Juuso ja Henri Roihu saavutasid ISAF noorte maailmameistrivõistlustel 18. koha

Eesti koondis (vasakult): Henri Roihu, Juuso Roihu, treener Raivo Randmäe, treener Maria Veessaar, Annegret Unnuk. Foto: Riina Ramst

Küprosel Limassolis peetud ISAF noorte maailmameistrivõistlused lõppesid 29er klassi paatkonnale Juuso Roihu – Henri Roihu 18. kohaga. Laser Radialil saavutas Annegret Unnuk 31. ja Kristjan Raus 44. koha.

Nädala jagu väldanud regati jooksul saatsid purjetajaid Limassolis lõõmav päike ja 35 kraadine õhutemperatuur. Tuuleolud olid valdavalt tugevapoolsed, briisituule kiirus kõikus vahemikus 6-10 m/s.

29er klassis purjetanud vennad Juuso ja Henri Roihu (Tallinn Jahtklubi) tegid keskmistes tuultes tubli sõitu. Tugevates tuultes oli noortel poistel veel raske vanematele kaaspurjetajatele vastu saada. Vennad Roihud purjetasid neljas sõidus finišisse esikümnes. Lõpptulemuseks 13-sõidulises seerias oli meie poistel 18. koht. Regati võitsid prantslased Lucas Rual – Emile Amoros.

Laser Radial klassis võistelnud Kristjan Raus (Rein Ottosoni Purjespordikool) saavutas üldkokkuvõttes 44. koha. Laser Radiali poiste klassis võitis Juanky Perdomo Puerto Ricost.

Tüdrukute Laser Radialil osales Annegret Unnuk (ROPK), saavutades regatil tubli 31. koha. Võidu võttis tüdrukute Laser Radialil norralanna Line Flem Host.