Taimsoo: me pole veel tehniliselt nii tugevad, aga jõudu on küll

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaspar Taimsoo ja Allar Raja (vasakul)
Kaspar Taimsoo ja Allar Raja (vasakul) Foto: Elmo Riig / Sakala

Eeloleval ööl võistlevad Eesti sõudjad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja Austraalias hooaja esimesel MK-etapil paarisaeruliste kahepaatide finaalis.

Kuna võistlustules on vaid neli ekipaaži – lisaks Eestile veel Austraalia, Uus-Meremaa ja Suurbritannia –, näeb määrustik ette, et esimeseks sõiduks on nn. rajasõit, mis paneb paika finaalsõidu radade paigutuse, eestlased said selles kirja 3. aja.

«Eile oli meil eelsõit finaali jaoks radadele. Sõidus oli tugev külgtuul ja see rikkus tuju küll veidi. Me pole veel tehniliselt nii tugevad, et pigem kehva ja raske ilmaga head sõitu teha,» kommenteeris Taimsoo Postimehele. «Aga jõudu oli ja see on tähtis. Õnneks on finaal hommikul kell 10 (Eesti aja järgi öösel kell 1.15 - toim) ja siis on oodata ainult päikest ja tuulevaikset ilma.»

«Konkurente palju pole – ainult kolm –, aga selle eest eelsõit näitas, et tase on küllaltki ühtlaselt tugev. Tundub, et Uus-Meremaa võiks olla põhikonkurent,» lisas Taimsoo.

Neljapäeval võitsid Taimsoo ja Raja Austraalia lahtistel meistrivõistlustel kuldmedali. «Meie Austraalia lahtiste sõit oli väga hea, loodan, et saame sama tõmbe kätte ja siis sinna peale on hea tempot laduda,» arutles Taimsoo. «Üldiselt on Austraalia laager kulgenud hästi – kuna ilmad on olnud vahepeal meie jaoks natuke liiga palavad, siis oleme mõneti teinud natuke lühemaid trenne, kui oleksime soovinud, aga üldiselt on kõik tehtud.»

Hooaja esimesel MK-etapil jõudis finaalis ka naiste ühepaadil võistlev Kaisa Pajusalu, tema asub võistlustulle Eesti aja järgi öösel kell 3.

Tagasi üles