Piquet: mina sain suurima karistuse

Nelson Piquet

FOTO: AFP / Scanpix

Endine vormel-1 piloot Nelson Piquet juunior usub, et lahenduse saanud avariiskandaalis oli just tema see, kes sai kõige rohkem kannatada.

Piquet tunnistas intervjuus ajalehele The Times, et ta tegi suure vea, kui ta nõustus eelmisel aastal Singapuri etapil meelega avariid tegema. Samas lisas Piquet, et ta ei tea, kas juhtumiga oli seotud ka meeskonna esipiloot Fernando Alonso. Hispaanlane on teatavasti on seotust eitanud.

Brasiilia telekanalile Globo antud intervjuus avaldas Piquet, et ta tegi mootorispordile teene, kui ta eelmisel kuul juhtunu üles tunnistas. Samas üritas Piquet näidata end ohvrina, et vormel-1 meeskonnad ka edaspidi tema vastu huvi tunneksid.

«Mõned inimesed on soovitanud mulle karmi karistuse määrata. Kuid tegelikkuses kannatasain mina kõige rohkem,» sõnas Piquet. «Võrreldes teistega, kes selles olukorras karistada said, olen mina alles oma karjääri alguses. Pean ületama mitmeid takistusi, kui soovin uuesti oma väärtust tõestada.»

Samas lisas Piquet, et ta ei tulnud ausa ülestunnistusega valikkuse ette Renault endise juhi Flavio Briatore karistamiseks, vaid ta soovis lihtsalt teisi piloote kaitsta.

Tagasi üles