Puri – Bratuhhina kaotasid tugevale Venemaa paarile

Oliver Lomp
Kadri Puri - Polina Bratuhhina
Kadri Puri - Polina Bratuhhina kaotasid Espinhos jätkuvate kuni 23-aastaste Euroopa meistrivõistluste 16 paremat paari koondava põhiturniiri teises ringis Venemaa esipaarile Maria Bratkova - Jevgenija Ukolova 0:2.

«Esimeses geimis oli võrdne mäng seisuni 14:14, kui vastased kolm punkti järjest said. Teises geimis pääsesid nad kohe ette 6:2,» vahendas Eesti Võrkpalli Liit Puri sõni. «Me ei suutnud venelannasid serviga võrgust kaugele saada ja rünnakul olid nad võimsad.»

Avaringis alistasid eestlannad Austria esipaari Daniela Fankhauser - Magdalena Jirak 2:0, loovutades vastastele mõlemas geimis 19 punkti.

«Mõlemas geimis kulges võrdne mäng seisuni 15:15. Seejärel saime kerge edu, mida hoidsime lõpuni,» vahendab Puri sõnu Eesti Võrkpalli Liit.

Teises ringis lähevad Puri - Bratuhhina täna Eesti aja järgi kell 19.10 vastamisi Venemaa esipaariga Maria Bratkova - Jevgenija Ukolova, kes said 2:0 jagu Soome duost Kirsi Hyttinen - Merja Korhonen.

182 cm pikkune Ukolova ja sentimeeter pikem Bratkova said mullusel U23 EMil neljanda koha. Tänavuse täiskasvanute EMi lõpetasid nad 13. kohal. Kahel EM-etapil on idanaabrid jõudnud esikümnesse. Moskva Suure Slämmi turniiril teenisid nad 17. koha.

«Paljud peavad venelannasid EMi favoriitideks,» lisas Puri.

Puri – Bratuhhina alistasid täna viimases alagrupikohtumises Rumeenia paari Irina Alexandru – Loredana Michaela Calinciuci 2:0 ning lõpetasid seetõttu A-grupi täisedu kolme võiduga.

«Võrreldes kahe esimese kohtumisega oli see mäng meie poolt kehvim,» hindas Puri. «Kergeid vastaseid siin pole. Kuna tegu on viimase vanusegrupiga enne täiskasvanute klassi, omavad kõik rohkem või vähem rahvusvahelisi kogemusi.»

Eile said Puri – Bratuhhina jagu Austria teisest paarist Teresa Andessner – Madita Knöppel 2:0 ja sama seisuga Saksamaa duost Frederike Fischer – Julia Grossner, kusjuures teises geimis oldi kaotusseisus 16:19.

«Kohtunik muutis vaieldava palli osas otsuse meie kasuks ja see lõi vastaste moraali alla,» meenutas Puri.

16 parema sekka jõudnud Puri – Bratuhhina peavad oma järgmise kohtumise pärastlõunal. Jätkatakse kahe miinuse süsteemis.

Kui eile kõrvetas väga pehme liivaga Espinho rannas päike, siis täna sajab vihma ja puhub muutliku suunaga tuul.