Parimad sportlikud vabavõitlejad selgusid puuris

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jorgen Matsi (üleval) ja Jaakko Väyrynen.

FOTO: Erakogu

Eile õhtul toimus TTÜ Spordihoones Eesti sportliku vabavõitluse liiga MMA Raju neljas üritus. Eesti parimad sportlikud vabavõitlejad selgitati välja 21 matši käigus ning esmakordselt Eestis puuris, ligi tuhande pealtvaataja ees.

«Raju 4 läks igati hästi ning oli näha, et ka pealtvaatajatele pakkus rahvusvaheline võitluskaart põnevaid elamusi,» rääkis ürituse peakorraldaja Ott Tõnissaar. «Rõõm on näha, et sportlik vabavõitlus on Eestis aina populaarsust kogumas ja puuri valmimine andis Eesti võitlusspordile kindlasti olulise tõuke,» lisas Tõnissaar.

«Minu vastane oli väga kogenud võitleja, seetõttu oli enne matšile minekut ka üsna tugev ärevus sees,» kommenteeris üritust õhtuse peamatši võitleja Jorgen Matsi. «Matš oli päris raske, kuid õnne ning tugeva ettevalmistuse tulemusena õnnestus mul siiski puurist võitjana väljuda,» lisas Matsi.

Üritusest võttis osa 27 sportlast Eestist, 11 Soomest, 2 Lätist ja 2 Leedust. Lisaks õhtusele põhiüritusele toimus MMA Rajul esmakordselt ka päevane eelüritus amatööridele, kus esimese võistluskogemuse said mitmed võitlusspordiharrastajad.

Õhtuse põhiürituse tulemused:

1. -70 kg: Jussi Repo (Elustreening Eesti, Tartu) vs Eero Heiskari

(Espoon Kehähait, Soome)

VÕITJA: Eero Heiskari (Espoon Kehähait, Soome) enamuse otsusega.

2. -93kg: Mardo Männimägi (3D Treening, Tallinn) vs Heikki Soveri

(Shooto Lahti, Soome)

VÕITJA: Heikki Soveri (Shooto Lahti, Soome) alistusega (giljotiin) I

raundis (1:10).

3. -70kg: Lasse Äijö (Espoon Kehähait, Soome) vs Juha Saarela (GB Gym, Soome)

VÕITJA: Lasse Äijö (Espoon Kehähait, Soome) nokaudiga I raundis (2:01).

4. -70 kg: Henri Hiiemäe (MMAces, Pärnu) vs Joonas Niemelä (GB Gym, Soome)

VÕITJA: Joonas Niemelä (GB Gym, Soome) alistusega (tagantkägistus) III

raundis (2:45).

5. -77 kg: Dmitri Ivanov (3D Treening, Tallinn) vs Aidas Macas (The

Knight of Plunge, Leedu)

VÕITJA: Dmitri Ivanov (3D Treening, Tallinn) tehnilise nokaudiga I

raundis (0:07).

6. -77kg: Martin Aedma (Elustreening Eesti, Tartu) vs Vladislav

Kriket (San-Da, Läti)

VÕITJA: Martin Aedma (Elustrening Eesti) alistusega (löögid maas) I

raundis (1:02).

7. -65 kg: Lauri Ülenurm (Elustreening Eesti, Tartu) vs Arvydas

Zilius (The Knight of Plunge, Leedu)

VÕITJA: Arvydas Zilius (The Knight of Plunge, Leedu) alistusega

(käelukk) I raundis (3:53).

8. 93+ kg: Alik Tseiko (3D Treening / Audentese Maadlusklubi,

Tallinn) vs Denis Nikulin (San-Da, Läti)

VÕITJA: Alik Tseiko (3D Treening / Audentese Maadlusklubi, Tallinn)

alistusega (giljotiinkägistus) I raundis (0:58).

9. -65 kg: Jorgen Matsi (Elustreening Eesti, Tartu) vs Jaakko

Väyrynen (GB Gym, Soome)

VÕITJA: Jorgen Matsi (Elustreening Eesti, Tartu) enamuse otsusega.

Tagasi üles