Soome hokikoondis alustas kodust MMi raske võiduga, Rootsi kaotas

Soomlased tähistamas Saksamaa vastu visatud väravat.
Soomlased tähistamas Saksamaa vastu visatud väravat. Foto: SCANPIX

Täna tehti algust jäähoki MMiga, mis sel korral toimub taas Soomes ja Rootsis. Avapäeval tuli jääle ka Soome koondis, kes teenis Helsingis kodupubliku ees napi võidu, kui lisaajal suudeti 4:3 alistada Saksamaa.

Soome asus kohtumist küll kahel korral juhtima, kuid kolmanda veerandaja lõpuks olid võõrustajad jäänud 2:3 kaotusseisu. Viigivärava suutsid soomlased lüüa alles poolteist minutit enne normaalaja lõppu. Võidu tõi soomlastele Veli-Matti Savinaineni tabamus, kui lisaajast oli kulunud 1.58.

Helsingi alagrupi tänases esimeses kohtumises alistas Slovakkia 6:2 Prantsusmaa.

Kui Soome sai Helsingis napi võidu, siis Rootsi pidi Stockholmis vastu võtma kaotuse, kui 2:3 jäädi alla Šveitsile. Stockholmi alagrupi teises tänases mängus alistas Tšehhi 2:0 Valgevene.