P, 14.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sprinter Thanou ähvardab ROKi kohtuga

Inga Höglund
, reporter
Sprinter Thanou ähvardab ROKi kohtuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ekaterini Thanou
Ekaterini Thanou Foto: Alistair Grant

Kreeka sprinter Katerina Thanou ähvardab Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendi Jacques Rogge isiklikult kohtusse kaevata, kui tal ei lubata olümpial võistelda.

Thanou kuulub Kreeka olümpiakoondisesse, kuid Rogge sõnas, et saab takistada naise osalemist olümpial, kuna 2004. aastal ei osalenud Thanou dopingukontrollis.

Thanou advokaat hoiatab, et ROKi keelu korral võetakse kasutusele juriidilised meetmed. «Need meetmed ei ole mitte ainult ROKi vastu, vaid ka teatud ROKi inimeste vastu,» teatas Thanou avokaat BBC-le.

Thanou ning tema kaasmaalane Kostas Kenteris ei läbinud Ateenas dopingukontrolli, mis tõi mõlemale kaasa kaheaastase Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) võistluskeelu.

Praegu on sprinterid kriminaaluurimise alla, kuna dopingukontrollile mitteilmumise põhjusena väitsid nad, et samal õhtul sattusid mootorrattaõnnetusse. Selle tõttu on mõlemad kreeklased ka kriminaaluurimise all.

«Me ütlesime juba siis, et vaatame Thanou Pekingisse lubamise üle,» sõnas Rogge, viidates 2004. aasta juurdlusele.

Thanou pole piirdunud vaid Pekingi eest võitlemisega. Nüüd nõuab 33-aastane sprinter esmaspäevaks ROKilt Marion Jonesi 2000. aasta olümpia kuldmedalit100 meetri sprindis. «ROK peab andma Sydney olümpiamedali Thanoule. Sellest keeldumiseks pole mingit õiguslikku põhja,» kirjutas Thanou advokaat.

ROKile on mõte vastumeelne, kuigi Thanou lõpetas Sydneys Jonesi järel teisena. Jonesilt võeti ära viis Sydney olümpiamedalit, kui ta tunnistas, et kasutas sel ajal steroide.

ROKi täitevkomitee arutab Thanou juhtumit sel nädalavahetusel. ROKi pressiesindaja sõnul pole otsust Thanou kohta oodata enne järgmise nädala lõppu.

Naine asjade käiguga rahul ei ole ning tunneb, et ROKi käitumine teeb talle liiga. «Minu vastu pole ühtegi ametlikku süüdistust. Miks siis mult küsitakse, kas ma soovin olümpial osaleda, kuigi olen juba reeglite järgi normid täitnud,» teatas Thanou reedel pressikonverentsil. «Mind on mustatud ja mu karjääri kahjustatud. See toimub endiselt. See on liig, mis liig.»

Märksõnad
Tagasi üles