Tiitlikaitsja Olympiakos alistas Efesi ning kohtub poolfinaalis Moskva CSKAga

Mariel Gregor
Pireuse Olympiakos ja Anadolu Efes selgitavad poolfinalisti.
Pireuse Olympiakos ja Anadolu Efes selgitavad poolfinalisti. Foto: SCANPIX

Korvpalli Euroliigas kohtusid reedel veerandfinaali viiendas ja otsustavas mängus tiitlikaitsja Pireuse Olympiakos ja Istanbuli Anadolu Efes. 82:72 võidu võttis kodusaalis mänginud Olympiakos.

Mängu esimese veerandaja võitis Efes 23:21 ja avapoolaja lõpuks juhiti 41:33. Enne neljandat vaatust oli Efes peal 55:54, ent viimast veerandaega alustas Olympiakos 7-0 vahespurdiga ja läks juhtima 61:55. 8-0 spurt oli aga varuks Efesil ning viis minutit enne normaalaja lõppu oldi omakorda peal 67:66. Viimastel minutitel oli tiitliakaitsja Olympiakos kindlam, võttes 82:72 võidu.

Võitjatele tõi Vassilis Spanoulis 19 punkti ja andis 5 korvisöötu, Georgis Printezis lisas 15 silma ja 7 lauapalli. Efesi edukaim oli 14 punkti visanud Jamon Lucas (lisaks 6 lauapalli ja 5 söötu.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Hispaania suurklubid FC Barcelona ja Madridi Real.

Final Four toimub 10.-12. mail Londonis.