Võrkpalli EM: Poola ei jõudnud veerandfinaali

Poola võrkpallikoondis Londoni olümpial
Poola võrkpallikoondis Londoni olümpial Foto: SCANPIX

Meeste võrkpalli Euroopa meistrivõistlustel Poolas ja Taanis langesid eile konkurentsist mõlemad korraldajamaad. Kui Taani puhul võis selles kindel olla, siis Poola koondise ülinapp allajäämine Bulgaariale kurvastas kodupublikut väga.

Bulgaarlased pole poolakatest nõrgemad, nad mängisidki võrdselt. Aga võrdsetestki peab keegi kaotama ja seekord võitis viienda geimi 6250 poolaka silme all Bulgaaria 18:16. Eelmisel EMil pronksist autasu saanud Poola meeskond jätkab võitlust vähelohutava koha eest esikümne lõpus, Bulgaaria astub veerandfinaalis vastu seni kõik mängud võitnud Saksamaale, kirjutab volley.ee.

Mängus Poolaga oli 35 punktiga resultatiivseim Tsvetan Sokolov, lüües rünnakul 53st tõstest punktiks 30 (57%). Vahemängud, saamaks veerandfinaali, lõppesid teisipäeva õhtul järgmiselt: Itaalia – Holland 3:1 (-24, 18, 21, 18), Serbia – Taani 3:0 (17, 17, 22), Bulgaaria – Poola 3:2 (-22, -22, 20, 14, 16), Venemaa – Slovakkia 3:0 (20, 14, 21).

Täna (25.09) õhtul on veerandfinaalis vastamisi Bulgaaria – Saksamaa, Serbia – Belgia, Venemaa – Prantsusmaa ja Itaalia – Soome. Põhjanaabrite kohtumist itaallastega näitab ja kommenteerib alates kella 18st Soome TV2. Itaalia (Londoni olümpiaproks) meeskonna peatreener on Soome koondise endine juhendaja Mauro Berruto, soomlaste eesotsas debüteerib tiitlivõistlusel Tuomas Sammelvuo.