Kalju teenis võiduga suure summa

Nõmme Kalju ja HJK eilne kohtumine.

FOTO: Liis Treimann

Eile jalgpalli Meistrite liiga teise ringi kvalifikatsiooni korduskohtumises 2:1 Soome klubi HJK alistanud Nõmme Kalju teenis kolmandasse ringi pääsemisega kopsaka rahasumma.

Eelmise aasta numbrite põhjal tähendab eile kindlustatud edasipääs Kalju jaoks umbes 580 000 euro suurust minimaalset rahasummat, millega tuleviku eelarveid koostades klubi arvestada saab, vahendas Soccernet.ee.

Arvestades, et Nõmme Kaljul läheb Tšehhi klubi Viktoria Plzeniga väga raskeks ning tõenäoliselt tuleb ka Euroopa liigas vastu suur nimi, siis tundub paraku kõige tõenäoliseim variant, et Kalju saab veel mängida ühe ringi Meistrite liigat ja ühe ringi Euroopa liigat. Sel juhul teenitakse järelejäänud mängude auhinnarahadega 240 000 eurot - 140 000 Meistrite liigast ja 100 000 euro suurune summa Euroopa liigast, kuid viimast vaid juhul kui kaotatakse.

Juba praegu on Kalju võitnud 140 000 eurot Meistrite liiga teises eelringis osalemise eest ning lisaks sellele saab iga riigi meister, kes Meistrite liiga grupifaasi ei jõua, UEFA poolt subsideeritud 200 000 euroga. Seega on Kaljule garanteeritud 580 000 eurot.

Silmas tuleb pidada, et antud numbrid võivad olla nii veidi suuremad kui ka veidi väiksemad: UEFA peaks need lähinädalatel täpsustama

Tagasi üles