Eesti naisjuuniorid said MMil 7. koha

Eesti naisjuunioride vehklemiskoondis: (vasakult) Katrina Lehis, Gaia-Marianna Siim, Veronika Zuikova ja Anu Hark.

FOTO: Juhan Salm

Eesti naisjuunioride epeekoondis koosseisus Katrina Lehis, Veronika Zuikova, Gaia-Marianna Siim ja Anu Hark kaotas Porecis toimuval juunioride MMil veerandfinaalis napilt 44:45 Lõuna-Koreale ja sai 27 riigi konkurentsis 7. koha.

Lõuna-Korea vastu oli Eesti terve kohtumise tagaajaja rollis. Märkimisväärne on see, et Eesti kaotusseisus 27:35 suutis Veronika Zuikova eelviimase, kaheksanda minimatši võita 7:1 ja vähendada kaotusseisu 34:36-le. Viimases kaptenite kohtumises suutis Lehis omakorda matši viigistada ja normaalaeg lõppes viigiseisul 44:44. Otsustaval torkel oli kindlam aga Lõuna-Korea naiskonna kapten ning Eestil tuli vastu võtta napp ühetorkeline kaotus.

Avaringis oli Eesti kindlalt 45:16 parem Kolumbiast ja kaheksandikfinaalis alistati Poola 44:37. Kohtumises Poola vastu juhtis Eesti suurema osa matšist, viimasele minimatšile mindi viigiseisul 35:35. Koondise liider ja värske MM-pronks Lehis näitas viimases kohtumises head võistlusnärvi ning alistas poolatari Jagoda Zagala koguni 9:2.

Tagasi üles