Portugali jalgpallikoondis tuli MM-valikmängus üliraskest seisust välja

Cristiano Ronaldo (nr. 7) kohtumises Iisraeli vastu.
Cristiano Ronaldo (nr. 7) kohtumises Iisraeli vastu. Foto: SCANPIX

Portugali jalgpallikoondis oli MM-valikmängus Iisraeli vastu võõrsil tõsistes raskustes, kuid lõpuks mängiti välja 3:3 viik ja turniiritabelis jagatakse Iisraeliga endiselt teist kohta.

Portugal asus kohtumist 2. minutil juhtima (täpne oli Bruno Alves), kuid seejärel haarasid ohjad võõrustajad ning 70. minutiks (24. Tomer Hemed, 40. Eden Ben Basat, 70. Null Gershon) oli Iisrael asunud juhtima 3:1. 72. minutil suutis Helder Postiga Cristiano Ronaldo söödust ühe värava tagasi lüüa ja 93. minutil viigistas Madridi Reali kaitsja Fabio Coentrao matši seisu.

F-alagrupis on Iisrael ja Portugal nüüd mõlemad kogunud viie kohtumisega kaheksa punkti. Esikohal on Venemaa, kes on ühe vähempeetud matši juures kogunud juba 12 silma.

Venemaa pidi täna kohtuma võõrsil Põhja-Iirimaaga, kuid lumiste olude tõttu lükati matš homseks.