Tiit Sokk: mehed olid end hästi üles kütnud

Peep Pahv
Tiit Sokk (keskel) hoolealustele juhiseid jagamas.
Tiit Sokk (keskel) hoolealustele juhiseid jagamas. Foto: Andres Haabu

Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk nimetas Bulgaaria üle saadud võitu esmalt võiduks nagu võiduks ikka, kuid lisas siis tunnustavalt: «Poisid olid tublid – kõik teadsid mängu tähtsust ja olid end hästi üles kütnud.»

Sokk tõstis esile hoolealuste head kaitsemängu, Bulgaariale ei kingitud ühtegi kerget korvi. «Gregor Arbet sai nende mängujuhi Branko Mirkovichiga hästi hakkama, kuid ka teised tegid kaitses supertöö,» kiitis ta. Eesti hea kaitse väljendus ka skooris, vastastel lubati visata vaid 49 punkti.

Eesti pani edule aluse juba esimesel veerandajal. Lisaks sellele, et kaitses rabati vägevalt, oldi täpne ka visetel. Esimese kümne minutiga tabati seitsmest kolmesest viis ja asuti juhtima 25:10. «See oli ju meie kodumäng, emotsiooni pealt hakati kohe panema,» märkis Sokk.