Südilt mänginud Nõmme Kalju naaseb Helsingist teenitud viigiga

Nõmme Kalju fännid Meistrite liiga kvalifikatsioonimängul.
Nõmme Kalju fännid Meistrite liiga kvalifikatsioonimängul. Foto: Peeter Langovits

Valitsev Eesti jalgpallimesiter Nõmme Kalju mängis täna Meistrite liiga teise kvalifikatsiooniringi avamängus võõrsil Soome viimase nelja aasta meisterklubi HJKga. Võrdsete heitlusena möödunud mängus väravateni ei jõutud ja nii lõppes kohtumine 0:0. Kordusmäng peetakse järgmisel teisipäeval Kalju koduväljakul.

Mängu käik:

Kalju - HJK

Kui mängu alguseni on jäänud veidi üle poole tunni, on Sonera staadion veel publikust peaaegu tühi.

Küll aga on päris korralikult rahvastatud staadioni kõrval olev nn säästutribüün ehk Kalju, mille otsas ka Nõmme meeskonna fännid umbes poolteist tundi enne avavilet laulu lahti lõid

Silma järgi otsustades võib praegu seal kokku loendada koguni sadakond pealtvaatajat

Kalju fännid korraldasid staadioni kõrval enne mängu ka väikese etenduse, kui avastati, et staadioni lipuvardas puudub Kalju lipp. Selle kompenseerimiseks heisati UEFA Respect-lippu kandnud vardasse Roosade Pantrite pealuulipp.

Lipu mahavõtmist tervitati hüüetega «No respect!»

Meeskonnad tulevad Meistrite liiga hümni saatel väljakule!

Tänase mängu kohtunikud on Montenegrost, kohtumist vilistab Jovan Kaludjerovic ning joonekohtunikeks on Danijel Devic ja Dejan Pajovic

Mäng on alanud!

3 min

Kohtunik on seni lubanud üsna hoogsat mängu

4 min

Voskoboinikov jääb suluseisu ja Igor Prins on põhjusega kuri - parema tegutsemise korral oleks ründajal olnud hea võimalus Walleniga silmitsi pääseda

7 min

Kalju on saanud üles väikese surve - esmalt tehakse keskväljal viga Quintierile ja siis vasakul äärel Kimbaloulale. Karistuslöökidest midagi väga ohtlikku siiski ei sünni

8 min

Ceeay teeb vasakul äärel ilusa pika soolo ja Kalju teenib esimese nurgalöögi

9 min

Wakui saab paarilt meetrilt teravalt löögile! Wallen teeb aga hea tõrje

10 min

Kohe tekib ka HJKl esimene hea võimalus, kui Teleš tõrjub Zeneli kauglöögi enda ette, ent Savage lööb peaga üle ja mööda

14 min

Schülleri löögi lükkab Teleš sõrmedega üle värava ja HJK teenib oma esimese nurgalöögi

14 min

Tagumisest postist lükatakse pall tagasi karistusalasse, kust vabaks jäänud Mattila õnneks üle tulistab

15 min

Voskoboinikov saab pika palli kaitseliini selja taha, kuid löök läheb üle jala ja paar meetrit mööda

17 min

Mattila karistuslöögi püüab Teleš kindlalt ja algatab kiirelt rünnaku, mille lõpetuseks pall jõuab Kimbaloulale. Kaitsja ebakindlus lubab Kalju leegionäril peaaegu pallini ulatuda, ent Wallen saab selle siiski kätte

18 min

Kohtunik laseb mängu hetkeks väga jõuliseks ja vilistab lõpuks soomlastele vea Quintieri vastu, mis ajab kodupubliku väga vihaseks

19 min

Koogas saab heast kohast karistuslööki proovida, kuid lööb müüri

Peab ütlema, et seni on olnud vastu ootusi täiesti võrdne mäng mõlemapoolsete võimalustega

20 min

Kaljule mängu teine nurgalöök, kuid see ebaõnnestub

23 min

Voskoboinikov teenib paremal äärel karistuslöögi, seda läheb andma Kallaste. Pall lüüakse puhtaks, kuid Kallaste saab uuesti kaugelt löögile. Wallen püüab raskustega

25 min

Schülleri löök karistusala joonelt lendab peaaegu üle otsatribüüni

28 min

Puri tsenderdus ja kolmas nurgalöök Kaljule, lahtine pall lüüakse karistusalast puhtaks

30 min

Kalju neljas nurgalöök, Puri saab küll palli suunata, ent see läheb siiski väravast mööda

32 min

HJK saab küll Kalju karistusala ümber pisut kombineerida, kuid Mattilale vilistatakse käega mäng

36 min

Viies nurgalöök Kaljule

37 min

HJK saab kiire vasturünnaku ja Zeneli leiab karistusala joonelt Schülleri, kelle pommlöök lendab napilt üle. Ceesay jõudis ka viimasel hetkel lööjat segama

44 min

Supertõrje Telešilt! Zeneli saadab terava kauglöögi parema posti kõrvale, kuid Kalju väravavaht saab näpud vahele

Avapoolaeg läbi!

Kalju on mänginud HJKga nagu võrdne võrdsega. Pealelöögid on küll 9:3 kodumeeskonna kasuks, kuid nurgalöögid omakorda 5:3 Kaljule ja eestlastel on oma võimalused täitsa olemas olnud. See tõotab põnevat teist poolaega.

Meeskonnad tulevad tagasi väljakule

Teine poolaeg on alanud!

46 min

HJK teenib kohe nurgalöögi, Kalju kaitsjad löövad ohtliku palli puhtaks

Pealtvaatajaid on täna Sonera staadionil 7011 - umbes nii palju poolehoidjaid HJK peatreener Sixten Boström näha lootiski

49 min

Mattila kauglöök jääb pehmeks ja Teleš püüab rahulikult

50 min

Ohtlik tsenderdus lüüakse napilt Schülleri jalalt minema, nurgalöögist midagi ohtlikku ei sünni

51 min

Kimbaloula lõikab äärelt sisse ja lööb, kuid paari meetri jagu mööda

54 min

Supervõimalus Kaljul!!! Kiirrünnakul tegutseb esmalt ebakindlalt Wallen, Puri tsenderdus leiab karistusalasse jooksnud Wakui, kes lööb posti!

54 min

HJK teeb esimese vahetuse - kahvatuks jäänud Pohjanpalo lahkub ja tema asemele tuleb nimekas Mikael Forssell

Sixten Boström jätkab seega vähemalt praegu ühe ründaja taktikaga

60 min

Telešile paistab madal päike silma ja väravavaht pillab korraks tsenderduse, kuid saab palli uuesti enda kontrolli alla.

62 min

Schülleri terav löök maandub Teleši süles

63 min

Kalju esimene vahetus - lahkub kõvasti tööd rabanud Voskoboinikov, tema asemele tuleb Tarmo Neemelo

66 min

Teine ülihea võimalus järjest Kaljul! Puri möödub paremal äärel kaitsjast ja annab terava söödu värava ette, kuid Neemelo lööb napi poole meetri jagu tagumisest postist mööda

67 min

Ceesay proovib kaugelt õnne, kuid lööb selgelt mööda

69 min

Kohtunik vilistab HJK pooldajate nördimuseks Forssellile karistusalas käega mängu

70 min

HJK teenib vasakult äärelt ohtlikust kohast karistuslöögi

71 min

Teleš tõrjub Mattila pommlöögi rusikatega üle lati. Nurgalöögi järel on hea võimalus kiirrünnakusse minna Quintieril, kuid puude läheb liiga pikaks ja kaitsja jõuab jaole

75 min

HJK teine vahetus - Mattila asemele tuleb Joel Perovuo

76 min

Kaljul on õnne, kui Šišov mängib käega, õnneks napilt väljaspool karistusala. Tuleb ka mängu esimene kollane kaart

77 min

Kalju müür sätib ennast publiku protestist hoolimata umbes 6-7 meetri peale ja Zeneli löök tababki müüri, jätkuolukorras lööb Kansikas selgelt üle ja mööda

78 min

Neemelo söödab Quintierile läbijooksule, kuid itaallane on napilt suluseisus

80 min

HJK teeb viimase vahetuse, Zeneli asemele tuleb Nikolai Alho

81 min

Alho saab ka kohe teravalt löögile, Teleš tõrjub

84 min

Teleš laseb tagasisöödu üle otsajoone, HJK nurgalöök

84 min

Savage üritab käärlööki ja tabab Ceesayd, õnneks ei saa gambialane väga viga

85 min

Forssell ja Bärengrub peavad maha väiksemat sorti püstimaadluse, Kaludjerovic näeb seal lõpuks soomlasest ründaja viga

86 min

Tainio teeb Purile vea ja saab kollase kaardi

89 min

Kansikas tõmbab Kimbaloula maha ja saab kollase kaardi, Kaljule heast kohast karistuslöök