Monfilsile kaotanud Federer langes Hiina turniiril konkurentsist

Gael Monfils.
Gael Monfils. Foto: SCANPIX

Endise maailma esireketi Roger Federeri keskpärane aasta jätkub: Shanghais toimuval China Openi turniiril pidi šveitslane reketid pakkima juba kaheksandikfinaalis.

27-aastane prantslane Gaël Monfils oli Federerist parem numbritega 6:4, 6:7 (5), 6:3. Federer oli seejuures juba teise seti kiires lõppmängus kaotusest kahe punkti kaugusel, kuid suutis siis neli järgmist pallivahetust võita. Kolmandas setis šveitslasel aga enam Monfilsi vastu püssirohtu ei jagunud.

Kaheksandat korda Federeriga kohtunud Monfils sai omavahelistes mängudes alles oma teise võidu. Kohtumine kestis kaks tundi ja kaheksa minutit. Veerandfinaalis on Monfilsi vastaseks Novak Djokovic, kes alistas 6:3, 6:3 Fabio Fognini.