Aljase ja Martti Puki asemel tulevad väljakule Pelle Pohlak ja Elari Valmas.

59' - Kuressaare vahetab: Urmas Rajaveri asemel tuleb väljakule Reijo Kuusik.

56' - Felipe Nunes lööb oma selle hooaja neljanda värava - Kalju juhib 2:1.

45' - esimene poolaeg lõpeb 1:1 viigiga. Publikut on Kuressaare linnastaadionile kogunenud 270.

37' - kohtunik Jaan Roos näitab kollast kaarti FC Kuressaare kaitsja Märt Klugele.

32' - Kalju teeb juba vahetuse: Mikk Haavistut asendab Martin Tšegodajev.

17' - Kuressaare nõelab kohe vastu: Rene Aljas viigistab!

15' - Janar Tükk viis Nõmme Kalju juhtima 1:0.

FC KURESSAARE - NÕMME JK KALJU
kell 19:30 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 4, Kuressaare)

FC Kuressaare: 1-Roland Kütt, 22-Taavi Azarov, 5-Argo Aava, 4-Märt Kluge, 8-Kalle Lepp, 13-Aivo Laul, 18-Rene Aljas, 15-Urmas Rajaver, 25-Sander Viira, 9-Martti Pukk, 2-Dmitri Skiperski.
Varus: 11-Reijo Kuusik, 6-Pelle Pohlak, 27-Kristo Salumaa, 17-Hans Hiiuväin, 26-Sander Laht, 10-Elari Valmas.

JK Kalju: 1-Daniil Savitski, 7-Marcio Pimentel, 25-Martin Hurt, 2-Mikk Haavistu, 8-Alan Arruda, 14-Janar Tükk, 11-Tõnis Kaukvere, 9-Maksim Smirnov, 19-Miroslav Rõškevitš, 18-Sergei Terehhov, 5-Felipe Nunes.
Varus: 31-Rene Kaas, 12-Martin Tšegodajev, 24-Kristofer Kask, 15-Salvador Vasques, 3-Diego Balbinot.

Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Artur Telling
Neljas kohtunik: Veiko Tasa

LÕPPSEISUD
- Narvas võitis Sillamäe Kalev olulises ja põhimõttelises mängus Transi 2:1. Sillamäe jätkab tabeli 2. real. Levadia sai võõrsil kindlalt 3:0 jagu Paidest, Tulevik noppis järjekordsed punktid Tallinna Kalevi vastu ja tõusis vaid ühe punkti kaugusele Narva Transist. Flora tuli taas rongi alt välja: pärast 0:1 kaotatud avapoolaega alistati Tammeka 2:1.

90' - Kollase kaardi teenib Tallinna Kalevi kaitsja Jesper Veber.

87' - Kolmas vahetus Levadia koosseisus: Vitali Gussevit asendab Yaroslav Dmitriev.

85'
- Levadia keskkaitsja Andrei Kalimullin rikub määrusi ning teenib kollase kaardi.

84' - Kaks vahetust Transi koosseisus: lahkuvad Kristjan Tiirik ja Aleksandr Tarassenkov, väljakule tulevad Vitoldas Cepauskas ja Sergei Kazakov. Levadia vahetab samuti: Vitali Leitani ja Nikita Andreevi asemel jooksevad väljakule Tihhon Šišov ja Indrek Zelinski.

83' - Tammeka kolmas vahetus: Marko Sonn lahkub, Kaarel Kallandi tuleb mängu.

82' - Paides on kõik selge - Nikita Andreevi teine värav viib Levadia juba 3:0 juhtima. Tiitlikaitsja jätkab täiseduga ka pärast 9. vooru!

80' - Paide vahetab: Rauno Uus välja, Romet Köhler sisse.

78' - Ka Tulevik teeb viimase vahetuse: Eerik Reinsoo asemel tuleb väljakule Andrei Veis. Trans - Sillamäe mängus teenib Transi kaitsja Tomas Rimas kollase kaardi.

76' - Vahetusest mängu sekkunud Sten Rõngelep (Paide) teenib kollase kaardi. Narvas karistatakse kollase kaardiga Aleksei Naumovit (Sillamäe). Sillamäe võistkonnas sekkub Vitalis Stankeviciuse asemel vahetusest Aleksandr Mutik.

75' - Tallinna Kalevi kolmas vahetus: Reimo Oja välja, Rasmus Tomson sisse.

72' - Tammeka teine vahetus: Erik Vares tuleb väljakule Mikk Laasi asemel.

70' - Tulevik vahetab: Ervin Kõll välja, Janar Toomet sisse.

66' - Flora vahetab: Sergei Mošnikov asendab Henri Anieri.

65' - Tallinna Kalevi võistkonnas lahkub väljakult Edwin Stüf ja teda asendab Mati Lember.

64' - Trans vahetab: Daniil Ratnikov välja, Sergei Leontovitš sisse.

62' - Tammeka esimene vahetus: Siim Tenno välja, Reio Laabus sisse.

58' - Juri Jevdokimov viib Tuleviku Tallinna Kalevi vastu 1:0 juhtima.

56' - Paide vahetab: Silver Neemelo asemel tuleb mängu Sten Rõngelep.

54' - Kollane kaart Tuleviku vasakkaitsja Martin Taskale. Tulevik teeb ka vahetus: Rasmus Luhakoodrit asendab Albert Taar.

53'
- Hoiatuskaart Sillamäe mängijale Roman Nestervoskile.

52' - Kollane kaart Tanel Joosepile (Tammeka) ja penalti FC Flora kasuks. Duellis Mait Toom vs Martin Vunk jääb peale Vunk: Flora juhib 2:1!

50' - Kollase kaardi teenib Nerijus Maciulis (Sillamäe).

49' - Nikita Andreev viib Konstantin Nahki söödust Levadia 2:0 juhtima.

47' - Mullune Meistriliiga hooaja parim mängija Martin Vunk viigistab Flora - Tammeka seisu.

46' - Tallinna Kalev vahetab: Christian Kõrtsmikut asendab Mario Mõistlik. FC Floral tulevad väljakule rünnakut teravdama Vjatšeslav Zahovaiko ja Siksten Kasimir, lahkuvad Alo Dupikov ja Henri Rüütli. Sillamäe teeb kaks vahetust: Vilius Lapeikise ja Vassili Kuliki asemel tulevad platsile Dmitri Lipartov ja Aleksandr Kulik.

VAHEAEG - Pärast esimest poolaega on vooru keskses matšis Sillamäe Kalev juhtimas Transi vastu 2:1, Levadia on Paides ligi 500-pealise rahvahulga ees 1:0 eduseisus kohaliku meeskonna vastu, Tuleviku ja Tallinna Kalevi mängus pole väravaid löödud. FC Flora kriis jätkub: poolajavileks ollakse tabelis viimasel kohal asuva Tammeka vastu 0:1 kaotusseisus!

45+1' - Eduard Ratnikov (Trans) teenib kollase kaardi.

43' - Tammeka asub vahetult enne poolajavilet Flora vastu 1:0 juhtima! Keskkaitsja Mikk Reintam eksib ja tartlased kasutavad oma võimaluse ära! Värava autoriks Mikk Laas.

42' - Sillamäe tuleb Transi vastu välja 0:1 kaotusseisust: keskkaitsja Aleksei Naumov viib sillamäelased enne poolajavilet 2:1 juhtima!

40' - Flora surub Tammeka vastu, kuid nagu sel hooajal tavaks on saanud, ei suuda Tarmo Rüütli hoolealused leida viimast käiku. Seis A. Le Coq Arenal endiselt 0:0.

38' - Sillamäe leedulasest mängija Vitalis Stankevicius viigistab seisus Narvas. Ida-Virumaa siseheitlus kogub tuure!

35' - Mikk Sillaste (Tulevik) teenib kollase kaardi.

28' - Taavi Laurits (Paide) teenib kollase kaardi.

23' - Sander Puri väravast asub Levadia võõrsil Paide Linnameeskonna vastu juhtima.

10' - Paides on mängu kohaliku meeskonna ja Levadia vahel vaatama kogunud ligi 500 inimest, mis on Paide rekordiks. Staadionile paigaldatud uus tribüün on jalgpallihuvilistest tulvil.

3' - Marko Sonn (Tammeka) teenib Gert Kamsi (Flora) takistades kollase kaardi. Flora on eeldatava favoriidina rohkem palli vallanud, hea võimaluse luhtas Alo Dupikov. Tartlastest pääses löögile Albert Prosa.

3' - Daniil Ratnikov viib Narva Transi koduväljakul kiirelt 1:0 Sillamäe Kalevi vastu juhtima.

ALGKOOSSEISUD

TALLINNA FC FLORA - TARTU JK TAMMEKA
kell 17:15 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)

FC Flora: 25-Mihkel Aksalu, 19-Gert Kams, 15-Tõnis Vanna, 26-Mikk Reintam, 8-Oliver Konsa, 17-Henri Rüütli, 6-Martin Vunk, 10-Henri Anier, 16-Markus Jürgenson, 20-Alo Dupikov, 9-Joonas Tamm.
Varus: 1-Stanislav Pedõk, 2-Ken Kallaste, 14-Vjatšeslav Zahovaiko, 7-Sergei Mošnikov, 5-Siksten Kasimir, 24-Karl Palatu, 11-Siim Luts.

JK Tammeka: 16-Mait Toom, 71-Eldar Rassulov, 15-Marek Laasik, 20-Kaarel Kiidron, 3-Jaanus Võrno, 77-Kennet Jädal, 11-Marko Sonn, 21-Mario Hansi, 7-Siim Tenno, 99-Albert Prosa, 17-Mikk Laas.
Varus: 1-Kaspar Kohler, 5-Tanel Joosep, 22-Kaarel Kallandi, 13-Reio Laabus, 19-Siim Valtna, 6-Martin Haljak, 27-Erik Vares.

Peakohtunik: Aivar Israel
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Marek Lillmaa

JK TALLINNA KALEV - VILJANDI JK TULEVIK
kell 17:00 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 3, Tallinn)

JK Tallinna Kalev: 1-Janno Hermanson, 2-Henri Külm, 3-Vladislav Tšurilkin, 4-Aleksei Savitski, 5-Jesper Veber, 6-Vahur Vahtramäe, 7-Christian Kõrtsmik, 14-Aleksei Demutski, 9-Reimo Oja, 10-Rasmus Tomson, 11-Edwin Stüf.
Varus: 13-Mario Mõistlik, 8-Mati Lember, 15-Ervin Stüf, 16-Grigori Ošomkov, 17-Mait Nõmme, 19-Aleksandr Kuslap, 33-Sander Reelo.

JK Tulevik: 12-Aiko Orgla, 5-Mikk Sillaste, 25-Andres Koogas, 22-Rauno Tutk, 27-Martin Taska, 7-Andre Frolov, 13-Eerik Reinsoo, 20-Rasmus Luhakooder, 26-Ervin Kõll, 17-Jürgen Kuresoo, 10-Juri Jevdokimov.
Varus: 1-Kaido Koppel, 4-Sander Sinilaid, 2-Andrei Veis, 15-Albert Taar, 9-Janar Toomet, 21-Janek Kalda.

Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Maikel Mikson

PAIDE LINNAMEESKOND - TALLINNA FC LEVADIA

kell 17:00 Paide Ühisgümnaasiumi staadion (Kooli 1, Paide)

Paide: 1-Allar Toom, 46-Andre Mägi, 3-Carl Tubarik, 16-Keio Oja, 14-Lauri Varendi, 5-Kristo Külljastinen, 6-Martin Saar, 30-Silver Neemelo, 31-Rauno Uus, 9-Lauri Ellram, 23-Taavi Laurits.
Varus: 28-Sten Rõngelep, 2-Romet Köhler, 13-Janek Susi, 21-Allan Ventsel.

FC Levadia: 30-Martin Kaalma, 2-Andrei Kalimullin, 13-Kristian Marmor, 27-Taijo Teniste, 4-Igor Morozov, 22-Sander Puri, 25-Eino Puri, 8-Konstantin Nahk, 5-Vitali Leitan, 18-Nikita Andreev, 9-Vitali Gussev.
Varus: 12-Sergei Lepmets, 20-Anton Aristov, 24-Yaroslav Dmitriev, 28-Igor Subbotin, 7-Tihhon Šišov, 11-Indrek Zelinski, 3-Artjom Artjunin.

Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Eduard Rõžov, Dmitri Vinogradov

NARVA JK TRANS - JK SILLAMÄE KALEV
kell 17:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)

JK Trans: 33-Modestas Stonys, 3-Aleksei Gorškov, 22-Timo Teniste, 2-Tomas Rimas, 15-Stanislav Kitto, 14-Maksim Bazjukin, 18-Eduard Ratnikov, 10-Vladislav Ivanov, 8-Kristjan Tiirik, 21-Daniil Ratnikov, 7-Aleksandr Tarassenkov.
Varus: 1-Jüris Sahkur, 19-Vitoldas Cepauskas, 5-Sergei Kazakov, 11-Sergei Leontovitš, 4-Kirill Eder.

JK Sillamäe Kalev: 16-Aleksandr Djatšenko, 18-Roman Nesterovski, 3-Aleksei Naumov, 4-Gvidas Grigas, 2-Eimantas Valaitis, 13-Aleksandr Dubõkin, 21-Vitalis Stankevicius, 11-Nerijus Maciulis, 20-Vilius Lapeikis, 10-Evgeny Kabajev, 14-Vassili Kulik.
Varus: 1-Mihhail Starodubtsev, 7-Dmitry Lipartov, 5-Aleksandr Kulik, 17-Sergei Vihrov, 15-Dmitri Smirnov, 19-Roman Vedehhov, 8-Aleksandr Mutik.

Peakohtunik: Eiko Saar

Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Aron Härsing

FC Flora - Tartu JK Tammeka mängu algus hilineb 15 minuti võrra seoses tartlaste hilinemisega. Mäng A. Le Coq Arenal algab kell 17:15.